Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciezkie krecenie rozrusznikiem, przygasanie swiatel


oskar131110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Z gory przepraszam jezeli zly temat, ale mam pewien problen. Od kilju dni moja a4 ma problem z odpalaniem, co to znaczy, pewnego dnia zaczal harczec mi jeden glosnik a nastepnego w ogole nie dzialalo radio, wyswietlalo tylko napis protect, stw8erdzilem ze zajme sie tym kolejnego dnia. Nastepnego dnia gdy odlaczylem i podlaczylem radio, wrocilo do normy, ale gdy chcialem odpalic auto, baaardzo ciezko krecil rozrusznik w pozycji zaplonu, im dluzej trzymalem zaplon tym szybciej krecil az odpalil. Zaobserwowalem tez przy tym ze caly zegar przygasa, do tego slychac 3 piski oraz mruga immobilizer. Akumulatir doladowalem, nie jest to jego wina, wymienilem tez dzisiaj kostke stacyjki, rowniez to nie to. Prosze o pomoc. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie aqu? Czym ladowałes aqu?

Jakie napięcie spoczynkowe?

Do jakiego napięcia spada przy rozruchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku ladowane do pelna prostownikiem. Fakt bo mam go za duzego 75ah gdzie zalecane powinno byc max 60. Napiecia niestety nie znam, nie zakupiłem jeszcze miernika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka. Ja bym jednak obstawiał aqu. Sprawdź ewentualnie połączenie masy od aqu do budy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem w dosc nietypowy sposob, jako ze jestem w pracy to podpielem do koparki kablami, zapalil na dotyk, wyglada jednak na to ze masz racje, jest jakis sposob na uratowanie akumulatora? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16,2V ładujesz i badasz gęstość elektroitu (o ile to kwasowo olowiowy) aż do uzyskania 1,27 g/cm3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 18:09, oskar131110 napisał:

Aku ladowane do pelna prostownikiem.

Mało jest takich prostowników na rynku.

Teraz akumulator tańszy od takiego prawdziwego prostownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fazii napisał:

16,2V ładujesz i badasz gęstość elektroitu (o ile to kwasowo olowiowy) aż do uzyskania 1,27 g/cm3.

 

Ja wiem o czym piszesz ale większość użytkowników pojazdów chyba nie.

Montują akumulator i nie czytają warunków gwarancji.

Pierwsze dwa lata to najważniejszy okres dla użytkowania akumulatora.

Osobiście najchętniej użytkuję akumulatory obsługowe 10/12 lat te bezobsługowe jakieś 7/8 lat, po okresie gwarancji rozwiercam aby był dostęp do elektrolitu.

Tak polecane aku Bannera w gwarancji mają napisane jakim prądem je ładować, mało takich ładowarek na rynku.

Alternator  doładowuje aku tylko do ok. 80%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie panowie,  bylem zbyt niecierpliwy i podjelem decyzje o kupnie nowego akumulatora po tym jak zaczelo mi sie gotowac w odpowietrzniku podczas ładowania. Kupilem nowy i wszystko wrocilo do normy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, KINIAM napisał:

Mało jest takich prostowników na rynku.

Teraz akumulator tańszy od takiego prawdziwego prostownika.

Blue box podobno robi gęstość elektrolitu a reszta fakt przewyższa cenę nowego aqu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, oskar131110 napisał:

Sluchajcie panowie,  bylem zbyt niecierpliwy i podjelem decyzje o kupnie nowego akumulatora po tym jak zaczelo mi sie gotowac w odpowietrzniku podczas ładowania. Kupilem nowy i wszystko wrocilo do normy. 

No to teraz naucz się jak dbać o aqu a pociągnie Ci dwa razy dłużej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Fazii napisał:

Blue box podobno robi gęstość elektrolitu a reszta fakt przewyższa cenę nowego aqu

Nie wiem czy konstruktor będzie te BlueBoxy nadal tworzył i sprzedawał a byłaby to wielka szkoda.

Używam Kulona 912, godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dostęp do kulona w dobrej cenie? Czy brales z olx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...