Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na kierownicy w zakresie prędkości 110-140 Rozwiazanie ! wymiana tuleje 65 mm vs 75 mm


qubanat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dopadło też moją A4,wszystko dobrze jest na 16stkach zero bicia żadnych odgłosów,po wsadzeniu 17stki zaczyna się problem,bicie nie jest aż takie wielkie ale jest,również odgłos takiego dudnienia jakby zaczyna się po 115KM/H,piszecie o tych tulejach,mam rok 12/2008 mam wymienić mniejsze org.na większe?czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru - albo wymeinić całe wachacze na wersje poprawioną z tulejami wiekszymi, lub wstawić tuleje poliuretanowe / o tej samej średnicy /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już wszystko jasne sprawdze w jakim stanie mam wachacze,jeśli będą już takie se zamówię nowe,a te poprawione to z Polifta tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz zamówić tulei z polifta,chyba że całe wahacze to tak.

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A całe wachacze w serwisie troche kosztują - ktos pisał ze koło 2tysi

W serwisie to ja na pewno nie będę kupował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl to - może jednak zamontować poliuretany. Sporo osób z forum tak zrobiło / ja miedzyinnymi tez / i drgania te powyżej 120km/h ustapiły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być niepowaznym by wymieniać całe wahacze.

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być niepowaznym by wymieniać całe wahacze.

tąpniete z LG F60

Chyba że ma sie dostep do używki po małym przebiegu. Sam to praktykowałem. Pare osób zaopatrzyłem w pozostałe po B6 i b7 części zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz te mniejsze .

tąpniete z LG F60

To bylo do mnie czy kolegi ?

Przy wymianie na wahacze poliftowe trzeba cos jeszcze wymieniac typu zwrotnice czy cos mi sie ubzduralo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz te mniejsze .

tąpniete z LG F60

To bylo do mnie czy kolegi ?

Przy wymianie na wahacze poliftowe trzeba cos jeszcze wymieniac typu zwrotnice czy cos mi sie ubzduralo ?

Nie do kolegi.

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać średnicę od swoich wahacze

tąpniete z LG F60

Czyli w twoim przypadku to te mniejsze.

tąpniete z LG F60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, twardosc 75Sha. Jestem świeżo po wymianie tulei, ale nie mialem okazji na autostradzie sprawdzić efektów. Auto jest bardziej twarde jak po wymianie sprężyn :) Jeżeli chodzi o wage tulei z polibuszu to z 3x cięższe od ori wiec nie ma się co dziwić.

Mnie chyba też to dopadło. Dziwne jest o tyle, że czasami wibracji nie ma, czasami są i to spore, czasami tylko w ostrzejszych zakrętach. Opony i felgi nowe, piasty z tarczami wymienione, także chce spróbować z tulejami mam tylko problem, że nie wiem co siedzi u mnie w aucie, bo jest z początku 2010. Niestety po numerach nie mogę nic znaleźć w ETCE, może ktoś ma jakąś lepszą wersje.

Numery wahaczy:

8K0407695F

8K0407696F

Odpowiadając na własne pytanie wahacze z tymi numerami maja tuleje 65mm i nawet ASO o tym nie wiedziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba dobrze nasmarować te tuleje przy montażu. U mnie posmarowali smarem do zakładania opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...