Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przewód odmy. Który konstrukcyjnie lepszy


Szati 1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do wymiany wąż odmy. Które rozwiązanie konstrukcyjne jest korzystniejsze? Z separatorem (białą bańką) czy samą rurką? Wygrzebałem w necie, że została założona w ramach akcji serwisowej w ASO, celem ograniczenia zużycia oleju (spełnia funkcję separatora mgły olejowej, dzięki któremu do odmy trafiają tylko gazy a olej spływa spowrotem do skrzyni korbowej).  Może ktoś to potwierdzić?  Ilustracja z dwoma rozwiązaniami poniżej

ODMA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, bez różnicy. Jeśli masz samą rurkę i chcesz kupić używkę ale ori odmę z separatorem a różnica w cenie nie będzie duża to warto. Separator wymyjesz benzyną ekstrakcyjną i powinien spełniać swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam samą rurkę, ale mam też duże ilości oleju w IC. Podobno zawór regulacji ciśnienia, który jest na pokrywie zaworów (trójnik) odpowiada za ten olej. Myślisz , że jest on temu winien? Nigdy tego nie rozbierałem a jest w nim "podobno" membrana i sprężyna, która reguluje ciśnienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny

W dniu 15.08.2020 o 20:47, Szati 1991 napisał:

Witam

Mam do wymiany wąż odmy. Które rozwiązanie konstrukcyjne jest korzystniejsze? Z separatorem (białą bańką) czy samą rurką? Wygrzebałem w necie, że została założona w ramach akcji serwisowej w ASO, celem ograniczenia zużycia oleju (spełnia funkcję separatora mgły olejowej, dzięki któremu do odmy trafiają tylko gazy a olej spływa spowrotem do skrzyni korbowej).  Może ktoś to potwierdzić?  Ilustracja z dwoma rozwiązaniami poniżej

ODMA.jpg

Ceny ASO Rzeszów:

1A - 260 zł
5 - 29 zł
6 - 223 zł
1B i 1C - wycofane z produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupisz nowych elementów pod separator, pozostaje tylko całościowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...