Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Syrena do ori alarmu i automatyczne domykanie szyb z kluczyka scyzoryka


Mk-Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dwa pytanka...

1) Mam ori alarm ktory mruga kierunkami jak sie otworzy maske czy tez wsadzi reke do srodka auta jak jest załaczony.

Niestety tylko mruga. Czy da sie do niego domontowac jakas syrene aby "wył" itp?

2) Mam pilot scyzoryk, 3 przyciski. Dlaczego nie dziala otwieranie kufra bagaznika? Naciskajac z pilota ta opcje sam bagaznik sie nie otwiera, nic sie nie dzieje. Chciałbym tez zapytac co zrobic aby przy zamykaniu auta automatycznie domykaly sie szyby, teraz trzeba przytrzymac przycisk a to jest niewygodne. Nie znalazłem nic na ten temat na forum, tylko sytuacje gdy nie jest ori wszysko i trzeba połaczyc a w moim przypadku tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Syrenka, a w zasadzie klakson powinien być w bagażniku. Można uaktywnić Vag iem.

2. Przytrzymaj środkowy klawisz w pilocie dłużej - zamek bagażnika otworzy się.

3. Przycisk faktycznie trzeba przytrzymać, aby domknęły się szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Dzieki, nie widizlem ze tak to działa. Ale przytrzymuje i on sie otwiera i odrazu zamyka...dziwne...tak to działa? Musze szybko poderwac klape do gory jak otwieram.

1. Ktora opcja VAG? bo w FAQ kodowania nie znalzłem takiej opcji właczenia alarmu, sa inne...

3. Nie da sie tego zmienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat, ja rowniez mam ori alram i domykanie szym i szyberdachu z kluczyka ale... nie mam do tego pilota, jak zostawie otwarta ktoras szybe zamkne i wloze reke to sie nie wlacza, jak zostawie na dluzej to zaczyna wyc, tak jakby przypominalo ze cos zostawilem otwarte. Np w lecie nie moge zostawic uchylonego szyberdachu bo po chwili zaczyna wyc. o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wydaje mi się, że syrenka (klakson) od ori alarmu jest odłączona. Popatrz w bagażniku za nadkolem od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat, ja rowniez mam ori alram i domykanie szym i szyberdachu z kluczyka ale... nie mam do tego pilota, jak zostawie otwarta ktoras szybe zamkne i wloze reke to sie nie wlacza, jak zostawie na dluzej to zaczyna wyc, tak jakby przypominalo ze cos zostawilem otwarte. Np w lecie nie moge zostawic uchylonego szyberdachu bo po chwili zaczyna wyc. o co chodzi?

Alarm uzbraja się chyba dopiero po 30 sek., dlatego nie wyje od razu.

Co do zostawiania szybra, to na lewym słupku na dole powinieneś mieć guzik, która odłącza czujki wewnętrzne - wtedy możesz zostawić uchylony szyber, szyby lub np. psa w środku - alarm będzie wył tylko po otwarciu drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, ale pytanie mam z innej beczki - czy rzeczony klakson można zamienić na jakąś syrenę alarmową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, ale pytanie mam z innej beczki - czy rzeczony klakson można zamienić na jakąś syrenę alarmową?

Ale po co?

W OOOO syrena jest właśnie charakterystyczna, inna niż wszystkie alarmy dookoła.

Dzięki temu nie muszę co chwila latać do okna, żeby patrzeć czy to czasami nie mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - spełnia swoją funkcję, na dodatek w charakterystyczny sposób :decayed:, ale czy jest możliwość podłączenia "normalnej" syreny plug'n'play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - spełnia swoją funkcję, na dodatek w charakterystyczny sposób :decayed:, ale czy jest możliwość podłączenia "normalnej" syreny plug'n'play?

Syrena typowo do alarmu musi mieć stałe +12 aby wyła, natomiast do klaksonu podawany jest przerywany sygnał, więc trochę dziwnie by wyła gdybyś ją tak podłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, zgadza się... Cóż, nie drążę już tego tematu, bo i tak nie tyczy się to mojego auta. W każdym bądź razie dzięki za konwersację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jutro spr czy wogoole posiadam takie cos jak syrena... sporobje ja uruchomic..

mam kodowanie w module komfortu 13131 i niebardzo jestem w stanie je rozkodowac;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie tez nie nie mam przełącznika i syreny tez nie znalazłem... mimo to alarm uruchamia sie poddczas wykrycia ruchu w samochodzie, mruga kierunkami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdej Audi masz seryjny alarm. W Niemczech tak nie kradną samochodów jak u nas, a alarm jest pewnie na życzenie...

alarmf.jpg

w307.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...