Skocz do zawartości
IGNOROWANY

205/55 R16 na kołach - czy zapasem może być 195/65 R15?


MARTiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też tak mam. Może dlaczego nie jak ludzie mają dojazdówki to dlaczego to koło nie może być zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam. Może dlaczego nie jak ludzie mają dojazdówki to dlaczego to koło nie może być zapasem.

dokładnie,

ja też taką mam w zapasie 195/65 R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacze sie do tego pytania , a co jak jest Quattro?????? obecnie smigam na 205/55 R16 ale juz za dwa tygodnie zmieniam na letnie 225/45 R17 , no i nie wiem czy w zapasie tez powinienem miec 225 /45 R17 czy w razie zlapania gumy zalozenie jednej 205/55 R16 jest ok? dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to tak zwane dojazdowe opony można używać do 80 km, jak to sie mam do Quattro to niewiem a co do 195 to 205/55/R16 jest jego zamienikiem czyli wielkość opony sie neizwiększa więc oki tylko szerokość jest większa. Choć niepolecam długo jeździć na zapasie.

Ja mam zapas i wszystkie oponki takie same :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Nie polecam dłuższej jazdy z takim zapasem a szczególnie w mokre dni odczuwalne dosc dobrze.

Dojazdowki maja za zadanie dowieźć wlasciciela do najblizszego warsztatu, przebieg takiej gumy to okolo 300 kilosow, zalezy jeszcze od producenta.

A co do wymiarowych zapasow, to zgodnie z dopuszczeniem pojazdu do ruchu - kolka na jednej osi powinny byc tego samego producenta, takich samych wymiarach, i indeksach, takim samym parametrze zuzycia (nie dotyczy kol dojazdowych) - wiec gliny sie moga czepiac :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parodia przepisów. Na dojazdówce jedziesz zgodnie z prawem chociaż z pewnością nie ma wymiarów jak inne kółka ale jadąc na pełnym zapasie które ma innym rozmiar niż reszta kół już łamiesz prawo. Bardzo interesujace ... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mając w bagażniku dziurawe koło o odpowiednich wymiarach sprawa jest jasna, nie jest przecież nigdzie powiedziane jakie to jest koło dojazdowe, może mieć rozmiar 195/65/15 :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być mniejszy zapas, ale na niezbyt długim dystansie. Można pokusić się o wypełniacz w spray'u, jeśli uszkodzenie nie będzie duże pozwoli dojechać do wulkanizacji i nie będzie męczyło auta. Oni sobie wypłuczą potem tą piankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...