Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde no zobaczymy z wibracjami, ale u mnie nawet nie chodzi o to że sztywny ... bo w sumie nie zauważyłem ...

ALe o ten odgłos skrzypienia drzwi jak wjeżdżam na policjanty ... zastanawiam się czy to to ... bo tylko z przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, gdzie kupowaliście te wachacze bananowe 75mm z tulejami? Oryginały nowe, używane czy zamienniki? Mam ten sam przypadek co u Was. Wibracje na poliuretanach i jeszcze większe przy odejmowaniu gazu w okolicach 75 km/h. Zastanawiam się czy wibracje od odejmowania gazu nie świadczą o przegubie, tylko nic nie terkocze jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, gdzie kupowaliście te wachacze bananowe 75mm z tulejami? Oryginały nowe, używane czy zamienniki? Mam ten sam przypadek co u Was. Wibracje na poliuretanach i jeszcze większe przy odejmowaniu gazu w okolicach 75 km/h. Zastanawiam się czy wibracje od odejmowania gazu nie świadczą o przegubie, tylko nic nie terkocze jeszcze.

Wewnętrzny przegub nie terkocze. Sprawdź przegub i ewentualnie luz na wałku kołnierzowym - jeśli tam jest luz to może powodować drgania w zakresie 65-80km/h

Wahacze kupiłem używane - szukałem dobrego sprzedawcy po komentarzach, poprosiłem o kpl z tulejkami i takie dostałem. Na niektórych aukcjach na zdjęciach widać wahacz wymontowany już z tuleją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatne luzy po obu stronach. Jakieś 10t km temu wklejałem łożysko u mechanika z tej strony co jest kapa z podkładkami, bo już było gniazdo wyrobione. Tylko że wtedy nie trafiłem jeszcze na ten temat i mechanik założył mi moją starą kapę. Drugiej strony nie ruszałem ale podobno też tam się wymienia jakieś łożyska. Najchętniej zrobiłbym wszystko kompleksowo, tylko sam już nie wiem gdzie, bo w mojej okolicy średnio z kumatymi mechanikami, a w aso wiadomo - ceny :kwasny:

Podejrzewam, że na moje wibracje składa się zarówno luz na półosi oraz wachacze z tulejami 65mm (obecnie poliuretanowymi). Felgi mam sprawdzone proste. Opono nowe i dobrze wyważone na hunterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telepaczka przy niższej prędkości to wynik luzu na skrzyni / wałek , przegub/ , przy 130 w górę - to wina wahaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telepaczka przy niższej prędkości to wynik luzu na skrzyni / wałek , przegub/ , przy 130 w górę - to wina wahaczy

To piszesz ze moze byc to przegłób? Mozliwe bo jak cofam i skrecam w lewo to wali mi przegłób ale nie zawsze i kiedys ktos mi powiedzial ze to jakis przegłób wewnetrzny i moze masz racje bo od 120h do 130 drźy kierownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , przegub wewnętrzny jak ma luz to powoduje wibracje nadwozia. Zewnętrzny przy mocnym skręcie kół będzie "strzelał"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wahacze "babany" miały poduszkę gumowo-metalową i na końcu gałka z nakrętką M12 , potem poprawiono tą poduszkę na gumowo-olejową i tez miały gałkę z nakrętką M12 , dopiero w poliftach zastosowano gałkę z nakrętka M14 ale poduszka gumowo-olejowa nadal pozostał tylko że ją powiększono do 75mm .

Może wystarczy zastosować tylko poprawiony "banan" z poduszką gumowo-olejową wtedy nie trzeba by było powiększać otworu w zwrotnicy na M14 :eusathink:

PRZEDLIFT

2cmnf2w.png

POLIFT

kb2j40.png

Edytowane przez Love-AUDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę , że wahacze z tuleją 75MM i sworzniem 12mm wypuszczono w 2009. W 2010 robiono już wahacze 75mm ale ze sworzniem 14mm. Tych na nakrętkę 12mm było wypuszczonych mało i widocznie tez coś było kiepsko jeśli zwiększono średnicę sworznia . Wahacz 75mm na 14 kupisz z 2013-14 roku i jest większe prawdopodobieństwo że na nim pojeździsz. Ja kupiłem 2 szt z 2014 z tulejami za 220PLN z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi . co jest wlasciwie powodem tego wszystkiego? zuzyty sworzen ,tuleja olejowa ,jedno i drugie? natomiast jesli one sa przyczyna to nie lepiej kupic nowe 65mm x 12mm i jezdzic kolejne 200tys km??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie załatwia sprawy. Jak myślisz , dlaczego firma w zawieszeniu zmieniła konstrukcje tego jednego wahacza? Najpierw tylko wstawili tuleję olejowo gumową 75mm a potem zwiększyli sworzeń na 14mm. Dlaczego w tym temacie jest pewnie z 90 głosów osób posiadających samochody z lat 2008-2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zmiana swoznia na 14mm, spowodowana jest slabym swozniem 12mm,ktory sie najzwyczajniej wyrabia i dostaje luz. a tak na marginesie,wymieilem opony ,znow nikt nie mogl mi ich wywarzyc.pojechaqlem wczoraj na wywarzanie dynamiczne z testem drogowym,jak reka odjal.nic nie drga juz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego dziwi mnie o ze mam 210 a u innych juz wczesniej sie objaily w/w wachacze.no ale polskie drogi szybciej wykanczaja zawieche.

przyjmijmy ze zaczana mi sie objawiac wachacze,bede sam w stanie wyczuc ze wachacze maja luz?

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wahaczami to czarna magia - tajemnica producenta. Ja miałem 106 tys i miałem wibracje , wymienilem tuleje na poliuretan - wibracje prawie ustały. Po ok 10 tys km pojawiły sie znowu niewielkie wibracje i zmieniłem wahacze na 75mm. Teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze kupiłem używane - szukałem dobrego sprzedawcy po komentarzach, poprosiłem o kpl z tulejkami i takie dostałem. Na niektórych aukcjach na zdjęciach widać wahacz wymontowany już z tuleją

Mariusz ta tulejka o której piszesz to w zwrotnicy siedzi czy gdzie? U mnie po 2 latach od wymiany na poliuretany zaczęło telepać kierą także to rozwiązanie nie zdało egzaminu. Pamiętasz z jakimi nr kupowałeś te wahacze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...