Skocz do zawartości
IGNOROWANY

SHADOWLINE B8 3.0 TDI Quattro [in progress] = Pompei = Brakes 356/330 = AKTYWNY WYDECH =


Mordeliuss

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Marcin_K napisał:

Witam gratuluję auta prezentuje się naprawdę dobrze :kox:

Mam pytanie co do obniżenia auta na ADS wejdzie tam Eibach? Jest jakiś dedykowany zestaw do ADS nie spotkałem się?

Pozdrawiam 

Dzieki za pozytywne słowa :banan:
 

Z tego co wiem sprężyny sa takie same w ADS jak i 1BE sline dlatego Eibach powinien podejść bez problemów. Co do pracy amorków ja i tak jeżdzę caly czas na “dynamic” czyli tym twardym ;) wiec przy eibachu amory nie powinny dostawać po d*pie. 

Audi trafiło na warsztat bo uciekł mi cały płyn prawie jakimś oringiem i stoi między głowicami i na osłonie dolnej :( po świętach bedzie trzeba to ruszyć i przy okazji wreszcie będzie czas na pare innych mechanicznych drobiazgów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mordeliuss napisał:

Dzieki za pozytywne słowa :banan:
 

Z tego co wiem sprężyny sa takie same w ADS jak i 1BE sline dlatego Eibach powinien podejść bez problemów. Co do pracy amorków ja i tak jeżdzę caly czas na “dynamic” czyli tym twardym ;) wiec przy eibachu amory nie powinny dostawać po d*pie. 

Audi trafiło na warsztat bo uciekł mi cały płyn prawie jakimś oringiem i stoi między głowicami i na osłonie dolnej :( po świętach bedzie trzeba to ruszyć i przy okazji wreszcie będzie czas na pare innych mechanicznych drobiazgów. 

Też chciałem u siebie trochę posadzić auto w dół dlatego dopytuje. Niedawno wymieniłem amory przód bo ori były już zjechane sprężyn nie ruszyłem ale może.... będę obserwował temat wrzuć zdjęcia jak zrobisz to u siebie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna jest. A jak działają Ci czujniki z przodu na tym grillu? Bo ja mam troszke wyzej i ziemie mi łapię jak pod małą górke wjezdzam tyłem troszke to denerwuje.  I drugie pytanie czym polerowales MMI?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kapelek11 napisał:

Piękna jest. A jak działają Ci czujniki z przodu na tym grillu? Bo ja mam troszke wyzej i ziemie mi łapię jak pod małą górke wjezdzam tyłem troszke to denerwuje.  I drugie pytanie czym polerowales MMI?


dziekuje za miłe słowa :banan: motywuja do dalszych prac.

Co do czujników to lekko je skierowałem ku górze i mam wklejone bo mam jeden uchwyt zlamany. I przez to że skierowsne sa lekko do góry to nie łapia mi nierówności bo też mialem z tym problem. Prosta metoda ale na razie dziala ;) 

MMI poleriwałem akurat pastami Kocha ale tylko recznie bo nie mialem takiego malego talerza pod rotacje, potem wjechała folia i efekt mnue zadowolil. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że nic się nie dzieje to wrzucam mały spojler jednej z paczek która przyjechała  

:decayed: Kto zgadnie ci to może być? W paczce jest po dwa takie same elementy :slina:
Dla porównania butelka 1,5L obok:lol:

Kilka dni temu dotarła mniejsza długo wyczekiwana paczka:banan: w tym tygodniu powinna dojechać jeszcze jedna :slina:

Będą spore UPDATE’y jak tylko uda się zorganizować chwilę czasu na złożenie wszystkiego :) 
 

I dodatkowo na gorąco wpadło jeszcze kilka pomysłów :shock3:
 

87C48770-D9FB-467B-B6DC-35E69135E2EC.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mordeliuss napisał:

Żeby nie było, że nic się nie dzieje to wrzucam mały spojler jednej z paczek która przyjechała  

:decayed: Kto zgadnie ci to może być? W paczce jest po dwa takie same elementy :slina:
Dla porównania butelka 1,5L obok:lol:

Kilka dni temu dotarła mniejsza długo wyczekiwana paczka:banan: w tym tygodniu powinna dojechać jeszcze jedna :slina:

Będą spore UPDATE’y jak tylko uda się zorganizować chwilę czasu na złożenie wszystkiego :) 
 

I dodatkowo na gorąco wpadło jeszcze kilka pomysłów :shock3:
 

87C48770-D9FB-467B-B6DC-35E69135E2EC.jpeg

Nowe hamulce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :whistling:

Ale jeszcze nic nie zdradzam co i jak, a pokaże finalny efekt ;) Zrobiłem sobie już miejsce w domu i bede sobie je powoli ogarniał :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 01:44, Wandej napisał:

Zamontowane?:whistling:

Jeszcze nie zamontowane ;) Wpadną jakoś w tym tygodniu jak znajdę dłuższą chwilę czasu na poskładanie :kox:

W dniu 25.04.2020 o 20:54, Michu1996 napisał:

Hamulce od S4? :eusathink::tongue4:

Coś większego ale bez przesadyzmów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mordeliuss napisał:

Jeszcze nie zamontowane ;) Wpadną jakoś w tym tygodniu jak znajdę dłuższą chwilę czasu na poskładanie :kox:

Coś większego ale bez przesadyzmów :D

Akebono 356?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało się ruszyć pracę do przodu. I oto przed Wami mały update :decayed:

Pierwsza ze zmian:
Wreszcie dotarły końcówki AKRAPOVIC'a, od razu wpadły na auto ale nie do końca tak jakbym chciał. Z|decydowanie za bardzo wystają wiec będzie poprawka, ale teraz po spojrzeniu na tył zastanawiam się dlaczego wziąłem tylko 76mm :kwasny: Możliwe że wpadną większe a te pójdą na sprzedaż jak nie uda mi się ich dopasować tak żeby cieszyły oko :polew:

Druga zmiana: 
Ostatnio strasznie narzekałem na problemy z hamulcami, momentalnie się zagrzewały i przestawały hamować. Tutaj przyszedł z pomocą kolega @Gibons, super kontakt, a paczka spakowana tak jakby miała płynąć przez ocean. Wpadł więc zestaw dwu-tłoczkowy 356/330 pomalowany farbą Foliatec YELLOW NEON.
Nie byłbym sobą gdybym założył nowych tarcz i klocków oraz nie zregenerował zacisków. Tu ogromne podziękowania dla kolegi @Wandej za szybką realizację, świetne ceny. Wleciały tarcze nawiercane Zimmeramann Sport + klocki Ferodo Premier. 
Autko teraz hamuje aż miło :) 

Trzecią mała zmiana:
Do pomalowanych zacisków wpadły oczywiście naklejeczki "S4". Wpadłem jeszcze na ciekawy pomysł nad naklejką na felgach i od słów do czynów juz siedza na felgach. Jeszcze zdecyduje czy zostaną :decayed:

W niedługim czasie realizuje kolejne plany które wpadły w międzyczasie :D

 

19C8FB4C-DC61-40A5-B28E-22A6CC711D9F.jpeg

F2A5FE52-AC52-4C99-90E9-49ABC5E9BA7B.jpeg

275A96F9-8EC7-47A7-A9B6-EC481921D6D1.jpeg

Edytowane przez Mordeliuss
  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mordeliuss napisał:

Wreszcie udało się ruszyć pracę do przodu. I oto przed Wami mały update :decayed:

Pierwsza ze zmian:
Wreszcie dotarły końcówki AKRAPOVIC'a, od razu wpadły na auto ale nie do końca tak jakbym chciał. Z|decydowanie za bardzo wystają wiec będzie poprawka, ale teraz po spojrzeniu na tył zastanawiam się dlaczego wziąłem tylko 76mm :kwasny: Możliwe że wpadną większe a te pójdą na sprzedaż jak nie uda mi się ich dopasować tak żeby cieszyły oko :polew:

Druga zmiana: 
Ostatnio strasznie narzekałem na problemy z hamulcami, momentalnie się zagrzewały i przestawały hamować. Tutaj przyszedł z pomocą kolega @Gibons, super kontakt, a paczka spakowana tak jakby miała płynąć przez ocean. Wpadł więc zestaw dwu-tłoczkowy 356/330 pomalowany farbą Foliatec YELLOW NEON.
Nie byłbym sobą gdybym założył nowych tarcz i klocków oraz nie zregenerował zacisków. Tu ogromne podziękowania dla kolegi @Wandej za szybką realizację, świetne ceny. Wleciały tarcze nawiercane Zimmeramann Sport + klocki Ferodo Premier. 
Autko teraz hamuje aż miło :) 

Trzecią mała zmiana:
Do pomalowanych zacisków wpadły oczywiście naklejeczki "S4". Wpadłem jeszcze na ciekawy pomysł nad naklejką na felgach i od słów do czynów juz siedza na felgach. Jeszcze zdecyduje czy zostaną :decayed:

W niedługim czasie realizuje kolejne plany które wpadły w międzyczasie :D

 

19C8FB4C-DC61-40A5-B28E-22A6CC711D9F.jpeg

F2A5FE52-AC52-4C99-90E9-49ABC5E9BA7B.jpeg

275A96F9-8EC7-47A7-A9B6-EC481921D6D1.jpeg

Kolor zacisków przyciąga wzrok :naughty:

Końcówki rzeczywiście mogłoby być większe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajerka:decayed:

Nawet w takim czasie autko jest dopieszczane:oklasky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam87 napisał:

Bajerka:decayed:

Nawet w takim czasie autko jest dopieszczane:oklasky:

Staram się na tyle na ile pozwala tylko czas. Alurat tak się złożyło że wczoraj miałem troche wolnego czasu jak to w majówkę wiec odszczurzyłem trochę swoje skóry. Zdjęcie 50/50 z samego czyszczenia poniżej. 
Do czyszczenia standardowo użyłem miekkiej szczotki i preparatu Colourlocka a do zabezpieczenia odżywkę tej samej firmy. Niestety pogoda kiepska więc wyszły mi jakieś mazy po zabezpieczeniu więc dodatkowo wpadł wosk do skór od Elephanta :)
Wreszcie się nie ślizgam na fotelu. 
Żółte fibry były wręcz czarne :shock3:

 

2770B30B-9135-4255-806F-9954ABE976E6.jpeg

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wreszcie udało się znaleźć trochę czasu żeby poskładać klocki :banan:

Wpadło długo oczekiwane przeze mnie dopełnienie bassu przy Bang&Olufsen. 
Przy oryginalnym subie po podbiciu basu średnie i niskie tony były już niestety zniekształcone i jako że lubię naturalnie grające głośniki bardzo mnie to drażniło. 
Teraz wreszcie żadne tony nie wychylają się pomad inne :wub: a jest i czym załomotać iak trzeba :decayed:

1. Skrzynia 60L wykonana na zamówienie pod konkretny głośnik, malowana przeze mnie ;)

2. Głośnik Ural Sound Bulava 10” 800 RMS

3. Wzmacniacz Monoblock uDimension ProX 1K.1D Comp 1000 RMS

 

72A75777-20FD-4A63-8A92-03E82A193110.jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniedbałem troche nowości ostatnio. 
z nowszych smaczków wpadl Aktywny Wydech z SQ5 + moduł Kufatec. :banan:

Podrzucam niżej jak to brzmi na właczonym głośno wydechu. Polecam założyć słuchawki dla oddania efektu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod nie tani a niestety wieje tandetą. Strasznie sztuczny ten dźwięk z głośnika. Było lepiej zainwestować w prawdziwy customowy wydech który wyciągnąłby znacznie więcej tej V6 nawet w TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma to w a5, niby spoko to jest ale jednak słychać ze fejk,wkurzył sie i wrzucił downpipe z tym wydechem i go wyłączył,brzmienie teraz ma lepsze jak nie jedna benzynka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i auto już u nowego właściciela :decayed:

A4 zostaje w rodzinie, przejął je mój tata więc nie martwi mnie co się z nim będzie działo bo będę je doglądał :)

A ja oczywiście zostaje w rodzinie AUDI :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...