Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

No widzisz i już wiesz że wewnętrzne lustro masz Ori w fotochromie, co znaczy, ze piny 4i5 są prawdopodobnie osadzone i idą do słupka A.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotochrom raczej jest Ori (ComingHome, włącznik świateł z funkcją "Auto" te funkcje też mam).
Chodzi o to wyposażenie ?
6XE = Exterior mirrors: electrically foldable and electrically adjustable/heated5SL = Left exterior mirror: aspherical5RU = Right exterior mirror: convex (large viewing field)

Lusterka zewnętrzne jak pisałem mają po 10 pinów.
Ok, to poczytam jeszcze.


6XE: wewnętrzne lusterko samościemniające, boczne lusterka: elektrycznie sterowane i podgrzewaneelektrycznie składane, samościemniające
A zatem masz cała instalacje fabrycznie. Jeśli nie działa fotochrom na zewnątrz to doszukiwałbym się przetartych kabli w przelotce drzwi albo po prostu wkłady luster wyeksploatowane albo nie takie jakie trzeba.


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe ... :)

No więc tak, lewy wkład jest bez fotochromu, a prawy kupiłem (na tym forum) całe lusterko od amerykanina z wkładek fotochromowym(z ramką plastikową) - miało być sprawne . Elektryka działa i po wypięciu wkładu widać że są dwa przewody do podgrzewania i jak dobrze pamiętam to jeden przewód do fotochromu ?

Czyli na ten przewód powinien dostawać jakieś napięcie ? A sam wkład można jakoś na "krótko" przetestować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał napięcia bo działa w systemie zamkniętym. Pojawi się napięcie jeśli wkład dostanie sygnał od wewnętrznego. Sam wkład możesz sprawdzić jak podłączysz pod jakiś zasilacz 3V do 5V max. Albo baterie 2x paluszki 1,5V połączysz ze sobą i wio.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy z kostki pomarańczowej słupka A kierowcy  są  dalej poprowadzone dwa kable analogicznie do słupka A pasażera tez do kostki pomarańczowej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy z kostki pomarańczowej słupka A kierowcy  są  dalej poprowadzone dwa kable analogicznie do słupka A pasażera tez do kostki pomarańczowej 
 

Musiałby rozbierać spód lewego słupka, podstopnnice i dobierać się do kostki. Zarówno w lewej jak prawej stronie. Łatwiej będzie rzucić okiem na sterownik w drzwiach i połączenie 10pinowej kostki pinami 7,8.


Tapnięte z iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dla zmyłki miałem lusterka pod fotochrom ale brakowało właśnie tej instalacji ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe ... [emoji4]
No więc tak, lewy wkład jest bez fotochromu, a prawy kupiłem (na tym forum) całe lusterko od amerykanina z wkładek fotochromowym(z ramką plastikową) - miało być sprawne . Elektryka działa i po wypięciu wkładu widać że są dwa przewody do podgrzewania i jak dobrze pamiętam to jeden przewód do fotochromu ?
Czyli na ten przewód powinien dostawać jakieś napięcie ? A sam wkład można jakoś na "krótko" przetestować ?

Wkłady boczne mają po dwa przewody, a nie jeden, ile razy można wałkować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zawsze trafia w punkt więc podepnę się do wypowiedzi. Ile razy mamy tłumaczyć to samo. Jest napisane jak byk nawet kilka razy.
Ps.
Koledzy on ma 6XE wiec fabrycznie będzie miał wiązki doprowadzone, wątpię aby fabryka nie dała wiązek a uwzględniła całość w kodzie wyposażenia.


Tapnięte z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z lampką po zamontowaniu lusterka z czujnikiem.

Nie mam przejścia między pinem 1 a 11 w żadnej pozycji włącznika i sygnał z pinu 19 MCE nie przechodzi = nie działa fotochrom. Jak zrobię bypasa to lustro działa.. tylko nie wyłącza się po załączeniu lampki (wyłącza się od wstecznego).  Przeczytałem wątek, ale niewiele zrozumiałem.

Mam taki schemat połączeń:

wiring-diagram-chlh-auto.jpg

 

 

Czy pin 1 mam zewrzeć z 11 według tego schematu?

https://a4-klub.pl/uploads/monthly_2017_02/58960ef62986a_diodywlampcea4edit.png.6558c5a4362c0561505319a9a2fb7bbb.png[/img]

 

 

Edytowane przez august
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z lampką po zamontowaniu lusterka z czujnikiem.

Nie mam przejścia między pinem 1 a 11 w żadnej pozycji włącznika i sygnał z pinu 19 MCE nie przechodzi = nie działa fotochrom. Jak zrobię bypasa to lustro działa.. tylko nie wyłącza się po załączeniu lampki (wyłącza się od wstecznego).  Przeczytałem wątek, ale niewiele zrozumiałem.

Mam taki schemat połączeń:

wiring-diagram-chlh-auto.jpg

 

 

Czy pin 1 mam zewrzeć z 11 według tego schematu?

img%5D<!--url%7B0%7D-->

Napisz do kaju, rozkmini Ci w mig[emoji1]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy w passacie B8 instalacja lusterka jest taka sama? Podoba mi się te lustro bez ramki. Mam fabryczny forochrom w b7 i mysle nad zmianą na takie bez ramki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FiFi_ino napisał:

Orientuje się ktoś czy w passacie B8 instalacja lusterka jest taka sama? Podoba mi się te lustro bez ramki. Mam fabryczny forochrom w b7 i mysle nad zmianą na takie bez ramki. 

W b7 też były bez ramki. Ja mam takie w b6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pajda napisał:

Ale tu chyba chodzi o lusterko wewnętrzne a nie zew.

Faktycznie, nie napisalem. Chodzi o wewnetrzne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założony fotochrom wewnętrzny podłączony do lampki w podsufitce, chcę dołożyć boczne lusterka ale mam problem z podłączeniem drugiego kabla od lusterek (pin 4 i 5 w lusterku jest odpowiednio na prawego i lewego lusterka) więc zostaje jeszcze po jednym kabelku do podłączenia od bocznych lusterek tylko, że nie wiem gdzie podłączyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założony fotochrom wewnętrzny podłączony do lampki w podsufitce, chcę dołożyć boczne lusterka ale mam problem z podłączeniem drugiego kabla od lusterek (pin 4 i 5 w lusterku jest odpowiednio na prawego i lewego lusterka) więc zostaje jeszcze po jednym kabelku do podłączenia od bocznych lusterek tylko, że nie wiem gdzie podłączyć. 

Mostkujesz kable z lewego i prawego lustra w pomarańczowej kostce słupka A. Mnie temat ogarniał Kaju a chłop wie co robi. W razie pytań pisz do niego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...