Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Końcówki drążka, zły montaż??


pdk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:hi:

Jestem świeżo po wymianie kompletu zawieszenia, robiłem to u mechanika, dzisiaj zwróciły moją uwagę końcówki drążków a właściwie ich spasowanie. Po lewej doszedł ładnie do zwrotnicy, po prawej jakby nie był dosuniety, wszystko widać na foto.

Czy jest się czym przejmować czy popuścić śruby i poprawić? To w końcu końcówka drążka i wolałbym spać spokojnie. 

IMG_20200822_212343.jpg

IMG_20200822_212320.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mechanik zrobił dobrze tak zwaną zbieżność początkową i geometria jest ok, to nie ma się czym martwić. Po to jest ta śruba u góry żeby nie wypadły, a żeby była możliwość regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie to wygląda niby wypaść nie powinno, bo sworzeń w zwrotnicy jest sfrezowany i trzyma go ta pozioma śruba. Możliwe, że końcówka drążka podłej jakości i sfrezowanie jest "wysoko " i inaczej nie dało się założyć, a powinno to wyglądać jak na pierwszym zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda wszystko normalnie.

image.png

Jak widać sworzeń nie jest stożkowy jak to zazwyczaj bywa, tylko jest prosty z wyfrezowaniem pod śrubę ściskającą. Wyfrezowanie jest większe od śruby po to żeby można było zrobić regulację. Ruch w pionie sworznia względem zwrotnicy powoduje zmianę kątów. Nie wdając się w szczegóły zbieżność masz dobrze. Do delikatnej poprawy kąty pochylenia koła, ale w B6 można to zrobić tylko poprzez przesunięcie sanek zawieszenia. Tył też do poprawy ale tam problemem zazwyczaj są zardzewiałe śruby mimośrodowe jednak z tyłu da się zrobić regulację kąta pochylenia koła jak i zbieżności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncówke trzeba "dobic" i jeszcze raz zrobic geometrię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobicie końcówki do oporu wcale nie gwarantuje poprawnego montażu.

Nie mam pod ręką instrukcji z a4 ale tu jest opisane co nieco: 

AFTERMARKET.ZF.COM

W określonych warunkach podczas wyrównywania geometrii kół w...

 

Edytowane przez MaTeo85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka jest RTS zresztą jak cała reszta. Dzięki wszystkim za rady, najważniejsze że wiem że nie jest to niebezpieczne, ale tak czy inaczej wrócę do tego gościa i zobaczymy co powie. Wiem stare Lema dochodziły na maksa do góry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MaTeo85 napisał:

Dobicie końcówki do oporu wcale nie gwarantuje poprawnego montażu.

Nie mam pod ręką instrukcji z a4 ale tu jest opisane co nieco: 

AFTERMARKET.ZF.COM

W określonych warunkach podczas wyrównywania...

 

Masz tam jak byk napisane po co jest regulacja na koncowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem po co jest, ale napisałeś że trzeba dobić końcówkę a to wcale nie jest prawdą. Bo czasami ona nie będzie do końca, a będzie wszystko OK. Jeśli się nie zgadzasz z tym to napisz konkretnie dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...