Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bixenon A4 B6 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Mam problem z regulacją bixenonow w audi s4. Wiem jak za pomocą vaga ustawić reflektory itp ale problem leży w samej regulacji. Trybiki mam wymienione na nowe z allegro drukowane w 3d. Chodzi o to ze kręcę nim i coś przeskakuje prawdopodobnie uszkodzony jest trzpień który podnosi soczewkę. Pytanie moje jak to teraz naprawić ?? ma ktoś jakieś fotki jak dostać się do tego i czy jak rozbiorę lampę jest szansa jakaś ręcznie to podnieś trochę ?? prawy xenon wali prosto w dol jakie 3 metry przed autem :(

Brak błędów na vcds wszystkie czujniki sprawne jak uruchamiam auto test poziomu tez działa i prawa soczewka się podnosi ładnie i opada

Edytowane przez macintosh

Opublikowano

@kamil-vag podpowiedz coś :) Ty spec od lampek :)

Opublikowano

Zapewne przeskakuje Ci mechanizm na silniczku, zerwane mocowanie. Odkręcasz górny mechanizm, potem podważasz trzpień i wyskakuje do góry, potem możesz wyciągnąć silniczek. Zamień silniczki stronami i zobacz czy to to... 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, kamil-vag napisał:

Zapewne przeskakuje Ci mechanizm na silniczku, zerwane mocowanie. Odkręcasz górny mechanizm, potem podważasz trzpień i wyskakuje do góry, potem możesz wyciągnąć silniczek. Zamień silniczki stronami i zobacz czy to to... 

z tym ze własnie silniczek działa bo vcds jak je podnoszę do regulacji to idzie do góry...

Opublikowano

Bo będzie działał, silniczek w bixie reguluje długością trzpienia ale dodatkowo możesz doregulować wysokość lampy ręcznie i u Cb jest rozwalona prawdopodobnie ten tryb od ręcznej regulacji... 

Opublikowano

Na tym zdj masz pokazane o ile można wysunąć jeszcze ręcznie regulacje:

SILNICZEK-POZIOMOWANIA-KSENON-BI-XENON-AUDI-A4B6.jpeg

A wysuwając regulacje, podnosisz lampę. 

Dlatego pisałem, żeby na próbę zamienił silniczki miejscami jeśli jedna lampa jest ok, a druga nie. 

Opublikowano
1 godzinę temu, macintosh napisał:

z tym ze własnie silniczek działa bo vcds jak je podnoszę do regulacji to idzie do góry...

Albo silniczki albo sam moduł. 

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, kamil-vag napisał:

Na tym zdj masz pokazane o ile można wysunąć jeszcze ręcznie regulacje:

SILNICZEK-POZIOMOWANIA-KSENON-BI-XENON-AUDI-A4B6.jpeg

A wysuwając regulacje, podnosisz lampę. 

Dlatego pisałem, żeby na próbę zamienił silniczki miejscami jeśli jedna lampa jest ok, a druga nie. 

Posiadasz może na sprzedaż taki komplecik ? i wszystko inne co mogłoby się tam połamać ??

Wymienię wszystko co z tym związane i będzie ok.....

Opublikowano
54 minuty temu, macintosh napisał:

Posiadasz może na sprzedaż taki komplecik ? i wszystko inne co mogłoby się tam połamać ??

Wymienię wszystko co z tym związane i będzie ok.....

Weź podmień ten silniczek z lewej do prawej. Jak nadal prawa będzie nisko świeciła to moduł do wymiany,jak będzie ok to górna część nasadki regulacji jest pęknięta

Opublikowano

Czasami jest jeszcze możliwość że uszkodziła się zębatka regulacji tu na lampie, czasami wyłamie się jeden zabek i też nie będzie chciało się obracać. 

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, kamil-vag napisał:

Czasami jest jeszcze możliwość że uszkodziła się zębatka regulacji tu na lampie, czasami wyłamie się jeden zabek i też nie będzie chciało się obracać. 

Wymieniłem to na drukowane w 3d napisałem na początku :D

Opublikowano

To wyciągaj lampy, to jest najszybsza droga do znalezienia przyczyny i podmień te silniczki, będziesz wiedział na czym stoisz... 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.