Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Avancik z zapasem mocy ;)


etrone98

Rekomendowane odpowiedzi

jak się nie myle kiedys przedtawialeś ja nam jeszcze jak była na lawecie chyba :chytry: ,ehhh ten zderzaczek :banan3: ,mody szykujesz grubaśne powodzonka . zapodaj lepsze foty koniecznie noi srodeczek.[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 22:31_________________________________________________sokolnh dobre podsumowanko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwestii dzwięku sie zgodze

ja też ale.....

fajnie jak ludzie z mocnych benzynek mówią "ku#@ objechał mnie klekot" :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile za roznice tych paru tys. pln mozna przejechac kilometrow 1.8T ? chyba sporo

no ile ? porównajmy :)

200 KM diesel przy butowaniu po miescie spali 8-9 l

200 KM benzyna już z 14-15

9 x 3,52 ON = 31,68 / 100 km

zakładając że w miesiacu zrobisz 1000 km = 317 zł

15 x 3,99 PB = 59,85 / 100 km

czyli na miesiac = 598 zł

317 zł x 12 msc= 3804 zł rocznie

598 zł x 12 msc= 7176 zł rocznie

róznica = 3372 zł

w kwestii dzwięku sie zgodze :wink4:

hmm nawet w/g tych wyliczeń wynika że 1.8T przejedziemy ponad 20 tys. km "za free" zanim sie wyrównają koszty zwiększania mocy

moge sie zgodzić, ze benzyna przy butowaniu spali 2x więcej niż diesel przy butowaniu o podobnej mocy, ale te 15l w przypadku 1.8T po programie, bo o takim pisalem - jest troche na wyrost, powinniśmy liczyć spalanie średnie przy dynamicznej jeździe, a 15l to nie pali nawet 2.8

biorąc pod uwage średnie spalanie przy dynamicznej jeździe różnica (między 1.8T po programie a 1.9tdi z moca prawie 2x wyższa niz seria) nie powinna byc większa niz 4l /100km (średnio w/g producenta 1.8T pali wiecej o 2,5l niz 1.9tdi, ale do tych 4l mozna podwyższyc z wiadomych względów)

więc przyjmując różnicę 4l a nie 6l /100km jaka przyjąłes daje nam to już ponad 30 tys. km wiecej do przejechania 1.8T, pomijając różnice w zakupie, na niekorzyść tdi które zazwyczaj jest drozsze

więc teraz, jesli własciciel ma zamiar jezdzic kilka lat swoim autem to może i oszczedności jakieś z tego beda, ale przyjmując że srednio auto w PL sie trzyma 2-3 lata i robi 10-15 tys.km rocznie to oszczędnosc niestety żadna lub prawie żadna z pomodzonego tdi .....

diesle nie objezdzaja mocnych benzynowek :D chyba ze mocne diesle, mocniejsze niz benzynowki :)

z rolki przy stosunkowo niskich predkosciach to diesel moze powalczyc z benzyna o podobnej mocy, ale w innych przypadkach (z kreski i przy wyzszych predkosciach 150-200km/h zaleznie od mocy) to jest tak jak mowisz :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie OT w kolegi wątku o samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elegancki Avancik :naughty::kox::decayed:. Jakieś fajne felgi np. 17" albo i 18", ale bym zmienił kolor na ciemniejszy, bo ten co teraz jest zabardzo nie pasuje :disgust::no:, a tak to :kox::naughty::good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot straszny hehe wojna diesla z benzyniakiem :polew:

co do bicia rekordow (bo chyba inaczej nie nazwe liczby kilometrow ktore nabijam systematycznie na licznik) to moj 1 samochodzik zrobil 70 000 KM w 10 miesiecy, drugi samochod 90 w rok a tym juz zrobilem 10 000 a jezdze z 2 miesiace, dlatego diesel jest w moim przypadku niezastapionym ba jak oddalem mojego paska b4 w dobre rece(1z silnik 90KM) mialem okazje jezdzic toyota yaris 1.0 i powiem wam ze bolalo mnie to czeste lanie :confused4: zrobilem 20 000KM i siadlem w audi, benzyny nigdy nie kupie. koniec OT.

Kolor mi sie podoba, pozatym takiego zazwyczaj nie spotykasz na drodze. pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...