Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi

Tuleje poliuretanowe nie pomogą.Drgania przeniosą się na wyższe prędkości i po jakimś czasie będziesz miał skrzypiące wahacze. wiem bo to przerabiałem.

Jedyne wyjście to kupno całych wahaczy, ale uwaga wahcze z tulejami o średnicy 75 mm mają przeważnie sworznie o większej średnicy na gwint m14.Cena jednego wahacza w serwisie to 1000 zł wiem bo pytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz, drgania przeniosły się na wyższe prędkości 140-160... Jadę jeszcze na wyważanie z testem drogowym ale wątpię żeby to coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiałem skąd sie ponownie pojawiły drgania przy 135km/h w góre. Tuleje zmieniałem ok rok temu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jedyne wyjście to kupno całych wahaczy, ale uwaga wahcze z tulejami o średnicy 75 mm mają przeważnie sworznie o większej średnicy na gwint m14.Cena jednego wahacza w serwisie to 1000 zł wiem bo pytałem.

podobno są wahacze 75mm ze sworzniem 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym są te wahacze lepsze od tych starych poza tulejami 75 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sa troche ladniejsze ;)

A to kwestia gustu , z gustem się nie dyskutuje :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sa troche ladniejsze ;)

A to kwestia gustu , z gustem się nie dyskutuje :decayed:

Bardzo pomocna odpowiedz :D Chodziło mi o to, jeżeli wymiana tulei nie pomaga to co pomoże wymiana całego wahacza gdzie tylko właśnie tuleja jest inna. W moim przypadku temat rozwiazny, po wymianie tulei na poliuretanowe drgania ustąpiły przy 120 i przeniosły się na 140-160, dzisiaj po wyważaniu z testem drogowym wszystkie drgania ustąpiły :D Ktoś już pisał dokładnie o takim przypadku. Bardzo polecam serwis Boma z Katowic. Co do samych tulei, to teraz gdybym nawet nie miał drgań to bym je wymienił bo prowadzenie auta zmieniło się nie do poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sa troche ladniejsze ;)

A to kwestia gustu , z gustem się nie dyskutuje :decayed:

Bardzo pomocna odpowiedz :D Chodziło mi o to, jeżeli wymiana tulei nie pomaga to co pomoże wymiana całego wahacza gdzie tylko właśnie tuleja jest inna. W moim przypadku temat rozwiazny, po wymianie tulei na poliuretanowe drgania ustąpiły przy 120 i przeniosły się na 140-160, dzisiaj po wyważaniu z testem drogowym wszystkie drgania ustąpiły :D Ktoś już pisał dokładnie o takim przypadku. Bardzo polecam serwis Boma z Katowic. Co do samych tulei, to teraz gdybym nawet nie miał drgań to bym je wymienił bo prowadzenie auta zmieniło się nie do poznania.

Dobrze że już masz spokój z telepaniem , ale zauważ że doważanie kół usuwa skutek jakiejś usterki a nie przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dopadł mnie też problem telepania przy 110+ i męczę się z nim już jakiś czas. Koła były wyważane kilka razy, zamieniane przód - tył. Nic nie pomogło.

Chce teraz wymienić tuleje, tylko nie wiem jakie mam zamówić, rocznik 2010, czy te będą dobre ?

http://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Tuleja-wahacza-przedniego-dolnego-tylnego-AUDI-SKODA-SEAT-VW-1szt./23110345

te są zdaje się 65mm, a z pierwszego postu wynika, że w roczniku 2010 powinienem mieć 75mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2010 i miałem 65mm. Weź suwmiarke wciśnij się pod auto i zmierz średnicę, tak będzie najpewniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka Cię wycieczka pod spód samochodu

Ja mam 2010 i miałem 65mm. Weź suwmiarke wciśnij się pod auto i zmierz średnicę, tak będzie najpewniej.

Dzęki za odpowiedź. Powiedzcie mi jeszcze gdzie dostane 75mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 75mm to całe wahacze do wymiany jak 65 to tylko tuleje. Jak masz 75mm to nie powinny występować drgania od wahaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka Cię wycieczka pod spód samochodu

Ja mam 2010 i miałem 65mm. Weź suwmiarke wciśnij się pod auto i zmierz średnicę, tak będzie najpewniej.

Dzęki za odpowiedź. Powiedzcie mi jeszcze gdzie dostane 75mm ?

Najprościej to w serwisie ale ok tysiaka za szt . Allegro - będzie na pewno dużo taniej , ale może być niespodzianka odnośnie stanu

Dla potomnych - nr wahaczy z tulejami hydraulicznymi 75mm i sworzniem 12 mm - 8K0 407 693R i 694R / lewy i prawy/ . Jak ktoś ma wiedzę gdzie takie niedrogo nabyć, to pewnie zdobędzie wdzięczność szerokiego grona użytkowników B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się również do prośby kolegi jeżeli ktoś zna lub ma do sprzedania kpl wahaczy 12 / 75mm to proszę o wiadomość, szukam i ciężko jest trafić jakąś używkę.
Zostaje pewnie tylko zakup nowej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa mnie dziwi. Nr z ETKI które podałem wyżej / 8K0407693R i 694R / nie bardzo współgrają z nr tych samych wahaczy które są oferowane na allegro. Na oferowanych wahaczach sa nr odpowiednio 8K0 407 695 lub 696 z jakąś literką. Teraz pytanie jak szukać wspomnianych wahaczy ze sworzniem 12mm i tuleją hydrauliczną / jak nr z literką ma być na nich fizycznie wybity /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Krupskim różnica może polegać na tym że jeden to numer katalogowy a drugi to numer odlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...