Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z licznikiem i CAN


lc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może ktoś spotkał się z taką przypadłością:

Zaczęły szwankować czujniki parkowania z tyłu więc podłączyłem VCDS żeby sprawdzić błędy i tu niespodzianka, "No Response from Controller" jak pamiętam z 17, 19, 35, 37. Podłączyłem również pod VCDS u znajomego i to samo. Dodam, że wcześniej była pełna komunikacja. Odłączyłem aku z nadzieją, że może coś się zwiesiło i może przejdzie, ale nic się nie zmieniło. Pokasowałem błędy tam gdzie się dało, natomiast na fisie zniknęły:

- antenka od automatycznej godziny/daty i datę ustawić można tylko ręcznie.

- dzienne dane (1) spalania/czas jazdy/średnia prędkość zniknęły, zostały tyko "długookresowe"(2), które wcześniej były jako drugie w kolejności, a teraz są jako pierwsze i jedyne. Reszta danych takich jak stan licznika, km od ostatniego skasowania 0,0 działają.

Skanowanie nie pokazuje żadnych nowych błędów poza tymi które były przed opisaną awarią (poduszka silnika, zawór klimy, czujnik pakowania).

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki po stronie kierowcy, wszystko całe, profilaktycznie wyjąłem i włożyłem żeby ewentualnie wykluczyć zaśniedzenie. Zdjąłem też plastik pod kierownicą i tam też sprawdziłem to do czego był dostęp.

Przewertowałem internety ale nie znalazłem podobnego problemu, chyba że nie wiem jak to nazwać i dlatego nie natrafiłem na rozwiązanie. Nie wiem czy chodzi o fizyczne uszkodzenie, czy może coś się rozkodowało.

Samochód jak w profilu a4b6 2003 rok, AVF, kolorowy FIS, auto w moich rękach od 10 lat.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co się mogło zadziać, to będę wdzięczny za ukierunkowanie.

 

Pozdrawiam

Ł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamil-vag napisał:

Jakie masz kodowanie licznika? 

Nie da się wejść w kanał 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lc napisał:

Nie da się wejść w kanał 60.

Jaki kanał 60?

Kodowanie masz zaraz jak wejdziesz w licznik czyli sterownik numer 17 - instrument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MaTeo85 napisał:

Jaki kanał 60?

Kodowanie masz zaraz jak wejdziesz w licznik czyli sterownik numer 17 - instrument

Address 17: Instruments       Labels: 8E0-920-9xx-8E2.LBL

   Controller: 8E0 920 930 R

   Component: KOMBI+WEGFAHRS. RB4 D37

   Coding: 01100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antenka zegara pojawi się sama po pewnym czasie jeśli działa, datę musisz ustawić zawsze ręcznie bo automatyczne ustawienie dotyczy tylko zegara.

sterowników 19 i 35 w tym samochodzie nie znajdziesz.

sterownik 37 to nawigacja, masz ja?czy tylko radio? jeśli tylko radio to łączysz się z 56

ze sterownikiem od czujników parkowania łączysz się przez 77.

dane średnie ze spalania itp. po odłączeniu aku się kasują wiec jak pojeździsz to powinny wrócić.

jak nie możesz się połączyć mimo wszystko z pdc 77 to napisz czym się łączysz bo może problem w kablu Twoim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć pokaż co masz w adaptacjach na kanale 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x?xxx - Board Computer

0 - only Level 2 (Long Time Memory)

1 - Level 1 and 2

Zobacz druga cyfra jaka jest, powinno być 1, jak 0 to masz odpowiedź dlaczego tylko 2 poziom jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MaTeo85 napisał:

antenka zegara pojawi się sama po pewnym czasie jeśli działa, datę musisz ustawić zawsze ręcznie bo automatyczne ustawienie dotyczy tylko zegara.

sterowników 19 i 35 w tym samochodzie nie znajdziesz.

sterownik 37 to nawigacja, masz ja?czy tylko radio? jeśli tylko radio to łączysz się z 56

ze sterownikiem od czujników parkowania łączysz się przez 77.

dane średnie ze spalania itp. po odłączeniu aku się kasują wiec jak pojeździsz to powinny wrócić.

jak nie możesz się połączyć mimo wszystko z pdc 77 to napisz czym się łączysz bo może problem w kablu Twoim

 

Wiem, że antenka zegara pojawia się po pewnym czasie, problem podejrzewam jest z anteną lub przewodami do niej (o ile ta sama antena obsługuje i radio i sygnał na zegarach), ponieważ na kanale  56 pokazuje błąd

00856 -  Radio Antenna

            36-00 -  Open Circuit

sterownik nawigacji 37 pokazuje błąd

65535 -  Internal Control Module Memory Error

            00-00 -  

a dodatkowo po kliknięciu przycisku nawigacji na FIS pojawia się "Odczyt CD błąd Proszę sprawdź CD_ROM".

Z Park Assist 76 sprawa jest prosta ponieważ pokazuje błąd jak niżej, wiec czujnik do wymiany.

01545 -  Sensor for Parking Aid; Rear Left (G203)

            37-00 -  Faulty

"dane średnie ze spalania itp. po odłączeniu aku się kasują wiec jak pojeździsz to powinny wrócić" nie wracają od tygodnia więc raczej samo się nie naprawi ;) zniknęła ta mała 1 i 2 miedzy liniami na FIS która pojawiała się przy przechodzeniu z dziennego na "długookresowy".

"jak nie możesz się połączyć mimo wszystko z pdc 77 to napisz czym się łączysz bo może problem w kablu Twoim". Uważam, że wina nie jest po stronie kabla, ponieważ wcześniej łączył się z czym tylko było mi potrzebne przy pogrzebaniu przy samochodzie. Sprawdzałem na innym kablu i jest dokładnie tak samo.

Godzinę temu, kamil-vag napisał:

Wróć pokaż co masz w adaptacjach na kanale 19

Niestety nie łączy się z 19.

 

54 minuty temu, kamil-vag napisał:

x?xxx - Board Computer

0 - only Level 2 (Long Time Memory)

1 - Level 1 and 2

Zobacz druga cyfra jaka jest, powinno być 1, jak 0 to masz odpowiedź dlaczego tylko 2 poziom jest

Jest to bardzo prawdopodobne ale nie mam jak tego sprawdzić.

 

Licznik wyświetla obecnie tak:

 

20200505_214149_1600x900.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że masz małą nawigacje tylko w zegarach? wtedy zobacz czy wyjęcie płyty z niej i włożenie na nowo coś pomoże, co do radia, to tak prawdopodobnie masz gdzieś odłączoną antenę lub uszkodzony przewód lub wzmacniacz.

do do kanału 19 to musisz wejść w licznik 17 - Instrument później tam po prawej masz 10 - Adaptation i w tym dopiero kanał adaptacji 19 zobaczyć.

samą poprawność działania anteny zegara radiowego możesz zobaczyć w liczniku w 17 - instruments, później 08 - Measuring blocks czy jakoś tak to jest opisane i tam w bloku 2 w drugim oknie masz status anteny zegarka radiowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MaTeo85 napisał:

rozumiem że masz małą nawigacje tylko w zegarach? wtedy zobacz czy wyjęcie płyty z niej i włożenie na nowo coś pomoże, co do radia, to tak prawdopodobnie masz gdzieś odłączoną antenę lub uszkodzony przewód lub wzmacniacz.

do do kanału 19 to musisz wejść w licznik 17 - Instrument później tam po prawej masz 10 - Adaptation i w tym dopiero kanał adaptacji 19 zobaczyć.

samą poprawność działania anteny zegara radiowego możesz zobaczyć w liczniku w 17 - instruments, później 08 - Measuring blocks czy jakoś tak to jest opisane i tam w bloku 2 w drugim oknie masz status anteny zegarka radiowego

Tak, navi tylko w zegarach. Dziękuję za łopatologiczne wytłumaczenie, jutro posprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik i Park Assist działa, wymieniłem też moduł anteny (8E9 035 225 P) znajdujący się z tyłu nad lewym kołem i radio też teraz działa, a co najważniejsze dopiero po tej wymianie VCDS "wchodzi" w 17 - Instrument, 10 Adaptation i kanał 19. Nie ma jednak w nim żadnej wartości adaptacji. Usiłowałem wprowadzić tam wartość zgodnie z wyświetlającą się wskazówką, ale nie przyjęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Ty masz ten vcds? Niektore klony się właśnie wysypywały przy adaptacjach i kodowaniu... Najlepiej to robić zwykłym KKLem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za pomoc, problem ogarnięty. Na laptopie ze starszym systemem operacyjnym udało się zakodować licznik bez żadnego problemu. Wszystko działa jak należy, nie ma tylko antenki przy godzinie, ale ta pewnie się pojawi jak złapie sygnał, zresztą to już pierdoła. Jak myślicie uwalona antena, czy tam moduł anteny (8E9 035 225 P), mógł spowodować rozkodowanie licznika? Czy to po prostu zbieg okoliczności?

 

Antenka przy zegarach też już jest.

Edytowane przez lc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...