Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0T drgania silnika na postoju


Predaterio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Od niedawna jestem posiadaczem A4 B7 z silnikiem 2.0TFSI 200km sprzężonym ze skrzynią Tiptronic oraz napędem Quattro. Zaobserwowałem, że podczas postoju gdy silnik pracuje na obrotach jałowych cała karoseria drży, Jest to wyczuwalne szczególnie na kierownicy. 

Podczas jazdy nic takiego nie występuje. Dodam tylko że obroty silnika stoją w miejscu (nie falują).

Wymienione zostały poduszki silnika ale ten zabieg nic nie zmienił. Zastanawiam się nad wymianą świec.

Chyba że ten typ tak ma? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poobserwuj grupy pomiarowe w ECU w którym zliczane są wypadania zapłonów na poszczególnych cylindrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2020 o 21:05, BeyerBrown napisał:

Poobserwuj grupy pomiarowe w ECU w którym zliczane są wypadania zapłonów na poszczególnych cylindrach.

Przy wypadaniu zapłonu nie spadały by obroty? Może być tak że jest wypadanie a tego nie słychać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same objawy w 2.0 TFSI A6 C6, chyba jednak te silniki tak mają. Tzn. zapewne nie powinno tak być, ale podejrzewam że pół silnika wymienisz a rezultatu nie będzie widać. Nie wiem czy warto z tym walczyć. Ja odpuściłem bo auto ma moc, pali w normie.

Jak kupowałem auto, to egzemplarze które oglądałem były jeszcze bardziej "drgające".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 22:37, Qweer napisał:

Przy wypadaniu zapłonu nie spadały by obroty? Może być tak że jest wypadanie a tego nie słychać?

Jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...