Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalana przetwornica xenon


komzuald

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, jakis czas temu spalila mi sie przetwornica, wyslalem do naprawy i bylo dobrze do pierwszego mycia auta... Wyjalem lampe wysuszylem przetwornice i znow dzialalo do pierwszego mycia. Kilka dni temu od spodu lampy wkleilem przetwornice na slikon myslac ze to tamtedy dostaje sie woda, i o dziwo dzisiaj pewny siebie pojechalem umyc auto i... znowu to samo. Ogladajac lampe nie mam pojecia ktoredy indziej moze dostawac sie woda, ktos moze ma jakis pomysl lub znany tip ktoredy wkrada sie ta woda/wilgoc ktora za kazdym razem uwala mi przetwornice? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

jak masz lampę bi-xenon to woda wpada przy regulacji.To standard w bixie. Wymiana uszczelek rozwiązuje problem, Jeśli masz zwykły xenon to musisz wyjąc lampe i lać wodę i szukać, W zwykłym xeno z reguły nie ma problemu nieszczelności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Fish1991 napisał:

Cześć.

jak masz lampę bi-xenon to woda wpada przy regulacji.To standard w bixie. Wymiana uszczelek rozwiązuje problem, Jeśli masz zwykły xenon to musisz wyjąc lampe i lać wodę i szukać, W zwykłym xeno z reguły nie ma problemu nieszczelności.

 

niestety mam zwykly xenon :/, nie mam pojecia ktoredy to sie dostaje ale za kazdym razem z przetwornicy wylewam krople wody i to nawet przy delikatnym myciu gdzie staram sie nie chlapac woda na lampe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyjąć lampę i lać na nią wodę i patrzeć z której strony leci, innej metody raczej nie ma żeby być pewnym gdzie leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MaTeo85 napisał:

najlepiej wyjąć lampę i lać na nią wodę i patrzeć z której strony leci, innej metody raczej nie ma żeby być pewnym gdzie leży problem.

jak mi tylko mina nerwy na ta lampe to tak zrobie i dam znac czy cos znalazlem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź uszczelkę kierunkowskazu,inna drogą jaką mogła by się woda dostać do xenonu od górnej części lampy może być nieszczelny klosz(rzadko się zdarza ale możliwe). Poszukaj też fizycznych uszkodzeń lampy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też dekielki, obróć uszczelki na drugą stronę, oring kierunku, oring na gnieździe, zobacz czy odpowietrzniki nie są powyciągane czasem... Reszta jak koledzy radzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2020 o 21:19, kamil-vag napisał:

Sprawdź też dekielki, obróć uszczelki na drugą stronę, oring kierunku, oring na gnieździe, zobacz czy odpowietrzniki nie są powyciągane czasem... Reszta jak koledzy radzą. 

powiedzcie mi czy to na zdjeciu jest odpowietrznik?( to biale w ksztalcie odwroconej litery U) jak zanurzam lampe lekko w misce z woda to przez to miejsce wlewa sie woda, tak powinno byc? ale i tak gniazdo z przetwornica jest wyzej wiec nawet przez ten odpowietrznik woda nie powinna siegnac przetwornicy

image.jpg

Edytowane przez komzuald
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na prawo od odpowietrznika na samej krawędzi to nie przypadkiem pęknięcie obudowy przez które może się lać też woda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MaTeo85 napisał:

a na prawo od odpowietrznika na samej krawędzi to nie przypadkiem pęknięcie obudowy przez które może się lać też woda?

nie nie element caly, slonce musialo jakos dziwnie padac, wydaje mi sie ze przez dekielek woda sie dostawala bo po otwarciu zawsze byla lekka plama, tylko nie jestem pewny czy ta woda wpadala przy otwieraniu dekielka czy wlatywala przy zamknietym. Nawalilem na gornej krawedzi dekielka troche slikonu, zobaczymy czy cos podziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...