Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Piszczące hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Drodzy forumowicze,

wiem że temat nie jest niczym nowym ale po przeczytaniu kilku wątków stwierdziłem że warto założyć nowy. Posiadam Audi A4 B6 z silnikiem 1.8t. Hamulce 312 mm średnicy. 
Od jakiegoś czasu pojawiły się piski w prawym przednim kole ewidentnie z układu hamulcowego zaczęło się od lekkiego popiskiwania podczas hamowania teraz zaczęło wręcz przeraźliwie piszczeć a podczas zwykłej jazdy tylko popiskiwać na początku było tylko prawe koło teraz słychać też lewe. Rok temu założyłem nowe Tarcze Ferrodo i Klocki Ate. Miesiąc temu wymieniane były łożyska z prawej i lewej strony i po jakimś tygodniu od naprawy zaczęły się problemy. Klocki i Tarcze były otłuszczone oba Klocki mają sprężyny nie są luźne nie wiem czego może być przyczyna tego piszczenia. Wymieniłem prowadnice w prawym kole pomogło to na może 10 km. Macie może jakieś pomysły co to może być po prostu Klocki nadają się już tylko do śmieci

Edytowane przez luki82ezg

Opublikowano

Poczytaj dwie ostatnie strony w tym wątku :. 

 

Moim zdaniem winą piszczenia jest rezonans w jaki wpadają klocki. 

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, lewiatan1989 napisał:

Poczytaj dwie ostatnie strony w tym wątku :. 

 

Moim zdaniem winą piszczenia jest rezonans w jaki wpadają klocki. 

Fajnie... rezonans ale czym jest spowodowany skoro oba klocki maja sprężyny ?

Opublikowano

Słabej jakości wykonaniem, mozliw też że podczas wymiany łożysk, przy montażu dostał się syf.pod tarcze i ta, nie równo przylega tworząc bicie wprawia klocek w wibrację.

Opublikowano
  • Autor

Czyli jednym słowem klocki do śmieci i tyle

Opublikowano

No nie do końca. Najlepiej zdjąć tarcze, dokładnie wyczyścić, jak jest możliwość to sprawdzić bicie. Jak nie ma bicia na tarczy, ostatnią rzeczą którą możesz zrobić, a raczej musisz, to zeszlifuj trochę pilnikiem kanty klocków pod kątem 45 stopni tak, aby powstał trapez z klocka. Zeszlifowany bok ma mieć długość ok. 1 cm maks.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Odgrzanie tematu! 
wymienione tarcze, klocki, prowadnice, tłoczki, wszystkie gumy, przewód elastyczny. I dupaaaa. Po 400 km znowu piszczą podczas hamowania. Po zatrzymaniu i ruszeniu po jakims 1 obrocie koła nawet słychać aż jęk, krótki. Już tracę cierpliwość. 

Opublikowano

Luz w zawieszeniu albo na maglu.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Powiem tak,

wymieniłem tłoczki, gumki, klocki i tarcze. nie minęło 2 miesiące i znowu to samo!

Opublikowano
8 minut temu, luki82ezg napisał:

Powiem tak,

wymieniłem tłoczki, gumki, klocki i tarcze. nie minęło 2 miesiące i znowu to samo!

:polew:

Opublikowano
  • Autor

co w tym śmiesznego?

 

Opublikowano
9 minut temu, luki82ezg napisał:

co w tym śmiesznego?

 

ile razy bedzie to jeszcze robił, co ?

masz problem ze wzrokiem ? w lipcu napisałem Ci gdzie jest babol

Edytowane przez Dev

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.