Skocz do zawartości
IGNOROWANY

24 punkty karne i po prawku - jak to jest ?


adrianus

Rekomendowane odpowiedzi

wedlug mnie jesli nie bedziesz lamac przepisow to raczje nie spotka Cie zadna kontrola :wink4: ja mialem tylko raz kontrole bez powodu w polsce i to tylko dlatego ze jechalem na zagnanicznych tablicach a tak to tylko gdy zlamalem jakies przepisy....

Jak to?? Przecież się w Polsce nie da jeździc nie łamiąc przepisów. Jak masz w mieście 3 pasy w jedną stronę i napisali ograniczenie do 20 to jedziesz 20?? Jak masz drogę poza terenem zabudowaneym i ograniczenie jest do 70 na odcinku 50 metrów i po metrach jest odwołanie to zwalniasz do 70 i później przyśpieszasz do 90?? To co napisałem to jest prawda i mogę podać miejsca gdzie:

1. Ograniczenie do 20 km/h na drodzę 3 pasmowej w mieście Łódź ul. Rydza Śmigłego albo Kopcińskiego (nie pamiętam odkąd się zaczyna chodzi o krajową 14),

2. Nowa trasa między Sochaczewem a Łowiczem, co ok 1 km są wysepki na wysepkach jest ograniczenie do 70 mijasz wysepkę i już masz 90 (co dziwne na krajowej 50 też są wysepki i nie ma takich ograniczeń)

Takich przykładów można mnożyć w nieskończoność.

jak sie ma noz na gardle to tak sie jezdzi wlasnie... no jak jest ograniczenie do 50 to mozna jechac te 60 napewno nie zatrzymaja bez przesady tak samo jak jest ograniczenie do 70 to jade te 80 pamietajmy ze licznik zawyza jeszce predkosc ludzie bez przesady wiadomo ze kazdy lamie przepisy ale chodzi o stopien w jaki to sie robi.... nie bede jechal na 70 powiedzmy 120 bo wiadomo ze odrazu bede zatrzymany jak beda stali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój przypadek jest najlepszy nie miałem prawka rok i non stop jezdziłem za granice przez rok zrobiłem z 80 tys km bez zadnej kontroli i po roku jak jechałem odebrac prawojazdy 3 km przed urzędem to mnie policja zatrzymała i sie pytaja o prawko dowód rej i ubezpieczenie a ja mówie ze 2 rzeczy mam a prawko juz tez mma bo dzisiaj odbieram i w domu zostawiłem i mi dali 50zł mandatu za brak dokumentu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój przypadek jest najlepszy nie miałem prawka rok i non stop jezdziłem za granice przez rok zrobiłem z 80 tys km bez zadnej kontroli i po roku jak jechałem odebrac prawojazdy 3 km przed urzędem to mnie policja zatrzymała i sie pytaja o prawko dowód rej i ubezpieczenie a ja mówie ze 2 rzeczy mam a prawko juz tez mma bo dzisiaj odbieram i w domu zostawiłem i mi dali 50zł mandatu za brak dokumentu

mozna i tak :) ale trzeba miec duzo szczesci to tak samo co Ci co sprowadzaja samochody i jade bez ubezpieczenia i na tablicach od innego smaochodu i im sie udaje :> znam kilka przypadkow 1700km przejechane bez zadnej kontroli heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu:

Pany, a jak to jest jak się ma prawko CE i zabiorą? Od początku wszystkie kursy?? Mam 17 pkt, muszę się pilnować. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu:

Pany, a jak to jest jak się ma prawko CE i zabiorą? Od początku wszystkie kursy?? Mam 17 pkt, muszę się pilnować. :kwasny:

tego nie wiem wiem dokladnie jak to jest w przypadko przekroczenia w ciagu pierszego roku 21pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow wow wow, to mi sie narobilo:) kurcze nie jestem gangsterem, moze lekkim piratem, ale zeby od razu prawko zabierac, heh;/ jak to jest PUCEK2509 napisal ze dostal 5pkt. od straznikow miejskich za parkowanie? :/ za parkowanie w niedozwolonych miejscach, czy np za notoryczne nie kupowanie kart postojowych w strefie platnego postoju? za to tez sa pkt? czy tylko mandat pieniezny? bo akurat gdyby za to byly pkt. to moj 'kumpel' od kilku miechow jezdzi moja stara toyota, ktora jest na mnie zarejestrowana i wiem ze na bank sporo mandatow takich na moje konto zgarnal;/ f*ck, what the hell:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w rodzinie taką sytuację że szwagier dostał list z policji że przekroczył 24pkt za zdjęcia z fotoradarów i że w ciągu miesiąca albo zda egzamin i przyniesie zaświadczenie albo będzie musiał oddać prawo jazdy. Co do terminów to zdawał w Ostrołece. Egzamin miał praktycznie od ręki, bez czekania tak jak np w Poznaniu 2-3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu:

Pany, a jak to jest jak się ma prawko CE i zabiorą? Od początku wszystkie kursy?? Mam 17 pkt, muszę się pilnować. :kwasny:

BRYTOmaszu..no niestety..jak przekroczysz liczbę 24 to zabierają CI prawko i musisz zdawać każdą kategorię od nowa..lajf is brutal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką samą sytuacje jakieś 4 lata temu. Przyszło mi pisemko,że przekroczyłem 24pkt. Dokładnie miałem 25,myślałem ze jest promocja i od 30pkt można dostać toster albo czajnik elektryczny :naughty: Ale wracając do tematu.. Miałem napisane w piśmie żebym oddał prawko,ale jak można iść i zostawić swoje prawko? I jeździłem do następnej kontroli na która długo nie czekałem ..Pan sprawdził punkty i zabrał mi prawko. W między czasie miałem już zrobione testy psychologiczne i byłem zapisany na egzamin. Pierwszego nie zdałem na testach :confused4: Kolejny egzamin po miesiącu zdałem szybko i sprawnie :) W sumie bez prawka byłem ok.3 miesięcy,miesiąc nie jeździłem prawie wcale,a 2 miesiące jeździłem ,ale jak widziałem radiowóz do serce miałem w przełyku :gwizdanie: Także kolego nie masz co zwlekać bo i tak jak to mówią .." z gówna bata nie ukręcisz" :) Rób testy,zapisuj sie na egzamin i polecam jeszcze z godzinke wziąść żeby pojeździć "eLką" po placu bo manewry przy codziennej jeździe nie zawsze wykonuje się tak jak powinno na egzaminie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok GALON, ale dostales pisemko, w ktorym bylo napisane abys oddal prawko,wlasnie,a w tym moim o tym wzmianki nie ma, tylko o tym ze przekroczylem i chca mnie na testy wyslac, swoja droga czemu policjant przy ostatniej kontroli mi prawka nie zabral to nie wiem, a maglowal moje dokumenty u siebie w radiowozie z 20minut:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok GALON, ale dostales pisemko, w ktorym bylo napisane abys oddal prawko,wlasnie,a w tym moim o tym wzmianki nie ma, tylko o tym ze przekroczylem i chca mnie na testy wyslac, swoja droga czemu policjant przy ostatniej kontroli mi prawka nie zabral to nie wiem, a maglowal moje dokumenty u siebie w radiowozie z 20minut:/

Może jeden pisać potrafił, a drugi czytać i się nie mogli dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant sprawdza tylko, prawko jest zatrzymane ze względu na punkty, czy nie - nie ma informacji o ilości punktów, dlatego Ci nie zatrzymał.

Niestety, teraz każda następna kontrola = zabranie prawka, bo mają już informację, że stan przekroczony i prawko do zatrzymania.

Jeżeli przy jednym zatrzymaniu Policjant naliczy Ci od razy 24 punkty (np. naganie), to od razu Ci zabiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu:

Pany, a jak to jest jak się ma prawko CE i zabiorą? Od początku wszystkie kursy?? Mam 17 pkt, muszę się pilnować. :kwasny:

BRYTOmaszu..no niestety..jak przekroczysz liczbę 24 to zabierają CI prawko i musisz zdawać każdą kategorię od nowa..lajf is brutal..

Ma rację - słuchaj doświadczonych :przebiegly:

A tak BTW - w Twojej sytuacji odżałowałbym 3 stówy i poszedłbym na kurs kasujący punkty (można skasować 6 punktów, raz na pół roku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok GALON, ale dostales pisemko, w ktorym bylo napisane abys oddal prawko,wlasnie,a w tym moim o tym wzmianki nie ma, tylko o tym ze przekroczylem i chca mnie na testy wyslac,

może u Nas w Olsztynie taka moda... :gwizdanie:

coś jednak w tym jest, jak mnie dawali bilet do wojska to napisali:

- stawić się na badanie wzroku :decayed:

p.s.

Załatwiaj jak najszybciej kurs,

turbina w tym czasie odpocznie a i auto dopieścisz, bo na ostatnim spocie wyglądało jak po OeSie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a ja z pytniem z innej beczki.nastepujaca sytuacja

przekroczenie predkosci, ewidentne zlamanie przepisow lapia mnie i mowia powiedzmy 300 zl i 5 pkt ja odmawiam przyjecia mandatu ,mili panowie kieruja sprawe do sadu grodzkiego.ja stawiam sie na rozprawe do sadu i sad podtrzymuje te 300 zl ale pkt juz nie daje bo ponoc nie moze. prawda to czy falsz??? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś słyszałem takiego ale jak jest sprawa w sądzie to zwykle suma idzie w tysiącach (2000 zł i więcej) grzywny a nie że swąd podtrzyma te 300 czy 500 mandatu także i tak nie warto :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda wlasnie.moja zona miala sytuacje taka ze w zimie wyladowala na polu dac**jac.przyjechala policja wypisala mandat i pkt a moja zona w szoku podpisala.ale po namysle zaskarzylismy mandat.sprawa trafila do sadu grodzkiego wlasnie ale podtrzymal kwote jak i pkt.wiec jest to troszke inna sytuacja.gdyby podczas zatrzymania odmowic przyjecia to ciekawe jak by sie to potoczylo.oczywiscie gra warta jest swieczki tylko podczas duzego wykroczenia i co za tym idze duzego mandatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda wlasnie.moja zona miala sytuacje taka ze w zimie wyladowala na polu dac**jac.przyjechala policja wypisala mandat i pkt a moja zona w szoku podpisala.ale po namysle zaskarzylismy mandat.sprawa trafila do sadu grodzkiego wlasnie ale podtrzymal kwote jak i pkt.wiec jest to troszke inna sytuacja.gdyby podczas zatrzymania odmowic przyjecia to ciekawe jak by sie to potoczylo.oczywiscie gra warta jest swieczki tylko podczas duzego wykroczenia i co za tym idze duzego mandatu.

Ale sama wylądowała na polu ?? żadnej stłuczki/wypadku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na luku drogi gdzies ja pociagnelo i wyladowala w polu.zadnej stluczki nikt poza nia nie ucierpial.

No właśnie. Ja słyszałem o odmowie mandatu przy stłuczce (kolega nie zgodził się z wersją policjanta) i przy zarejestrowanym wykroczeniu (przekroczenie prędkości) pewnie będzie tak samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...