Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Standardowo- obroty.


Pawelekgit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam 1.6 AHL. Audi z przebiegiem oryginalnym 140 000km od pierwszego właściciela za grosze w Niemczech znajomy starszy Pan. Nieważne. Otóż falują mi obroty i potrafi zgasnąć. Gaśnie na zimnym tylko. Dzieję się to na gazie i na benzynie. Gaz niedawno założyłem jakieś 3 miesiące temu BRC zaraz po zakupie auta. Sprawa wygląda tak, że jeździłem z miesiąc czasu po Niemczech po jego zakupie i kurcze chyba nie gasł mi w ogóle. Nie jestem w stanie sobie przypomnieć. To mogłoby być ważne w kontekście tego, że to przez gaz te problemy. Czy winowajcą może być przepustnica bądź sonda lambda? Odwieczna zagadka. Może powiem co zrobiłem w tym aucie po jego zakupie, bo przebieg mały, ale ze względu na wiek parę rzeczy było do roboty:

-Pod LPG założone nowe przewody plus świece Beru,

-Był walnięty czujnik Halla i wymieniłem na czujnik Delphi,

-Wymieniona chłodnica bo się grzał trochę,

-nowy czujnik temperatury płynu chłodniczego,

- wszystkie filtry nowe,

-alternator po wymianie łożysk i nowy regulator napięcia,

Nie wiem co tam jeszcze istotnego w kontekście usterki.

Jeśli winowajcą jest instalacja LPG to jaki może być tego powód?

Jeśli to przepustnica to chciałbym zadać konkretne pytanie: czy w AHLu można czyścić przepustnicę i to pomaga, czy w tym wypadku to nic nie daje bo psuje się od strony elektronicznej? Chłop mechanior mówił mi, że to trzeba wymieniać na nowe bo tam się elektryka psuje. jaka elektryka? Jakie inne przyczyny mogą być? Czasami mi podgasa jak skręcam na parkingu prawie w miejscu to go tłamsi tak samo ruszanie z niskich obrotów bez dodawania gazu praktycznie. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje sprawdzić przepływomierz weź najlepiej odepnij wtyczke od niego i odpal auto zobacz wtedy 

 

wgl jakies błedy masz? podpinałeś pod kompa ?

Edytowane przez adioss995
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie.

Sytuacja wygląda tak, że chyba z raz miałem błąd z sondą lambda jak go kupiłem, ale po usunięciu do tej pory się nie pojawił. Umknęło to mojej uwadze. Mówię, nie jestem fachowcem. W niektórych mechanicznych sprawach coś ogarniam, w innych mniej. W jaki sposób zareaguje auto jak odepnę przepływomierz? 

Na dzień dzisiejszy auto żadnych błędów nie wykazuje. 

Edytowane przez Pawelekgit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Najważniejsze w tej kwestii pytanie dla mnie. Prosiłbym o odpowiedź: czy w tym silniku tj. AHL jeśli kuleje przepustnica to jedyną opcją jest wymiana na nową, czy w tym modelu przepustnicę wystarczy wyczyścić i to pomaga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie może być może jest zawalona nagarem i wystarczy wyczyścić a może coś się uszkodzilo w mechanizmie a czy twój mechanik przeprowadził adaptację tej przepustnicy i czy się udało

 

 

Jeżeli wywaliło ci błąd od sondy to winny może być przepływomierz  bo np daje za dużo powietrza i komputer koryguje dawkę paliwa i może dlatego wywaliło sondę że mieszanka np za bogata jest 

 

Może być jakaś nieszczelność w układzie 

 

Odpinales ten przepływomierz była  jakaś zmiana w pracy silnika czy brak 

Edytowane przez adioss995
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci raz jeszcze za zainteresowanie i pomoc. Jutro jadę do kumpla on się na tym zna, będziemy sprawdzać co to może być. Zaczniemy od sondy, jak nie to, chyba najlepiej zdemontować przepustnicę i wyczyścić ją na stole a nie psikając jakimś specyfikiem. Dam znać co i jak. Przepływomierz to chyba też nie najtańsza rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ale jeśli był by to przepływomierz to tylko oryginał ja bym szukał jakiejś używki jak coś 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tak wyszło z pewnych przyczyn, że dopiero teraz zabieram się za ten temat. Posiadam takie błędy na kompie. Dodam tylko, że czujnik halla jest nowy marki Delphi. Czy w takim razie tylko oryginał?

A wracając do głównego tematu, jestem teraz przekonany, że problem z obrotami jest od założenia gazu.

IMG_20191223_100318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nowy czujnik i dalej błąd wywala to sam sobie odpowiedz. Wielokrotnie tutaj wałkowany temat z czujnikami, a mianowicie tylko oryginały z ASO lub odpowiedniki tej samej firmy, reszta to loteria i moim zdaniem pieniądze w błoto. Czujnik możesz zareklamować, może hajs zwrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być problem z czujnikiem przy źle ustawionym rozrządzie? Albo  taką blaszką z której czujnik czyta położenie wału? Zapomniałem jak to się nazywa. I mam prośbę: podałby mi ktoś numery oryginalnych części jeśli chodzi o czujnik halla i sondę lambda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik polozenia wałka rozrzadu 06A 905 161B  BOSCH

sonda lamda BOSCH 0 258 003 478

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli poniższe części są oryginalne i pasujące do mojego samochodu?

sonda-lambda-bosch-0-258-003-478.jpg
WWW.UCANDO.PL

Sonda lambda BOSCH 0 258 003 478

 

czujnik-pozycji-walka-rozrzadu-bosch-0-2
WWW.UCANDO.PL

Czujnik pozycji wałka rozrządu BOSCH 0 232 101 031

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawelekgit napisał:

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli poniższe części są oryginalne i pasujące do mojego samochodu?

sonda-lambda-bosch-0-258-003-478.jpg
WWW.UCANDO.PL

Sonda lambda BOSCH 0 258 003 478

 

czujnik-pozycji-walka-rozrzadu-bosch-0-2
WWW.UCANDO.PL

Czujnik pozycji wałka rozrządu BOSCH 0 232 101 031

 

Dokladnie jak mowisz :) sam ostatnio wymienialem ten czujnik halla i dobrze ze rozebralem bo okazalo sie ze mam rozrzad przestawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Okazało się, że byk rozrząd przestawiony i przez to pokazywało pozostałe błędy. Po przestawieniu o 1 ząbek wszystko ustało i spalanie się zmniejszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...