Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

W polszy pewnie tak bo i tak MUSICIE jeździć na światłach, kto nie ma ksenona nie musi się martwić.

Ale z kolei mając już lustro, to montaż włącznika przy tym to pryszcz, a wygoda niesamowita.

Warto nurkując do MCE, przygotować sobie te wszystkie dodatkowe kabelki, których fabryka poskąpiła.

Roboty przy tym nie wiele więcej, a zaoszczędzi się mnóstwo czasu gdy zachce się go dokładać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś pomysł, a z drugiej strony zarówno MCE jak i sam włącznik są blisko siebie i z łatwym dostępem więc gdyby mnie naszło na włącznik z AUTO to nie będę musiał rozkładać pół samochodu a tylko osłonę pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chcę założyć do siebie fotochrom.

Nie mam CLH/DRL ani AUTO.

Jakie lusterko kupić i jak to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Mazowsza ogarnąłby temat lusterko fotochrom z kompasem + clh/drl? ma ktoś namiary??


tzn.zamontował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prośba do posiadaczy FABRYCZNIE zamontowanego lusterka fotochrom z czujnikiem światła o odezwanie się na Priv. Chciałbym zweryfikować jedną sprawę dotyczącą działania fotochromu. Jeśli wyjdą z tego odpowiednie wnioski to podzielę się nimi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO Ci dokładali, się nie liczą?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie może banalne. Mam w domu 2 x B7 jedna EU/PL jedna USA, obie mają fotochromatyczne boczne i wewnętrzne lusterka + czujnik światła.

Wersja USA - posiada czarne obwódki na lusterkach, grzane, składane

Wersja EU/PL - bez obwódek, grzane, składane

W obu podczas jazdy nocą ściemnia się tylko lewe lusteko zewnętrzne oraz środkowe. Prawe zostaje tak jakby nieściemnione. Czy to błąd? Problem z kodowaniem? Czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie mam podobny teraz błąd najpierw wszystko było git a teraz tak jak kolega lewe się nie załącza a jak się załączy ( co jest to rzadkość) nie ma tak dobrego przyciemnienia jak reszta..

jak poswieciłem latarką w lewe lusterko ściemniły sie wszystkie jak tamtym poleciałem latarką przyciemniły się tylko wewnątrzne i prawe ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to co nie działa ma lekko zielony kolor to jest do wymiany

Edytowane przez ruks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bylo to do mnie to ma taki sam ;/ po prostu nie wiem czemu teraz działa w cały świat dodam że coś tam było grzebane teraz przy drzwiach tyle tylko ze nie przeze mnie i chyba zostanie mi posprawdzac wszystkie połaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie może banalne. Mam w domu 2 x B7 jedna EU/PL jedna USA, obie mają fotochromatyczne boczne i wewnętrzne lusterka + czujnik światła.

Wersja USA - posiada czarne obwódki na lusterkach, grzane, składane

Wersja EU/PL - bez obwódek, grzane, składane

W obu podczas jazdy nocą ściemnia się tylko lewe lusteko zewnętrzne oraz środkowe. Prawe zostaje tak jakby nieściemnione. Czy to błąd? Problem z kodowaniem? Czy tak ma być?

Lusterka zewnętrzne ściemniają się analogicznie lewe i prawe. Sygnały do tych lusterek są zmostkowane i steruje nimi lusterko wewnętrzne. Dlatego jeśli jedno lusterko zewnętrzne się ściemnia, a drugie nie, to oznacza problem z podłączeniem lub z samym szkłem.

Fotochromu się nie koduje, więc to nie jest powód na pewno.

Także według mnie to musi być zbieg okoliczności, że akurat w dwóch różnych autach, które posiadasz, nie działa prawe lustro.

Swoją drogą, w B7 występowały szkła z obwódkami? Wydaje mi się, że nie, także może było coś grzebane i dlatego nie działa.

no własnie mam podobny teraz błąd najpierw wszystko było git a teraz tak jak kolega lewe się nie załącza a jak się załączy ( co jest to rzadkość) nie ma tak dobrego przyciemnienia jak reszta..

jak poswieciłem latarką w lewe lusterko ściemniły sie wszystkie jak tamtym poleciałem latarką przyciemniły się tylko wewnątrzne i prawe ;/

Zewnętrzne lusterka nie mają czujników, więc nie wiem jakim cudem ściemniły Ci się lusterka jak zaświeciłeś latarką bezpośrednio w lewe lustro :D

Wewnętrzne lusterko ma czujnik obok włącznika i to jest jedyny czujnik, który generuje sygnał ściemnienia luster.

Jeśli było grzebane w drzwiach i raz działa ściemnianie raz nie to sprawdź połączenia. Kable lubią pękać w harmonijce łączącej karoserię z drzwiami.

Edytowane przez kodekplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie może banalne. Mam w domu 2 x B7 jedna EU/PL jedna USA, obie mają fotochromatyczne boczne i wewnętrzne lusterka + czujnik światła.

Wersja USA - posiada czarne obwódki na lusterkach, grzane, składane

Wersja EU/PL - bez obwódek, grzane, składane

W obu podczas jazdy nocą ściemnia się tylko lewe lusteko zewnętrzne oraz środkowe. Prawe zostaje tak jakby nieściemnione. Czy to błąd? Problem z kodowaniem? Czy tak ma być?

Lusterka zewnętrzne ściemniają się analogicznie lewe i prawe. Sygnały do tych lusterek są zmostkowane i steruje nimi lusterko wewnętrzne. Dlatego jeśli jedno lusterko zewnętrzne się ściemnia, a drugie nie, to oznacza problem z podłączeniem lub z samym szkłem.

Fotochromu się nie koduje, więc to nie jest powód na pewno.

Także według mnie to musi być zbieg okoliczności, że akurat w dwóch różnych autach, które posiadasz, nie działa prawe lustro.

Swoją drogą, w B7 występowały szkła z obwódkami? Wydaje mi się, że nie, także może było coś grzebane i dlatego nie działa.

no własnie mam podobny teraz błąd najpierw wszystko było git a teraz tak jak kolega lewe się nie załącza a jak się załączy ( co jest to rzadkość) nie ma tak dobrego przyciemnienia jak reszta..

jak poswieciłem latarką w lewe lusterko ściemniły sie wszystkie jak tamtym poleciałem latarką przyciemniły się tylko wewnątrzne i prawe ;/

Zewnętrzne lusterka nie mają czujników, więc nie wiem jakim cudem ściemniły Ci się lusterka jak zaświeciłeś latarką bezpośrednio w lewe lustro :D

Wewnętrzne lusterko ma czujnik obok włącznika i to jest jedyny czujnik, który generuje sygnał ściemnienia luster.

Jeśli było grzebane w drzwiach i raz działa ściemnianie raz nie to sprawdź połączenia. Kable lubią pękać w harmonijce łączącej karoserię z drzwiami.

Dziękuję za wyjaśnienie. W drugim aucie, które jest z USA możliwe że było grzebane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo sprawdzić wkład - podpinasz baterie 1,2-1,5v , powinno się ściemnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo sprawdzić wkład - podpinasz baterie 1,2-1,5v , powinno się ściemnić

O to to to to. Super. Dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz na kablu czy masz napięcie

chyba powinno tam być coś koło 3.6v

tylko wymusza na lusterku sciemnienie się i sprawdź napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie podłącza się diodę zaporową do lampki by fotochrom rozjaśniał się po jej włączeniu?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W c5 jest wpięta w żarówki do czytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ZbYnio_ napisał:

Czy ktoś wie gdzie podłącza się diodę zaporową do lampki by fotochrom rozjaśniał się po jej włączeniu?

Diody masz zaznaczone w kółeczku :wink:

 

diody w lampce a4 edit.png

Edytowane przez Bromchit
poprawiony schemat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...