Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomożecie?


Qldan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie w związku z moją maglownicą. 

Przepuszcza na listwie na uszczelnieniu po lewej stronie. Trzeba dolać raz na 4 miesiące około 100ml płynu. 

Nie wiem co z tym zrobić. 

1.Wymienić płyn i dodać regeneratora do uszczelnień? (rzekomo poprawia ich elastyczność) 

2. Jeździć do zabicia. 

3. Szukać używki i wymienić (regenerowanej nie chce) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, dlaczego nie chcesz poddać jej regeneracji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby oddać komuś- nigdy. Dlatego, że takie części wytrzymują max rok i znowu rozciekają się w tym miejscu co wcześniej. Sam tak miałem, w rodzinie to samo i kupa znajomych. Mógłbym zrobić to sam, wtedy ok, ale nie mam już możliwości (warsztat, podnośnik). 

 

Zastanawiam się nad inną rzeczą. Czy dałoby się z kanału/podnośnika bez wyciągania magla, wymienić tylko uszczelnienie listwy (tam gdzie cieknie) - wtedy inna bajka, mógłbym prosić kolegę żeby mi wymienił. 

Edytowane przez Qldan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie na takich za***istych fachowców trafiałeś. Kupisz używkę to też ciekawe w jakim stanie i ile pojeździ. Te części mają ponad 20lat... Jak nie chcesz regenerować to szukaj używanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Qldan napisał:

Żeby oddać komuś- nigdy. Dlatego, że takie części wytrzymują max rok i znowu rozciekają się w tym miejscu co wcześniej. Sam tak miałem, w rodzinie to samo i kupa znajomych. Mógłbym zrobić to sam, wtedy ok, ale nie mam już możliwości (warsztat, podnośnik). 

 

Zastanawiam się nad inną rzeczą. Czy dałoby się z kanału/podnośnika bez wyciągania magla, wymienić tylko uszczelnienie listwy (tam gdzie cieknie) - wtedy inna bajka, mógłbym prosić kolegę żeby mi wymienił. 

Widocznie moja stara A3 jest ewenementem i muszę postawić jej pomnik, bo lata piąty rok a magiel dalej suchy. 

 

5 minut temu, przem8 napisał:

Widocznie na takich za***istych fachowców trafiałeś. Kupisz używkę to też ciekawe w jakim stanie i ile pojeździ. Te części mają ponad 20lat... Jak nie chcesz regenerować to szukaj używanej.

Zgadzam się z kolegą. Skoro Twoja cieknie to dlaczego z nieregenerowaną używką w niedalekim czasie ma być inaczej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, przem8 napisał:

Widocznie na takich za***istych fachowców trafiałeś. Kupisz używkę to też ciekawe w jakim stanie i ile pojeździ. Te części mają ponad 20lat... Jak nie chcesz regenerować to szukaj używanej

Dokładnie. W mojej okolicy zrobiłem rozeznanie i nie ma firmy, która zrobi to dobrze. Pewnie stąd też moje doświadczenia. 

 

A co myślicie o:

22 minuty temu, Qldan napisał:

Zastanawiam się nad inną rzeczą. Czy dałoby się z kanału/podnośnika bez wyciągania magla, wymienić tylko uszczelnienie listwy (tam gdzie cieknie) - wtedy inna bajka, mógłbym prosić kolegę żeby mi wymienił. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a3 mój magiel lał tak ze z 200ml dziennie ubywało płynu. Auto z 97r. Kupiłem magiel z octavia chyba 2004r używke na szrocie-przejechałem około 150tys km na tym maglu i nadal jeździ w tym aucie. Więc używki też dają radę jak się wybierze w odpowiednim stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Regeneracja czy używka - to zawsze dylemat, dlatego, że nigdy nie wiesz co tam w środku się dzieje. Trafisz, pojeździsz, nie trafisz trudno. Mój teść ma taką samą A4, po regeneracji przejechał 20 tys km (niecały rok) i rozciekła się na parkingu pod sklepem i wyrzygała cały olej. Teraz ma używkę, zrobił na niej też 20 tys km i jeździ- też nie wiadomo ile, czy jutro, czy za 2 lata. 

 

Ja teraz dumam czy bez wyciągania dałoby radę wydłubać stary uszczelniacz i wcisnąć nowy. Pytanie też jak bardzo zużyta (wytarta) jest listwa. Ale jeśli jest to możliwe to zaryzykował bym z wymianą uszczelnienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...