Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi

ktos wczesniej pisal ze tulejka kosztuje 95 zl sztuka.to nie rozumiem czemu mowisz ze nie kupi sie samej tulejki

To zadzwoń lub napisz do tego ktosia, niech ci kupi te tulejki :kwasny: . Ja pytałem w serwisie to powiedzieli że mogę kupić tu,lejkę - razem ze zwrotnicą. Jest to element zwrotnicy i tego się nie wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary szoruj na pierwszą stronę wątku albo wpierduul za nikczemność :P:D

a tak na luziku to na pierwszej stronie jest napisane wsio :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie dotoczy takiej tulejki. Wpisz sobie A5 wahacz - wyskoczy ci od cholery ofert . Jadąc po fotkach będziesz widział kto sprzedaje, nick i jakie ma oceny od kupujących. Jak ma powyżej 99% pozytywnych to raczej cię nie oszuka . dzwoń i pytaj czy ma z tulejkami. Ja kupiłem w 10 minut za ok 220PLN z wysyłką oba wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem,ale moim zdaniem jesli audi potrafi zrobic taka tulejke to czemu zwykly "janek" tokarz tego nie zrobi :D

bo musi wytoczyć wewnętrzny stożek, a nie każdy tokarz chce się w takie coś bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no walsnie"nie chce sie w takie cos bawic" czyli rzecz do zrobienia.trzeba jachac do odpowiedniego tokarza

Niestety kolego ale widzę że, nie za bardzo znasz się na obróbce metali. Sporo kolegów badało możliwości przetoczenia swojej tulejki na większy wymiar - bez rezultatu. Czekamy na informację z adresem tego " zwykłego Janka tokarza " - sporo osób będzie Ci za ten namiar wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pilnie potrzebuje rozmiar tulei (tej w zwrotnicy) z przedlifta. mam już tuleje poliftowe i muszę podjechać do tokarza żeby je przetoczyć pod rozmiar z przedlifta. Chyba że ktoś przypadkiem ma takie bo już wymieniał do chętnie odkupię żeby m miał taka na wzór. W najgorszym przypadku proszę o samą rozmiarówkę. Mój mechanik nie ma czasu żeby rozkręcić auto jechać do tokarza. Chce żebym mu przywiózł już przetoczone tuleje

krupskim nie masz może swojej starej tulei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego poliftowe maja 28mm przedliftowe 26.analogicznie do srednicy swoznia 12 a 14 mm.wiem bo dzis udalo mi sie dzis wyrwac 2 bananki z tulejkami 14/28 mm.sprzedawca mial tez mniejsze ktore mialy 26.wiem choc jak bede jechal do tokarza to i tak sciagne najpierw swoje zeby miec pewnosc co do mikrometra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego poliftowe maja 28mm przedliftowe 26.analogicznie do srednicy swoznia 12 a 14 mm.wiem bo dzis udalo mi sie dzis wyrwac 2 bananki z tulejkami 14/28 mm.sprzedawca mial tez mniejsze ktore mialy 26.wiem choc jak bede jechal do tokarza to i tak sciagne najpierw swoje zeby miec pewnosc co do mikrometra

będę bardzo wdzięczny jak mi je zmierzysz. Kiedy jedziesz do tokarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci jutro zmierzę średnicę zewnętrzną oraz średnicę kołnierza , bo tą większą tulejkę trzeba też na kołnierzu stoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

średnice trzeba zmniejszyć 2mm natomiast kołnierz nie całe 4mm ale dla dokładności najlepiej zmierzyć mikrometrem bo tez dokładnie nie pamietam

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam suwmiarke mikrometryczna.bede sie bral za to piatek /sobota.dam znac


edit. pany sruba z starej tuleji 65 zostaje ta sama? z tego co widze w tuleji 75 otwor jest wiekszy o 1 mm

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.jade zaraz do tokarza.i zaczne skladac. masakra z tulejkami,musialem zrobic sciagacz zeby tulejki w ogole drgnely,jak juz ruszyly to dopiero zaczalem uderzac,no i wyszly,ale rece opadaja.

mialem dac znac z rozmiarem tulejek,wiec srednica zew. starych tulejek to 26mm natomiast kolnierz to 35,5mm

edit. :banan: dzieki "krupskim".sceptyczne mialem do tej wady podejscie,ale mnie przekonales . no i dobrze ze sie ciebie posluchalem:)

150 na budziku i az milo :)

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wymieniłem wahacze oraz przetoczyłem tuleje sworznia. Właśnie miałem wyjazd do Warszawy i w końcu po 3 latach użytkowania auta drgania ustały i mogę cieszyć się jazdą. Dzięki chłopaki za pomoc w zwymiarowaniu tulei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wymieniłem wahacze oraz przetoczyłem tuleje sworznia. Właśnie miałem wyjazd do Warszawy i w końcu po 3 latach użytkowania auta drgania ustały i mogę cieszyć się jazdą. Dzięki chłopaki za pomoc w zwymiarowaniu tulei.

no dobra nie pamiętam całości tematu.. ale wymiana na banany z większą tuleja pomaga to fakt, ale dlaczego jeszcze coś toczyliście ?? przecież banan razem z tuleją przychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wymieniłem wahacze oraz przetoczyłem tuleje sworznia. Właśnie miałem wyjazd do Warszawy i w końcu po 3 latach użytkowania auta drgania ustały i mogę cieszyć się jazdą. Dzięki chłopaki za pomoc w zwymiarowaniu tulei.

no dobra nie pamiętam całości tematu.. ale wymiana na banany z większą tuleja pomaga to fakt, ale dlaczego jeszcze coś toczyliście ?? przecież banan razem z tuleją przychodzi...

Chodzi o to ,że banan z dużą tuleją ma grubszy sworzeń zwrotnicy. W zwrotnicy jest tulejka w którą ten sworzeń wchodzi i ją właśnie trzeba dostosować do sworznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...