Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 Black Panther/ michu1996_garage / EIBACH / MAXTON / 19x9,5J


Michu1996

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, wolwerin napisał:

19 to jest minimalne minimum :naughty:

Zimą jeżdżę  na 18 i z niecierpliwością czekam na wiosnę aby wrócić do 19. Na 18 wypełnienie nadkola jest za małe.

To chyba masz źle dobrany rozmiar opon. Zarówno na 18 jak i 19 calach wypełnienie nadkola powinno być identyczne bo obwód całkowity koła nie ulega zmianie.

P.S. ja na zimę mam 19 a na lato 20 i uważam to za setup idealny. Na 19 calach profil jest moim zdaniem dość wysoki więc na zimę ideał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamelus_ napisał:

To chyba masz źle dobrany rozmiar opon. Zarówno na 18 jak i 19 calach wypełnienie nadkola powinno być identyczne bo obwód całkowity koła nie ulega zmianie.

Koła mam dobrze dobrane. Tak jak Bozia przykazała zgodnie z wlepą. Na lato R19 255/35, zima R18 245/40.

Chyba nie zrozumiałeś do końca mojego przekazu, chodziło mi o wypełnienie nadkola felgą a nie felga + balon :wink:

Chyba nie chcesz porównać efektu wizualnego felgi 19 o profilu opony 35 do felgi 16 o profilu 60. Jedno i drugie kółko będzie miało podobną fizyczną wysokość (felga+opona), jednak chyba większość będzie miało wizualne odczucie, że 16 z balonem nie wypełnia nadkola tak jak 19 na niskim profilu :naughty:

Jeżeli jesteśmy przy cyferkach to mylisz się pisząc, że "mając prawidłowo dobrany rozmiar opon, zarówno na 18 jak i 19 calach wypełnienie nadkola powinno być identyczne bo obwód całkowity koła nie ulega zmianie".

Jest różnica tylko mieści się ona w dopuszczalnym przedziale procentowym. Audi dopuściło stosowanie zamiennie rozmiaru opon np. R18 245/40 oraz R19 255/35, pomiędzy jednym a drugim rozmiarem jest różnica 1,21% co daje 7,9 mm. Niby mało, ale jeżdżąc na tych dwóch rozmiarach, widzę różnice w fizycznym wypełnieniu nadkola. Myjąc samochód na myjni zimą, chcąc umyć nadkola, mam więcej miejsca pomiędzy oponą a błotnikiem. Latem ledwo mam pola manewru aby popsikać tam karcherem (mam zawieszenie s-line więc siedzi niżej od serii).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wolwerin napisał:

Koła mam dobrze dobrane. Tak jak Bozia przykazała zgodnie z wlepą. Na lato R19 255/35, zima R18 245/40.

Chyba nie zrozumiałeś do końca mojego przekazu, chodziło mi o wypełnienie nadkola felgą a nie felga + balon :wink:

Chyba nie chcesz porównać efektu wizualnego felgi 19 o profilu opony 35 do felgi 16 o profilu 60. Jedno i drugie kółko będzie miało podobną fizyczną wysokość (felga+opona), jednak chyba większość będzie miało wizualne odczucie, że 16 z balonem nie wypełnia nadkola tak jak 19 na niskim profilu :naughty:

Jeżeli jesteśmy przy cyferkach to mylisz się pisząc, że "mając prawidłowo dobrany rozmiar opon, zarówno na 18 jak i 19 calach wypełnienie nadkola powinno być identyczne bo obwód całkowity koła nie ulega zmianie".

Jest różnica tylko mieści się ona w dopuszczalnym przedziale procentowym. Audi dopuściło stosowanie zamiennie rozmiaru opon np. R18 245/40 oraz R19 255/35, pomiędzy jednym a drugim rozmiarem jest różnica 1,21% co daje 7,9 mm. Niby mało, ale jeżdżąc na tych dwóch rozmiarach, widzę różnice w fizycznym wypełnieniu nadkola. Myjąc samochód na myjni zimą, chcąc umyć nadkola, mam więcej miejsca pomiędzy oponą a błotnikiem. Latem ledwo mam pola manewru aby popsikać tam karcherem (mam zawieszenie s-line więc siedzi niżej od serii).

Bo do 19tek powinno byc 245/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dev napisał:

Bo do 19tek powinno byc 245/35

No właśnie ;) jeśli się nie mylę to 255/35 to w A5 jest stosowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy też uważacie że czarny kolor tylko pasuje to b8, bo wg mnie jeśli audi a4 b8 to tylko czarne najlepiej w kolorze lz9y , reszta w ogóle nie przyciąga uwagi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, A4nowy napisał:

czy też uważacie że czarny kolor tylko pasuje to b8, bo wg mnie jeśli audi a4 b8 to tylko czarne najlepiej w kolorze lz9y , reszta w ogóle nie przyciąga uwagi 

Kwestia gustu ;) aczkolwiek czarny kolor, jak jest umyty i wypolerowany robi niesamowitą robotę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Michu1996 napisał:

Kwestia gustu ;) aczkolwiek czarny kolor, jak jest umyty i wypolerowany robi niesamowitą robotę :wink:

nie o to mi chodzi, gust tu nie ma znaczenia bo jak jest audi srebrne lub białe to jest jak każde zwyczajne auto (już pomijam te jakieś inne kolory  i nikt na nie nie zwraca uwagi, znacie jakieś jeszcze inne kolory czarne chodzi o znaczenie oprócz tych dwóch standardowych ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michu1996

masz już jakiś wzr felgi 18 lub 19?

w jaki sposób podniosłeś moc silnika i ile to koztowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, A4nowy napisał:

@Michu1996

masz już jakiś wzr felgi 18 lub 19?

w jaki sposób podniosłeś moc silnika i ile to koztowało?

Jeszcze nie mam wybranego wzoru, na ten moment najbardziej podobają mi się Pompei, ale może jakieś inne wpadną mi w oko :decayed:

Jeśli chodzi o moc silnika to była wgrana nowa mapa, kosztów już teraz nie pamietam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michu1996 napisał:

No właśnie ;) jeśli się nie mylę to 255/35 to w A5 jest stosowane 

Potwierdzam A5 na 19" ma fabrycznie 255/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kamelus_ napisał:

Potwierdzam A5 na 19" ma fabrycznie 255/35

Sprawdz sobie ktory rozmiar jest bliższy 245/40-18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dev napisał:

Sprawdz sobie ktory rozmiar jest bliższy 245/40-18

Po co? Przecież mnie to nie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamelus_ napisał:

Potwierdzam A5 na 19" ma fabrycznie 255/35

A jakie et?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Michu1996 napisał:

A jakie et?

Et 32 przy 9j i 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamelus_ napisał:

Et 32 przy 9j i 19"

Takie osadzenie do A4 tez będzie ładnie pasować ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Michu1996 napisał:

Takie osadzenie do A4 tez będzie ładnie pasować ? 

Nie wiem tu nie mam doświadczenia z B8 musisz popytać ale myślę że będzie na styk bo w A5 siedzi dość głęboko. Ja na lato mam 20" 9j i ET 29 + dystans 13 mm czyli tak jakby ET16 i jest ładnie równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamelus_ napisał:

Nie wiem tu nie mam doświadczenia z B8 musisz popytać ale myślę że będzie na styk bo w A5 siedzi dość głęboko. Ja na lato mam 20" 9j i ET 29 + dystans 13 mm czyli tak jakby ET16 i jest ładnie równo.

Ok dzięki za info , zorientuje się w temacie :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj widzę 20" B8 to duża buda moje poprzednie audi na 20" 8,5j et 30

 

Edytowane przez egon47
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, egon47 napisał:

Ja tutaj widzę 20" B8 to duża buda moje poprzednie audi na 20" 8,5j et 30

 

No ładnie się prezentuje na tych 20”, ale myśle ze 19” to będzie idealny kompromis pomiędzy wyglądem a komfortem jazdy :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Michu1996 napisał:

No ładnie się prezentuje na tych 20”, ale myśle ze 19” to będzie idealny kompromis pomiędzy wyglądem a komfortem jazdy :eusathink:

19 to takie minimum w b8 żeby ładnie wyglądała a wiosna tuż tuż 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...