Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ciągłe dolewanie oleju do silnika


Fergun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy ktoś spotkał się z podobnym problemem. Sprawdzam kiedyś poziom oleju jest na minimum. Dolałem 100ml przejechałem jakieś 30 km i sprawdzam po jakiejś 1h dalej jest minimum. Zostawiłem tak i już nie dolewałem. Po miesiącu sprawdzam i dalej jest minimum. Znowu dolałem 100ml i znowu taka sama sytuacja. Jak myślicie skąd może być taka przyczyna ? Tak jakby powyżej minimum cały czas ubywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Ci szybko ubywa oleju, ale 100ml to jest taka mała ilość, że na bagnecie możesz tego nie rozpoznać.

Pomiędzy min. a max. stanem jest chyba pół litra różnicy.

Dolej oleju na max (aż pod zgięcie na bagnecie) i wtedy zobaczysz dopiero jak szybko Ci olej ubywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź czy nie masz gdzieś wycieku po drugie dolej oleju do 3/4 stanu a nie po setce bo skąd wiesz ile podniesie się poziom wlewając setkę oleju. Może podniesie się tam minimalnie że nawet tego nie zauważysz. Sprawdzaj poziom oleju raz na tydzień stojąc w tym samym miejscu i zawsze po nocy będziesz miał w miarę rzeczywisty wynik. I ostatnia porada masz silnik z przypuszczalnie dużym przebiegiem więc może trochę oleju łyknąć choć u mnie przy 250tys km nie bierze między wymianami ani grama olej castrol 10w40 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 ml to zadna dolewka, na bagnecie ani drgnie, sprawdz czy Ci gdzies nie cieknie, czy nie zostawiasz plam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że nie ma żadnych plam pod autem. Zobaczyłem tylko że praktycznie na całym obwodzie łączenia miski olejowej jest ślad oleju. I prawdopodobnie to będzie to. Ale jak około 5 miesięcy temu byłem na warsztacie to mi powiedzieli że to jest normalne że silnik się poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może silnik bierze olej. Bo skoro tylko się poci przy misce, to raczej mało prawdopodobne aby wypocił tyle, że wskazuje min. A sprawdzaleś ile miałeś po zmianie. Bo może miałeś min od zmiany tylko nie zauważyłeś? Długo masz to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu obstawiam tylko przewrażliwienie właściciela auta :tongue4: dolej oleju do 3/4 stanu i za tydzień sprawdź i powinno być oki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze faktycznie silnik bierze olej, dolej wiekszej ilosci zeby stan sie podniósł i wtedy zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam podobnie w obydwu modelach (Audi 100 i Audi A4). W Audi 100 mam tak że jest stan na połowie i jak zrobię dolewkę, to przez tydzień ta dolewna zostale spalona i zatrzymuje się poziom, na taki stanie jak było wcześniej.

W A4 zrobiłem 2000 km i nie wziął ani grama, później mu dolałem 300 ml i też tą dolewkę sobie wyrzuciła, albo przepaliła nie wiem co się z nią stało, ale zeszło na poziom jaki był w momencie dolewania.

Nie wiem czy tak powinno być czy nie ale na 100% nigdzie nie cieknie, a mam tak w obydwu wersjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy min. a max. stanem jest chyba pół litra różnicy.

pomiedzy min a max jest dokladnie 1 litr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u mechaników i powiedzieli że to jest nie możliwe żeby tyle wyciekało i zauważyli żadnych wycieków. Stwierdzili że trzeba wymienić uszczelniacze i pierścienie. I trzeba też do sprężarki popatrzeć czy nie bierze oleju. Jak myślicie to może być to ? [br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 09:29_________________________________________________Auto mam od roku. I jak kupowałem było mniej więcej w połowie stanu. I tak się trzymało ponad pół roku i nie dolewałem nic. Aż do grudnia bo wtedy zauważyłem minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki nie dolejesz więcej jak litr na 10 tyś km nie ma co silnika rozbierać i robić niepotrzebnych kosztów[br]Dopisany: 07 Kwiecień 2009, 09:44_________________________________________________ja średnio dolewam 0,5 l / 5000 km, a mam niewielki wyciek więc myślę że to nie tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź filrt powietrza, jeśli jest zasyfiony turbina może zaciągać olej odmą. A co z dymieniem ... nie zauważyłeś żeby dymił i na jaki kolor .... spalanie oleju silnikowego zazwyczaj widać po kolorze spalin ?? Zaproponowali ci wymianę uszczelniaczy a kompresje zmierzyli ??? Jeśli tak to wklej wyniki. Bo na razie wygląda jak byś był u wróżki a nie u mechanika. :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny dym który zauważyłem to przy odpaleniu auta bo dłuższym (1 dzień) postoju. I jest on taki biało niebieski. Nie nic nie mierzyli. Dlatego pytam bo nie chcę się naciągnąć na zbędne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy min. a max. stanem jest chyba pół litra różnicy.

pomiedzy min a max jest dokladnie 1 litr.

Kolego litr to jest w twojej benzynce u nas w dieselkach niestety jest tylko 0,5litra a to ze ubywa jak smigasz po autostradach to zawsze cos przepusci przez wydech ale w miescie nie powinien jakichs zauwazalnych ilosci zjadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odpaleniu zawsze troszkę przydymi. Chodzi o to czy zauważyłeś dymienie podczas jazdy i przyspieszania. Jeśli wtedy dymi na jasno-niebiesko to znaczy że spala olej. Jeśli na czarno to z innych przyczyn. I tak jak MRoger pisze jedź do innego mechanika i zweryfikuj to, co powiedział ci porzedni mechanik. Niech sprawdzą ciśnienie na cylindrach ( u mnie koszt takiego sprawdzenia czyli: ciśnienie na cyl. sprawdzenie rozpylania przez końcówki i sprawdzenie świec żarowych to 100 zł) kosz nie wielki a możesz się wiele dowiedzieć. :cool1:

I tak jak Przemo 78 napisał, jak ganiasz z dużymi prędkościami i obrotami to oleju weźmie więcej niż przy normalnej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...