Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B5 1.8 ADR bierze olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie. Mam kolejny problem z moim autkiem... otóż wczoraj sprawdzilem olej.. wyszlo, ze brakuje... dzis bylem u mechaniora i musial pol litra dolac... wiem, ze nie mam mlodego auta ale pol litra na 1500km bo tyle zrobilem od wymiany to troche duzo... wsadzilem na noc tekture pod auto ale sucha rano byla wiec sie tylko upewnilem, ze nie mam wyciekow.. teraz nie wiem co robic.. czy wymieniac uszczelniacze i pierscienie... co wyjdzie z robocizna kolo 1000-1500 czy tez kupowac nowy silnik??? a moze w 1.8 ADR to jest normalne, ze pije tyle oleju.. dodam tylko ze nie katowalem go. Raz czy dwa tylko go rozbujalem do 160-180 ale to na 2-3 minuty pozniej miedzy 100-130 sie bujalem...duzo jazdy po krotkich odcinkach typu 500m. Prosze o pomoc bo sie zalamalem:(

Opublikowano

jedz na kanał i sprawdz jeszcze czujnik cisnienia oleju

Opublikowano

Witam :hi:

Obejrzyj silnik czy na pewno nie ma gdzieś wycieku. Może olej zatrzymuje się na płycie pod silnikiem. Ja bym zaczął od wymiany samych uszczelniaczy na zaworach. Można to zrobić bez ściągania głowicy. Ale najpierw zmierz ciśnienie na cylindrach, to powinno powiedzieć coś na temat stanu pierścieni.

Pamiętaj, że wymiana pierścieni to nie tylko koszt pierścieni i robocizny. Dojdzie do tego jeszcze kilka uszczelek, uszczelniaczy, olej itp. Czasami okazuje się, że rozrząd jest do wymiany, a to już może być następne kilkaset złotych. :shocked:

Gdy głowica będzie już na wierzchu to trzeba będzie ją sprawdzić na szczelność itd.

Remonty nigdy nie są tanie, ale gdy to zrobisz będziesz wiedział na czym jeździsz :good:

Spróbuj zaobserwować czy oleju ubywa Ci bardziej w czasie krótkich jazd, czy jakiejś długiej trasy. W tym pierwszym przypadku będzie to wina uszczelniaczy.

Jeśli chodzi o kupno całego silnika to byłbym tu ostrożny. Nigdy nie wiesz co kupisz. Może okazać się, że jest w gorszym stanie od Twojego :shocked:

Wybór należy do Ciebie.

[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 13:14_________________________________________________

jedz na kanał i sprawdz jeszcze czujnik cisnienia oleju

Nie bardzo rozumiem co może mieć to wspólnego z braniem oleju?

Opublikowano

wymień uszczelniacze zaworowe i będzie :good:

Opublikowano
  • Autor

co do ubytku to ubywa na krotkich trasach bo glownie takie robie.. na te 1500 to moze ze dwa razy jechalem 100km a tak to po 5-10 km i stop. a te uszczelniacze zaworowe to bez rozbiorki sie wymienia??

Opublikowano

można bez ale ja preferuje jednak demontaż głowicy :wink4:

Opublikowano
  • Autor

no dobra ale jaki to bedzie koszt mniej wiecej? i jesli mam juz rozbierac silnik to moze o d razu neich wymieniaja pierscienie bo wymienie uszczelniacze i jesli nei pomoze to znowu rozbiorka i znowu koszty jak glowiece sciagne...

Opublikowano

Wedlug mnie nie ma sensu wymieniac odrazu pierscieni najpierw sprawdz cisnienie na cylindrach i jesli jest ok to wymien tylko uszczelniacze i bedzie git :wink4:

Opublikowano

no dobra ale jaki to bedzie koszt mniej wiecej? i jesli mam juz rozbierac silnik to moze o d razu neich wymieniaja pierscienie bo wymienie uszczelniacze i jesli nei pomoze to znowu rozbiorka i znowu koszty jak glowiece sciagne...

Na początek wymień uszczelniacze bez zdejmowania głowicy. To będzie najtańsze. I powinno pomóc. Jak zdejmiesz głowicę to Ci naleci kosztów. Ale Twoja wola :notworthy:

Opublikowano

na poczatek zmierz cisnienie na cylindrach,jezeli ponizej normy to masz zapieczone pierscienie olejowe.

ja mam podobny problem,mi lyka 0.7l na 1000km.tylko u mnie to jest dziwne branie tego oleju.przez pierwsze 500km nie ubywa prawie nic a potem zaciaga porzadnie.ja mialem 9 barow na kazdym cylindrze,powinno byc miedzy 10-13.niedawno wlewalem nafte do cylindrow zeby przeplukac te pierscionki ale nie wiele pomoglo bo auto ciagle bierze olej.

nie wiem co jest grane?!!

  • 15 lat później...
Opublikowano
W dniu 30.03.2009 o 22:02, lipek 78 napisał(a):

na poczatek zmierz cisnienie na cylindrach,jezeli ponizej normy to masz zapieczone pierscienie olejowe.

ja mam podobny problem,mi lyka 0.7l na 1000km.tylko u mnie to jest dziwne branie tego oleju.przez pierwsze 500km nie ubywa prawie nic a potem zaciaga porzadnie.ja mialem 9 barow na kazdym cylindrze,powinno byc miedzy 10-13.niedawno wlewalem nafte do cylindrow zeby przeplukac te pierscionki ale nie wiele pomoglo bo auto ciagle bierze olej.

nie wiem co jest grane?!!

Temat trochę stary ale mam podobny problem, Tobie udało się go rozwiązać? Co było przyczyną? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.