Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL TDI PD] Aktywacja kontrolki check engine ?


Pelo31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam audi a4 b6 z 2004 1.9tdi  I wcale mi się nie pali kontrolka check engine nawet po przekreceniu kluczyka A wiem że powinna dziś rozebralem licznik I dioda jest na.swoim miejscu teraz pytanie czy można ja włączyć vcds 

Dziękuję I pozdro dla grupy audi a4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Tom A4 napisał:

nie

Słyszałem że skoro idzie jak wyłączyć scannerem to I może idzie ja jakoś włączyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś to auto niedawno i tak już było czy nagle przestała świecić?

Sa zapisane jakieś błędy w sterowniku? Masz zawór recyrkulacji spalin czy może jest zaślepiony?

Czy da się wyłączyć tą kontrolke programem diagnostycznym nie wiem bo takiego pytania sobie nigdy nie zadawałem bo to nielegalne praktyki. Co się natomiast da, to sprawdzenie programem diagnostycznym czy wógóle ona świeci. Wykonując testy wykonawcze można kazać jej się zaświecić.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał:

Co się natomiast da, to sprawdzenie programem diagnostycznym czy wógóle ona świeci. Wykonując testy wykonawcze można kazać jej się zaświecić.

No i chyba o to chodzi autorowi wątku. 

12 godzin temu, Pelo31 napisał:

pytanie czy można ja włączyć vcds

Tak jak kolega wyżej napisał wchodzisz w instruments i robisz test :)

Zapalają się wtedy wszystkie diody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lewiatan1989 napisał:

No i chyba o to chodzi autorowi wątku. 

Tak jak kolega wyżej napisał wchodzisz w instruments i robisz test :)

Zapalają się wtedy wszystkie diody. 

Wiem dzisiaj zrobię test licznika Ale chodzi czemu ona nie pali dioda jest egr też na swoim miejscu nic nie zaslepione lepiej jest jak ona dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Kupiłeś to auto niedawno i tak już było czy nagle przestała świecić?

Sa zapisane jakieś błędy w sterowniku? Masz zawór recyrkulacji spalin czy może jest zaślepiony?

Czy da się wyłączyć tą kontrolke programem diagnostycznym nie wiem bo takiego pytania sobie nigdy nie zadawałem bo to nielegalne praktyki. Co się natomiast da, to sprawdzenie programem diagnostycznym czy wógóle ona świeci. Wykonując testy wykonawcze można kazać jej się zaświecić.

Kupiłem to audi 3 lata temu jak kupiłem to ttlko wymieniłem czujnik egr bo był jeden jedyny błąd w teraz w silniku zero błędów A kontrolka powinna palić po kluczyku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie swieci dowiemy się może jak wykonasz test. Jeżeli przy teście sie nie zapali to znaczy że albo dioda spalona albo zimny lut nie łączy.

Podpinałeś kompa czy sa błędy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Muskel1 napisał:

czyli świeciła sie jak kupiłeś czy nie?

Nie świeciła  od początku jak go kupilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Muskel1 napisał:

Dlaczego nie swieci dowiemy się może jak wykonasz test. Jeżeli przy teście sie nie zapali to znaczy że albo dioda spalona albo zimny lut nie łączy.

Podpinałeś kompa czy sa błędy?

Nie ma żadnego błędu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ktoś usunął z tabeli błędów ( czasem jakiś nie ogarnięty tuner potrafi robić taka rzeźbę)... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bartekzks napisał:

Możliwe że ktoś usunął z tabeli błędów ( czasem jakiś nie ogarnięty tuner potrafi robić taka rzeźbę)... 

Ale jak to cofnąć żeby check byl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pelo31 napisał:

Ale jak to cofnąć żeby check byl

A ten test licznika zrobiłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będziemy sie kręcić w kółko. My sie pytamy czy test zegarów wykonałeś a Ty sie pytasz jak aktywować chociaż nie wiesz czy jest deaktywowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lewiatan1989 napisał:

A ten test licznika zrobiłeś? 

Oczywiście test licznika zrobiony tak wygląda nie zapalił się check I air bag na tescie

IMG-20200608-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał:

I tak będziemy sie kręcić w kółko. My sie pytamy czy test zegarów wykonałeś a Ty sie pytasz jak aktywować chociaż nie wiesz czy jest deaktywowana.

 

IMG-20200608-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed testem czyli jak włóże kluczyk I przekrece to pali się air bag A na teście go nie było air bag 

IMG-20200608-WA0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kontrolka Airbag nie jest osobno w sterowniku poduszek testowana. Nie dam sobie ręki uciąć. Tam nie testowałem bo nie chciałem poduszek odpalić.

Czyli jest teraz pytanie. Jest wogóle możliwość wyprogramować kontrolkę silnika? Czy jest to mechanicznie usunięte (zaklejone) lub wylutowane albo spalone, ale dlaczego akurat kontrolka silnika. Dziwna sprawa.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał:

Nie wiem czy kontrolka Airbag nie jest osobno w sterowniku poduszek testowana. Nie dam sobie ręki uciąć. Tam nie testowałem bo nie chciałem poduszek odpalić.

Czyli jest teraz pytanie. Jest wogóle możliwość wyprogramować kontrolkę silnika? Czy jest to mechanicznie usunięte (zaklejone) lub wylutowane albo spalone, ale dlaczego akurat kontrolka silnika. Dziwna sprawa.

Licznik miałem rozebrany  nic nie jest zaklejone diody są na swoim miejscu tylko że nie swieca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...