Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie głośniki...?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki "mały" problem ponieważ chciałem wmontowac w swoja audiczke jakis sprzet grajacy. Problem polega na tym ze nie mam pojecia gdzie mozna umiescic głosniki. Co do przodu to wiadomo, dobry system w drzwi (choc 13cm martwi mnie bo to zadna rewelacja) ale gdzie wstawic w tyle?? Boczki tylnich drzwi nie sa przystosowane do montażu glosników a w polce tez nie mam. Dopiero po wycieciu tapicerki i zastosowaniu przejsciowki mnozna cos wstawic w te kwadratowe otwory. Niestety tylko 16-17cm a jak wiadomo taki glosnik nigdy nie zagra jak taki jak chcialem, czyli 20-25cm.

Bylem w kilku salonach car audio i ile "speców" tyle opinii. Jak jeden proponuje wyciecie troche tej blachy i wstawienie 6X9" (choc jak ciac to moze juz pod ta 25....?) inny zas mowi ze to ingerencja w konstrukcje auta i moze wplynac w jakis negaywny sposob na auto lub pekac szyba.

Moim zdaniem nie jest to jakis element nosny czy usztywniajacy ale nie usmiecha mi sie tez szabrowanie tego.

Czy moze lepiej porzadnie zrobic przod tylko i do bagaznika suba...?

Doradzcie cos jak to rozwiazac zeby dobrze gralo ale i madrze i sensownie. Licze na pomoc i cikawe koncepcje.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie czytałes wypowiedzi w tym temacie ? Chyba jasno jest mówione jaka koncepcja jest słuszna.............. Przód i sub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie czytałes wypowiedzi w tym temacie ? Chyba jasno jest mówione jaka koncepcja jest słuszna.............. Przód i sub

Hmm... no tak ale chocby nie wiem jak wzmocniona 13cm nigdy nie da takiego efektu jak nawet nizszej klasy 25cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz do drzwi dac 25 cm glosniki ?? z Twojej wypowiedzi wynika ze tak. W drzwi starcza Ci 16 ktore tez tam mozna wlozyc, oczywiscie po zastosowaniu pierscieni z mdf-u np na glosnik 16 cm..... wymienic tweetery na jakies lepsze, piec pod to i bedzie dobrze. Moze sie myle ale nie wydaje mi sie ze jestes az takim audiofilem ze potrzebujesz az 25 cm w drzwiach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz do drzwi dac 25 cm glosniki ?? z Twojej wypowiedzi wynika ze tak. W drzwi starcza Ci 16 ktore tez tam mozna wlozyc, oczywiscie po zastosowaniu pierscieni z mdf-u np na glosnik 16 cm..... wymienic tweetery na jakies lepsze, piec pod to i bedzie dobrze. Moze sie myle ale nie wydaje mi sie ze jestes az takim audiofilem ze potrzebujesz az 25 cm w drzwiach....

Co do 25cm to chodziło mi o umieszczenie ich w tylnej polce, nie wiem czybyloby to sensowne rozwiazanie. A co do przodu to z tego co czytalem w innych postach to zastosowanie tych pierscieni i przerobka dosc drogo wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie cos jak to rozwiazac zeby dobrze gralo ale i madrze i sensownie

no jeśli tak jest, to :

Czy moze lepiej porzadnie zrobic przod tylko i do bagaznika suba...?

wtedy taka koncepcja jest ok.

Żadne głośniki 25cm w półkę :eek: Bardziej bym się skupił, żeby wsadzić 16 w przednie drzwi jak już, choć bywa to kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w kilku salonach car audio i ile "speców" tyle opinii. Jak jeden proponuje wyciecie troche tej blachy i wstawienie 6X9"

To jest dobre, podziekowałbym za takie propozycje ;) i takie zakłądy Ca.

Kolego, to pórwanie 13cm do 25cm lekko śmieszne, aczkolwiek... Szczerze powiedziawszy, przyznaj wprost, że nie słuchaleś DOBRZE zaapikowanych 13tek :)

Głośnik 13cm a 25 zakładam, że każdy z nich ma inne zadanie, 13 cm kickbass, a 25 to już raczej subniskotonwa konstrukcja..

Nie tnij półki, będziesz żałował...

Skup się na przodzie + subie.. Jakim budżetem dysponujesz? Czego oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wester napisał/a:

Bylem w kilku salonach car audio i ile "speców" tyle opinii. Jak jeden proponuje wyciecie troche tej blachy i wstawienie 6X9"

To jest dobre, podziekowałbym za takie propozycje ;) i takie zakłądy Ca.

tu racja bo to mi taki chlopek boradzil co moglbym do nirgo jedynie na wymiane zarowki.

Kolego, to pórwanie 13cm do 25cm lekko śmieszne, aczkolwiek... Szczerze powiedziawszy, przyznaj wprost, że nie słuchaleś DOBRZE zaapikowanych 13tek :)

Głośnik 13cm a 25 zakładam, że każdy z nich ma inne zadanie, 13 cm kickbass, a 25 to już raczej subniskotonwa konstrukcja..

Fakt jest taki ze nawet nizszej klasy a wiekszy zagra lepiej niz maly a "porzadny" o przykladowo 2 razy wiekszej mocy. Tutaj liczy sie tylko powierzchnia membrany.

Nie tnij półki, będziesz żałował...

Co miales na mysli piszac ze bede zalowal? CZy blacha ta pelni jakas wazna funkcje konstrukcyjna, usztywniajaca...?

Skup się na przodzie + subie.. Jakim budżetem dysponujesz? Czego oczekujesz?

Budzet to ok 500zl a oczekuje ladnego brzmienia i miekkiego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlum drzwi, wrzuc jakies dobre 13, bo fakt przerobienie tego na 16 cm troszke kosztuje :/, daj suba do bagaznika i bedzie dobrze. Choc zeby to zmiescic w 500 zł.... ciezko bedzie. Warto poczekac, uzbierac troszke wiecej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Jay_zzA4 zacznij od tego.. Jesli zrobisz tak jak Ci podpowiadamy nie bedziesz żałował.. Dobra 13tka tez potrafi pokazać pazurek.. Sam miałem na początku 13tki i nie żałuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj w miejsca fabryczne głosników głosniki sopranowe daj wzmacniacz i podłacz do niego tube np; JBL w bagażniku i masz czysty sopran i mega bass bez zadnego wycinania . Pamietaj ze zaden głosnik nieda ci takiego basu jak orginalna skrzynia basowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj w miejsca fabryczne głosników głosniki sopranowe

czyli w miejsca seryjnych "gwizdków" czy tych 13cm?

głosniki sopranowe daj wzmacniacz i podłacz do niego tube np; JBL

Co konkretnie, nie bardzo drogie a sensowne? na glosniki moge przeznaczyc ok 300zl + jakis ciekawy wzm. Za ile mozna fajna skrzynke kupic? 400...500zl...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...