Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napoje na wesele


Langista

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, z racji że właściciel restauracji dolicza sobie 1 zł do ceny butelki z piciem, postanowiłem na własną rękę zorganizować sobie napoje. Czy ktoś z was miał już doświadczenie ile na ok. 100 osób zamawiał picia? Nie chcę przesadzić, ale wstępnie liczyłem i wyszło ok 900 buteleczek (0.2l) odpowiednio po 300 coli, sprite i woda mineralna + jakoś 50l soków, które będą przelane do dzbanków.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolicza 1zł do każdej butelki, czyli jak ty sobie kupisz napoje to od każdej twojej otwartej butelki i tak policzy złotówkę - tzw. butelkowe - raczej normalna sprawa w knajpach przy większych imprezach. Ja bym radził spytać ile chce za cole, sprita czy mineralną, bo może bardziej opłaca się jednak wziąć od niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie.. on może sam załatwić i w tedy ja nie muszę się martwić czy on zamówił za dużo ani czy będzie za mało, tyle że w tedy liczy sobie 2.50 za 0.2l, gdzie w hurtowni po 1.50 są, jak sam ogarnę nic nie dolicza, tylko tu wchodzi kwestia ilości, no i jestem ograniczony tylko do szklanych 0.2/0.25l.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna polityka, jak ja szukałem lokalu na wesele to wszędzie napoje były w cenie bez ograniczeń, nawet w najbardziej budżetowej opcji, u znajomych jak organizowali swoje wesela też nie słyszałem o takich cyrkach :D 

Szukaj hurtowni gdzie będziesz miał możliwość zwrotu i kupuj na własną rękę jak nie pasuje Ci przebitka 1zł na butli. Ile pójdzie ciężko powiedzieć, ja bym wypił pewnie z 10 buteleczek, a inna osoba ze 2 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz po prostu zapytać tego właściciela restauracji ile średnio schodzi na osobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, YOGI3000 napisał:

A nie możesz po prostu zapytać tego właściciela restauracji ile średnio schodzi na osobę?

Nie powie, bo to dla niego zarobek i albo sam sobie poradzę albo on to 'przejmie', do tego nie odpowie mi bo już na początku się pytałem i powiedział, że średnia może nie wystarczyć, dlatego on zawsze bierze dużo w zapasie, najwyżej zwróci lub wykorzysta w imprezie tydzień później, ja nie mam tyle miejsca żeby wyposażyć się na wyrost :D

2 godziny temu, przem8 napisał:

Dziwna polityka, jak ja szukałem lokalu na wesele to wszędzie napoje były w cenie bez ograniczeń, nawet w najbardziej budżetowej opcji, u znajomych jak organizowali swoje wesela też nie słyszałem o takich cyrkach :D 

Szukaj hurtowni gdzie będziesz miał możliwość zwrotu i kupuj na własną rękę jak nie pasuje Ci przebitka 1zł na butli. Ile pójdzie ciężko powiedzieć, ja bym wypił pewnie z 10 buteleczek, a inna osoba ze 2 :P

W większości lokalów tak jest, ale większość lokali w mojej okolicy (w sumie to każdy poza tym) ma o 50 zł większą cenę za osobę, także.. 

 

Hurtownie mam, zwrócić tez można ale nie będę aż tak na wyrost brać bo zwrócić można dopiero całą "kratę", niby nie problem ale po ostatnich wiadomościach w sprawie wzrostu cen z powodu opodatkowania cukru (kolejnego, bo jakżeby inaczej) ceny tak w górę pójdą, że 3 miesiące przed weselem muszę sobie już zorganizować napoje, ale przesadzić nie mogę bo nie będę miał tego gdzie pomieścić.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...