Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AAH] Osiągi AAH


xmnichx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kiedy kupiłem moją a4 wydawało mi się że jak na 2,8l trochę słabo się rozpędza, poczytałem forum i faktycznie piszecie że AAH jest trochę "mulaste" ale wczoraj postanowiłem go sprawdzić. Ze znajomym mierzyliśmy stoperem przyśpieszenie 0-100 i średnio wyszło 10,2 s. myślę że to fatalny wynik bo katalogowo powinno być jak sie nie mylę 8,3 s. Proszę napiszcie jakie osiągi mają wasze a4 i czy mogę jakoś poprawić je u siebie, może wymiana świec, filtrów, .... , nie wiem a może po prostu silnik już się kończy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie A4 ale ja miałem audi 100 c4 z takim silnikiem i do 100km/h szła ponizej 9s a nawet jakies 8,5 w zalezniesci od warunkow. Najwiecej jechałem 220 km/h(wg licznika)i jeszcze szła tylko koniec odcinka byl :thumbdown:,a ważyła 1480kg bez ludzików :naughty: . Miałem w niej rowniez gaz. Oczywiście obsluga silnika na bierząco :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzyliśmy stoperem

:kox:

To chyba nie jest miarodajny wynik kolego....

auto ma 14lat, jak piszesz może świec może fitry może wskazywać że "serwisujesz" je jak się coś popsuje, przebieg pewnie też jest tylko licznikowy...

Sprawdź auto na kompie a jak będzie wszytko ok to albo się przyzwyczaj albo zacznij od kompresji, pomiar jest w miarę tani a daje jakie takie rozeznaie o kondycji silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoper nie jest miarodajny,stań na kresce z podobnym autem (np.vectra 2.5 v6 170ps)i zobaczysz czy auto niedomaga,czy (bez urazy)kierowca zawodzi,sprawdź go na kompie,hamownia też sporo powie,bo może jest wszystko ok,tylko spodziewałeś sie większych wrażeń z tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego że stoper to tylko stoper ale mierzyliśmy go 5 razy i wyniki były podobne. Co do kompa to sprawdzałem go nie raz żadnych błędów nie ma.

Z kolei co do przeglądów to staram się robić wszystko terminowo olej np zmieniam nie co 15 a co 10 tys.

Jeśli chodzi o moje zdolności jako kierowcy to samo rozpędzenie auta do 100 nie jest trudnym wyczynem.

Mam pytanie odnośnie pomiaru przyśpieszenia przy pomocy kompa słyszałem nie pamiętam gdzie że program VagCom ma taką funkcję. orientujecie się czy da sie to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor ,wcześniej nie spojrzałem ze masz Q,a w tym przypadku nadmierny poślizg kół nie wchodzi w grę,myślałem o ośce,a w tym przypadku to już nie taka prosta sprawa ruszy szybko bez poślizgu.Z tego co napisałeś to wymieniasz wszystko na czas,więc np. zapchanego filtra powietrza nie biorę pod uwagę,ale może coś z wydechem,np. zapchany kat,bądź tłumik.Czy VAG posiada funkcje pomiaru czasu przyśpieszenia to nie wiem,ja bym pojechał na hamownie,i sprawdził moc i przebieg momentu.Wtedy będzie jasne co z osiągami twojego auta,skoro VAG nic nie pokazuje,ale z tego co piszesz to musiało by mu sporo mocy ubyć zeby tak słabo przyśpieszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna rzecz jaką podejrzewam to fakt że nie mam katalizatora bo poprzedni właściciel zamontował strumienice a z tego co się orientuję to jeżeli nie są (w tym przypadku 2) one dobrze dobrane do silnika to tylko pogarszają osiągi. Pierwsza rzecz jaką sprawdzę to ciśnienie sprężania bo ono chyba dużo mi powie o stanie silnika.[br]Dopisany: 02 Kwiecień 2009, 10:09_________________________________________________Kolega SYKET podsunął mi świetny pomysł żeby sprawdzić moją a4 z innym autem i tak zrobiłem kolega ma golfa 3 gti 2,0 16V wedłóg katalogu ma 150KM i 8,3s do setki czyli dokładnie tyle samo co aah Q (8,3s) nie sprawdzaliśmy od 0 do 100 żeby wyeliminować możliwość grzebania w golfie. Sprawdziliśmy od 40 do 140 zaczynając na 2 biegu kończąc na 3. I co się okazało?? Odległość między autami nie zmieniła się wcale, szły dokładnie jednakowo. Z tego wniosek że albo mamy jednakowo zużyte silniki albo szukałem dziury w całym sądząc że moje a4 słabo się rozpędza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm porownanie AAH z ABF (2.0 150 km z golfa) nie bardzo obrazuje sytuacje, bo obydwa silniki raczej lubia nie trzymac serii

na AKP byla kiedys kiedys mowa o 2och autach z silnikami AAH, jedno w serii mialo na hamowni 15X km, a rekordzista 136 km, takze do tych katalogowych 174km "troche" brakowalo .....

wez sie zmierz z czyms troche nowszym, co jeszcze powinno trzymac serie i miec podobne osiagi co AAH w serii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golf był u kumpla 400m od mojego domu więc nie szukałem długo jak znajdę większe i nowsze auto z podobnymi parametrami to sprawdzę na pewno. swoją drogą na pewno moje a4 nie ma już tych swoich 174 koników biorąc pod uwagę 14 lat i CHYBA 200tys przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...