Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanie mam u siebie fotochrom podpięty tylko pod plus i minus i wszystko działa jak trzeba , denerwuje mnie tylko że jak zapalam lampkę w nocy to się ściemnia , czy jak podepnę pin 6 z lusterka pod pin 1 lampki wyeliminuję to zjawisko jak w pełnej instalacji? I czy ewentualnie mógł bym je podpiąć gdzieś żeby się nie ściemiało jak wyjeżdżam na wstecznym z piwnicy może pod mc e lub czujni biegu wstecznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, jest opis w innym temacie co należy zrobić aby lustro siebie ściemnialo. Winna jest sama budowa lampy. Zawsze możesz wyłączyć foto na te parę minut.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam orginał z b6 z czujnikiem zmierzchu ale mam podłączony tylko fotochrom , czy da się bez wymiany mce podłączyć tak żeby się nie ściemniało po wbiciu wstecznego lub gdy zapalę lampkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy posiadając fotochrom bez guzika moge bez problemu zmienić go na ten z kompasem i guzikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy posiadając fotochrom bez guzika moge bez problemu zmienić go na ten z kompasem i guzikiem?

jak kostka i mocowanie pasuje to tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki musze sie przyjrzeć tym kostkom, bo wlasnie ciezko sie nad ta zmiana zastanawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: w moim Audi (B6 2002 Avant) mam lustro tylko z opcją fotochrom. Niestety rozlało się i muszę je wymienić. Dzisiaj je zdjąłem i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że dochodzi do kostki aż 6 kabli. Tak powinno być? Myślałem, że do samego fotochroma idą 4 kable.

Przy okazji wymiany może dołożę inne z czujnikiem deszczu. Czy w moim przypadku wystarczy założenie odpowiedniego lusterka z czujnikiem i aktywacja vag-iem?

Czujnik zmierzchu w lusterku i aktywacja vagiem wystarczy do uaktywnienia funkcji coming leaving home czy jest to zależne od wersji modułu komfortu?

Edit:

Znalazłem dość pomocny temat: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/53462-czujnik-deszczu-swiatel-lusterko-fotochrom-oraz-coming-home/ z którego wnika, że muszę mieć odpowiednią szybę do czujników deszczu i dodatkowe okablowanie.

2 dodatkowe kable do lusterek bocznych z kostki- wyjaśniło się.

Funkcja coming home wymaga zmiany przełącznika itp.

Sam sobie odpowiedziałem ;)

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pytanko: w moim Audi (B6 2002 Avant) mam lustro tylko z opcją fotochrom. Niestety rozlało się i muszę je wymienić. Dzisiaj je zdjąłem i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że dochodzi do kostki aż 6 kabli. Tak powinno być? Myślałem, że do samego fotochroma idą 4 kable.

Tak, tak powinno być. 4 do fotochromów zewnętrznych rozchodzą się w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w takim razie za co mogą odpowiadać 2 dodatkowe kable u mnie?

Przy okazji: jakie inne lusterka podejdą do mnie? Takie z przyciskiem zadziała bez przerabiania instalacji? Sam fotochrom oczywiście czy zadziała.

Ewentualnie myślę nad kupnem takiego z Audi A8, bo kosztują grosze a na oko same lustro jest podobne i myślę nad przełożeniem samego wkładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to lustro 2002 roku - masa , zasilanie , wsteczny , sygnał z lampki wewnętrznej, dwa piny fotochromów zewnetrznych - czyli 6 kabelków

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma ktoś z Was pojęcia, czy lustro z A8 D3 (sam wkład) podejdzie? Na allegro 3 dyszki, a dedykowane do mnie e 160 więc jest nad czym się zastanawiać :)


Ponieważ nie znalazłem nigdzie odpowiedzi: nie wiecie jakie lusterka podejdą do A4 B6 gdzie ja mam samego fotochroma bez przycisku? Nie ma problemu, jeśli bym musiał coś przelutować. Chodzi o mocowanie i działanie ściemniania tak jak trzeba. Albo sam wkład lusterka z jakich modelów podejdzie? Bo rozłożyć i przełożyć to nie problem.

Na oko sporo jest podobnych, ale wywalać stówkę w błoto nie uśmiecha mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może trochę inne, czy ktoś rozbierał to lusterko [b6]? :) chciałby przełożyć obudowy na takie z B7. "Na oko" wydają się być takie same, ale to wiadomo, pytanie podstawowe - czy można rozebrać to lusterko na części pierwsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUSTERKO można rozebrać.

I to dosyć łatwo.

Pytanie czy STOPA, czyli to co jest mocowane do szyby pomieści układ z lusterka B7

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w A4 B6 posiadam najzwyklejsze lusterko wsteczne,

kupilem lusterko fotochromatyczne z wlacznikiem, ale chyba ma wieksze mocowanie- ten otwór na czujnik deszczu.

Czy jest mozliwosc na to zwykle mocowanie zacZepic lusterko fotochromowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie kupiles lusterko z b7 - ma wieksze mocowanie. Sprzedaj i kup do b6 to podejdzie bez problemu

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze pewnie z b7. ma przelacznik w obudowie.,

jestem ciekawy czy ktos montowal takie w miejscu zwyklego w b6? moze jakas zmiana mocowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się takie lusterko zamontować, poszukaj w dziale "zrób to sam" :wink:

Dodam że ds się zamontować lustro z najnowszych modeli, sam mam takie zamontowane na zwykłym uchwycie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...