Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Różnica między włącznikiem z końcówką B i D to na pewno zielona dioda postojówki, ale czy coś jeszcze? Wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do PINu 1 włącznika świateł dolutowujemy sygnał z PIN1 lusterka fotochrom
11. Odpinamy wtyczkę 32 PINową z modułu centralnej elektryki (zamontowany pod kolumną kierownicy na wysokości lewej nogi kierowcy)
12. Rozpinamy wtyczkę i wpinamy do PIN 19 przewód z PIN 19 modułu centralnej elektryki a do PIN 30 przewód z PIN 3 lusterka fotochrom.
13. Składamy całość i cieszymy się nowym „tjiuningiem” w A4ce

Panowie, czy mi się wydaje, czy w opisie jest błąd?

Czy nie powinno być tak, że do PIN 19 MCE podłaczamy kabelek z PINu 11 lampki podsufitowej?

Jeśli się mylę, to przepraszam za zamieszanie, ale nie mogę tego rozgryźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :-)

Jeszcze jedno. Rozumię, że będę potrzebował piny. Więc tak:

2 sztuki pinów do wtyczki łącznika świateł na utworzenie pinu 7 i 16

Mam wtyczkę do włącznika DRL/CLH już z pinami i kabelkami, a więc tu już nie ma potrzeby kupować pinów

Do lusterka fotoch. też będę miał wtyczkę z pinami i kabelkami, więc nie kupuję pinów

We wtyczce lampki podsufitowej brakuje pinów, a więc ile potrzebuję?

Czy jeszcze gdzieś potrzebuje piny?

Może ktoś podesłać namiary na potrzebne piny do instalacji?

Kolejna sprawa. Dostałem od kolegi z naszego forum informacje o podłączeniu PINu 3 we włączniku AUTO do PINu 32 w MCE.

Nigdzie o tym nie jest napisane, co wnosi takie podłączenie?

Nie mam opisu PINu32 w MCE i nie wiem za co odpowiada, być może wtedy łatwiej by było ogarnąć sprawę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o pinie 3 z włącznika do MCE. W lampce podsufiki będziesz potrzebował dwa piny (u mnie jeden był osadzony bez przewodu).

Sprawdź, czy we wtyczce DRL/CLH masz wszystkie piny, bo u mnie nie było, z tym, że ja miałem tylko regulację świateł.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zebranych informacji wynika, ze pin3 (wlacznik auto) z pin 32 (mce) powoduje NIE swiecenie sie swiatel mijanie w pozycji 0 wlacznika.....:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Na schemacie niby jest takie połączenie przewodem fioletowym, ale ja nic takiego nie robiłem, a wszystko działa jak powinno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to połączenie jest potrzebne przy przejsciu z mce low na high. Przy zmianie mce E na F nie trzeba nic kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz F,a wcześniej jaki miałeś E, czy niżej? Bo E to też high, tyle że jakby biedniejszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanko czy idzie poznać lusterko z B6 fotochrom + czujnik CLH tylko po wyglądzie z przodu? :) Dorwałem gościa co takie sprzedaje, ale nie umie znaleźć numeru, nie mogę doprosić się o zdjęcie pleców itp... Czy jeżeli z przodu ma włącznik i 2 okienka to będzie to na bank wersja 511? Czy i jak w wyglądzie różniły się wersje A, B i C?

Edytowane przez 20hz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś ustawić działanie czujnika światła? Kurcze jakoś bardzo szybko się zapalają mijania mimo, że jakoś na dworze ciemno nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś schemat do podłączenia lusterka fotochrom w B6? Kupiłem zwykłe lustro z samą czujką światła z małym uchwytem od B5lift i chciałbym to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w pierwszym poście jest info, jak w B6 podłączyć lustro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale chodzi o to że to lustro jest bez CLH i włącznik bez auto. Nie robiłem nigdy nic z kabelkami i dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj postów Domina w tym temacie. Już ktoś o to pytał na pierwszych stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to chyba wystarczy podłączyć do zasilania? Musisz mieć pinologię wtyczki i spróbować na biurku, a w samochodzie skopiować to podłączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lusterku pi 1 zasilanie (podłącz z pinu 1 włącznika świateł ) pin2 masa (podłącz z pinu 10 włącznika świateł) znalazłem coś takiego jeśli chodzi o zwykłe lusterko fotochrom bez guzika auto

i coś takiego: podłanczasz tylko pin1 +12,pin 2 - masa i pin 3 do światła wstecznego ,mostkujesz do kabelka od światłą wstecznego przy MCE lub MK

Edytowane przez wojtas88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...