Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AutoHold Abs


Vassyli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mam pytanie w sumie o pompy ABS które pompy abs obsługują AHA oraz TPMS w aucie z automatyczną skrzynią biegów oraz ośką. Ponieważ dołożyłem ten system A pluje mi błędami to muszę wymienić całą pompę abs . Kodowania przyjęło Ale działa tylko do 20km/H potem sypie błędami.

20200328_174022.jpg

20200328_174029.jpg

20200328_174036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja pompa jest walnięta, zapewne kupiłeś ją na allegro z niewiadomego pochodzenia. Sam przy montażu tego moda miałem problemy, rozwiązaniem jest kupienie nowej pompy a dokładniej sterownika. Bo wystarczy wymienić sam sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wymieniłem sterownik na tego AQ i tak sypie . Ok spróbuje podmienić na inny tylko czy to jest różnica automat A manual ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Vassyli napisał:

No właśnie wymieniłem sterownik na tego AQ i tak sypie . Ok spróbuje podmienić na inny tylko czy to jest różnica automat A manual ?

Roznica jest tylko pomiędzy quattro a przód napęd, rozumiem ze adoptujesz nowy sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Robię kodowania dokładnie jak jest opisane. Chyba że coś w poście nie było opisane. Po wyrzuceniu innego sterownika zakodowałem w abs -kodowanie- byte1 - bajt 6 . No i zaczęło działać wszystko lecz tak jak mówię.  Przekrocze 20/km /h i zaczyna wywalać błędy. Jak jadę 10km/H po placu to działa wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Vassyli napisał:

Tak. Robię kodowania dokładnie jak jest opisane. Chyba że coś w poście nie było opisane. Po wyrzuceniu innego sterownika zakodowałem w abs -kodowanie- byte1 - bajt 6 . No i zaczęło działać wszystko lecz tak jak mówię.  Przekrocze 20/km /h i zaczyna wywalać błędy. Jak jadę 10km/H po placu to działa wszystko.

Okej, czyli to wcale nie musi być rąbnięte. Nie przepisałeś adaptacji ze starego sterownika. W tej chwili polecał bym podpiąć stary sterownik i przejechać się z 10 minut aż samochód wszystko przemieli i wróci do normalności. Potem zrób dokładnie tak samo z tym samym kodowaniem jak kryhawrc

 

Dopiero gdy to zrobisz możesz zakodować AHA

Edytowane przez pawel-174
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak napisałeś i d*pa nie działa. Sypneło jeszcze więcej błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie można sprawdzić czy pompa jest na oś czy quattro ? Chciałbym się dowiedzieć czy 8K0614517 DG / DF - A sterownik 8K0907379AQ  jest na przednią oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vassyli napisał:

Zrobiłem tak jak napisałeś i d*pa nie działa. Sypneło jeszcze więcej błędów.

Okej, czyli pompa jest uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vassyli napisał:

A gdzie można sprawdzić czy pompa jest na oś czy quattro ? Chciałbym się dowiedzieć czy 8K0614517 DG / DF - A sterownik 8K0907379AQ  jest na przednią oś.

W wątku z naszego forum do którego podałem ci linka wypisane są wszystkie pompy które obsługują aha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to osobiście i wymieniając sam sterownik miałem takie same błędy jak Ty . Wymieniłem całość jak pisze Wrclaguna i moje problemy się skończyły i działa wszystko ładnie i pięknie. Dla mnie jak jest błąd ciśnienia w ukł. hamulcowym to do wymiany całość a zajęło mi to 15 min. I nie wiem dlaczego u jednych wystarczy sam sterownik wymienić a u innych całość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Wymieniłem całość. Pompę i sterownik :) teraz ładnie śmiga:) dziękuję za porady pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...