Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BLB] Metaliczny dźwięk przy odpalaniu silnika


damiancj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak juz pewnie nie którzy wiedzą mam b7 w dieslu 2.0 140 km nie wiem czy to silnik blb czy inny bo szczerze mówiąc się na tym nie znam ale zapewne to nie jest CR przynajmniej tak wywnioskowałem po jego pracy.No to przejdę do sedna sprawy a więc dziś po przejechaniu po 50km zatrzymałem sie przed domem aby otworzyć bramę zgasiłem silnik po czym ponownie chciałem go uruchomić i usłyszałem przeraźliwy metaliczny dźwięk ciężko mi to nazwać :) po czym po ok 1s. praca sie stabilizuje odpalałem auto kilka razy i nadal ten sam problem.Nigdy prędzej tak nie miałem co to może być? :( aha auto ma ok. 70tys przebiegu

Liczę na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dźwięk słychać podczas odpalania,czy jak już silnik pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn przekręci rozrusznik i pierwsze uderzenie silnika jest strasznie jakby szorstkie-hałaśliwe.[br]Dopisany: 29 Marzec 2009, 18:49_________________________________________________Chyba temat rozwiazany poszedłem do auta gdy juz było zimne i zapaliłem kilka razy i wyszysko ok.Wydaje mi sie ze to bedzie olej gdyz jest moze stary i przy wyskokiej temp. sie rozrzadza.Jutro jadę wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem, ale z tego co pamiętam z lektury forum, może to oznaczać zużyte koło zębate, po którym lata łańcuszek. Jaro na pewno mnie poprawi jeśli źle mówię :)

Problem był już opisywany na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem, ale z tego co pamiętam z lektury forum, może to oznaczać zużyte koło zębate, po którym lata łańcuszek. Jaro na pewno mnie poprawi jeśli źle mówię :)

Problem był już opisywany na forum...

lub rozciągnięty łańcuszek (też z lektury forum :):) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn przekręci rozrusznik i pierwsze uderzenie silnika jest strasznie jakby szorstkie-hałaśliwe.[br]Dopisany: 29 Marzec 2009, 18:49_________________________________________________Chyba temat rozwiazany poszedłem do auta gdy juz było zimne i zapaliłem kilka razy i wyszysko ok.Wydaje mi sie ze to bedzie olej gdyz jest moze stary i przy wyskokiej temp. sie rozrzadza.Jutro jadę wymienić.

wymień filtr i olej i zobaczymy

a wiesz kiedy ostatnio był zmieniany? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegiegu nie mam oficialnie potwierdzonego nooo ale po wnetrzu moge stwierdzidzc ze ok. tego bede miał. :) nooo jak odpalałem silnik na zimnym to wszytsko ok.dzis juz zamówiłem olej,filtr paliwa,powietrza,oleju.Jutro powinnem juz cos wiedziedzc :)

Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień też filtr kabiny (będzie świeższe powietrze w szoferce :naughty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak masz racje Ty pewnie na moim miejscu bys to zrobił :wallbash:

uważaj na głowę

ja w sobotę wymieniłem filterki: powietrza, paliwa i kabiny :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiancj - oczywiście warto zacząć od sprawdzenia podstawowych spraw, ale poczytaj sobie na forum odnośnie metalicznego dźwięku chociażby w moim wątku, o tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_nagly_komunikat_braku_cisnienia_oleju_podczas_jazdy_oil_pressure-t69272.15.html

Okazało się, że na moim kole zębatym nie było już prawie wcale zębów, a łańcuszek chodził sobie jak chciał. Napinasz też nie spełniał swojego zadania...

Ja tego metalicznego dźwięku nie słyszałem, bo mój silnik ogólnie chodził już tak głośno, że jego kultura pracy przypominała ciągnik Ursus, ale niedługo potem auto padło całkowicie.

Sugeruję zdjąć miskę oleju i niech przyjrzy się temu wszystkiemu mechanik znający się na rzeczy, żebyś później nie miał większych problemów! Trzeba działać za wczasu.

PS. Jaki masz przebieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro damiancj również ma BLB to niech sprawdzi to co mu powiedziałeś bo może narobić mu się większa kaszanka :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przebieg 70 tys.Byłem dzis u mechanika powiedził ze moze nie ma oleju w skrzyni dlatego tak jest, ma czas zajrzec dopiero w sobote wiec auto sobie postoi.No i tak jak mówiłem jak silnik jest zimny pali normalnie

rodzaj silnika możesz sprawdzić sobie we wklejce w książce serwisowej, lub w kole zapasowym

czy ten przebieg masz potwierdzony?

Ksiazki serwisowej niestety nie mam. A przy tym kole to gdzie to jest :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec przy zapasówce nigdzie nie ma.A ksiazki nie mam juz od kupienia sprzedawac tłumaczył sie ze on tez nie ma ;)

Proponuje więc sprawdzić w ASO historię furmanki, bo może się okazać że nabite na 270kkm :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...