Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzęzenie na ciepłym po postoju


Bogowy15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po zakupie a4 b6 1.8t zrobilem juz okolo 2tys km.

Czeka mnie rozrzad w orzyszlym tyg i jakies drobnostki.

Dziwi mnie jednak jedna rzecz, otoz gdy odpalam rano, chwilke slychac lancuch a pozniej cisza i ogolnie juz tak jest az do czasu gdy np. Zgasze silnkk samochod postoi godzine odpalam i jade slychac jakby rzęzenie. 

 

Im wiecej gazu tym szybsze az po okolo minucie dwoch ustaje i juz nie slychac a sam silnik chodzi bardzo cicho.

Olej 5w40

Az do czasu gdy postoi i jest odpalany. 

Na zimnym tego nie ma, co to moze byc bo napewno nie jest to naturalny dzwiek i chciałbym sie tym zajac jak najszybciej

Edytowane przez Bogowy15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk nasila się najbardziej przy 2,5-3k rpm?

Pierwsze co ciśnienie oleju na nagrzanym silniku, ewentualne czyszczenie smoka. 

Przy rozrządzie napewno łańcuszek do wymiany może pomoże a napinacz temat rzeka na poprzedniej stronie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie rozrzadu bedzie tez czyszczenie smoka.

Dodam jeszcze ze rzezenie to wedlug moich odczuc, bo to jakby cykanie/rzęzenie jak przegazuje to znika i juz jest cisza az do zgaszenia i po okolo godzinie znowu sie to pojawia. A opcja ze to szklanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być i napinacz łańcuszka. Na odległość to możemy zgadywać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie bedzie to musial ocenic mechanik, bo samego dzwieku nie jestem w stanie nagrac gdyz jest zbyt malo wyrazny. Po diagnozie napisze co bylo przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłacz wtyczke od napinacza i sprawdź czy rzężenie ustanie. U mnie ustało i trzeba wymienić napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to dzieje się jakby chwile, przegazuje i znika.

Jak dodaje pulsacyjnie gazu to slychac ten dziwny dzwiek. Dostanie obrotow,  to znika i nie wraca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, odłaczyłem wtyczke, pojeździłem trochę i żadnych odgłosów nie było na odłączonej. Tylko przy odpalaniu zostało rzężenie. Po wymianie napinacza cicho cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest takie cos... i nie wiem co to. 
 

 

Edytowane przez Foczus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch napinacz trze o obudowe jak komputer zmienia faze. Dokładnie to samo mialem u siebie. Odłacz wtyczke i wtedy się przejedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I moze sie tak dziac tylko chwilę? W sensie gdy go orzegazuje juz to znika i nawet gdy jezdze 2-3h juz sie nie pojawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem bylo czasem nie ale z szasem się nasilało i później co chwilę przy spokojnej jeździe było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że miałem chiński napinacz na którym przejechałem 6 tysięcy kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za zainteresowanie, we wtorek samochod bedzie u mechanika, jesli znajde rozwiazanie napisze co bylo przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kakamber1 napisał:

Łańcuch napinacz trze o obudowe jak komputer zmienia faze. Dokładnie to samo mialem u siebie. Odłacz wtyczke i wtedy się przejedź.

Może za dużo wymagam, z góry przepraszam, ale możesz podpowiedzieć gdzie jest ta wtyczka? Przeszukałem już pół internetu i nie mogę tego zlokalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Foczus napisał:

Może za dużo wymagam, z góry przepraszam, ale możesz podpowiedzieć gdzie jest ta wtyczka? Przeszukałem już pół internetu i nie mogę tego zlokalizować

Przy napinaczu. Od cewki odpinasz wtyk dwupinowy :facepalm:

Tu masz dla ułatwienia. To coś czarne z jasnym końcem to cewka :P

da98b3009658079d15ed68fef1385370.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jutro sprawdze to.

 

chociaż wątpię że to łańcuch/napinacz bo dzieje się to tylko podczas jazdy. Na postoju jest cisza, a zmienne fazy działają na postoju też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Foczus napisał:

Dzięki za pomoc. Jutro sprawdze to.

 

chociaż wątpię że to łańcuch/napinacz bo dzieje się to tylko podczas jazdy. Na postoju jest cisza, a zmienne fazy działają na postoju też :)

Nadzieja umiera ostatnia, jak zawsze?

Pewnie jakaś blaszka drży bo się śrubka poluzowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, kakamber1 napisał:

Nadzieja umiera ostatnia, jak zawsze?

Pewnie jakaś blaszka drży bo się śrubka poluzowała.

No niby tak ale dobrze mówię że powinno rzęzić także na postoju? A u mnie wtedy ciszaaa :> 

 

zdrowia i dzięki za porady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kakamber1 napisał:

Łańcuch napinacz trze o obudowe jak komputer zmienia faze. Dokładnie to samo mialem u siebie. Odłacz wtyczke i wtedy się przejedź.

Bingo miałeś racje. Odpiąłem wtyczke i rzężenie ustąpiło. 

Pytanie jak długo mogę tak jeździć, bo na pewno lepiej na odpiętej śmigać niż żeby łańcuch latał po obudowie...

Check się nie świeci, mocy chyba też za dużo nie ubyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...