Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie po wyłączeniu zapłonu świeci się zielona dioda na lusterku a na włączniku napis auto czy to jest poprawne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyłączeniu zapłonu , zamknięciu auta przez chwile powinieneś mieć podświetlenie lusterka, włącznika świateł , clh tak samo jak po otwarciu z pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli świeci się cały czas to chyba coś mam źle wiązkę mam gotowca kupiona od kolegi z forum włącznik auto D z b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj kabelki, w dzień świeci się dioda zielona, wieczorem lekko przygasa i dodatkowo wł/wył fotochromu na lusterku jest podświetlony:wink:

pin 1 lusterka gdzie podłaczyłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązka była gotowa ale prawdopodobnie idzie do mce pin 18/32

nic chciałem zaoszczędzić na czasie i nie wyszło trzeba wiązkę zrobić po swojemu od podstaw pewnie jakiś błąd w kabelkach

A jednak pomyłka jest OK. wszystko w aucie gaśnie po dłuższej chwili wystarczyło byc cierpliwym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzaj porządnie kable, jak nie poradzisz sobie napisz do Domina , ja też miałem trochę problemów i mi pomógł:wink: włącznik ori?? clh działa?? masz mce f ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLH działa ok, światła tez ok pozostało tylko 2 diody do lampki sufitowej. MCE F a włącznik ori auto D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem z lusterkiem fotochrom.

A mianowicie, zasilanie podłączyłem pod lampkę wewnetrzną pod pin jak na zjęciu

913441c47c434184m.jpg

W dzień lampka na lusterku się świeci i przy zasłonięciu fotodiody się ściemnia. Po wjechaniu do np garażu (tylko fotodioda od strony szyby jest oświetlona) lusterko samo się wyłącza ale gdy włączę lampkę załącza zaczyna działać. Co może być przyczyną???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fotodioda, tylko fototranzystor. Jak fototranzystor od strony szyby jest oświetlony to lusterko ma być rozjaśnione. Zaciemnienie od strony szyby i zaświecenie latarką w okolice przycisku powoduje zaciemnienie lusterka.

Sprawdź, czy w tej lampce jest 12V, bo pisali, że spada tam napięcie po czasie do 6V jakoś. Najlepiej weź zasilanie z MCE/włącznika świateł/bezpiecznika z plusem po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam 12v mierzone miernikiem.

Co ciekawe gdy samochód jest na zewnątrz (podwórku) luaterko normalnie działa, w czse jazdy też (w nocy jeszcze nie testowałem). Gdy tylko wjadę do garażu (tyłem fototranzystor od strony przycisku jest nieoświetlny) lusterko wyłancza sie (gaśnie zielona lampka). Wyjeżdżam i znów działa, po zasłonięciu ręką się ściemnia

Powiedz mi czy ciężko jest przeciągnąć przewód podsufitką do włącznikia świateł, i jak zdjąć osłonę słupka A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pogimnastykujesz to nie trzeba nic ściągać. Jak będziesz chciał rozbierać to tutoriale znajdziesz w dziale warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuje jutro podłaczyć plus z innego miejsca np weznę na kródko z zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam 12v mierzone miernikiem.

Co ciekawe gdy samochód jest na zewnątrz (podwórku) luaterko normalnie działa, w czse jazdy też (w nocy jeszcze nie testowałem). Gdy tylko wjadę do garażu (tyłem fototranzystor od strony przycisku jest nieoświetlny) lusterko wyłancza sie (gaśnie zielona lampka). Wyjeżdżam i znów działa, po zasłonięciu ręką się ściemnia

Powiedz mi czy ciężko jest przeciągnąć przewód podsufitką do włącznikia świateł, i jak zdjąć osłonę słupka A.

Miejsce wpięcia które pokazałeś jest zarezerwowane dla diod ambiente i jest to obwód podświetlenia. Jak zapewne zauważyłeś jasność podświetlenia (a więc napięcie) jest regulowane raz za pomocą przycisków na liczniku jak również automatycznie przez licznik, w zależności od natężenia oświetlenia zewnętrznego. Dlatego w dzień Ci działa, w nocy już nie.

Nie kombinuj tylko podłącz to porządnie. Opis masz na pierwszej stronie. Nie każdy pin na którym pojawia się +12V jest odpowiedni do podłączenia czego się chce. Po to opracowywane są turtoriale ze zdjęciami i schematami by potem uniknąć rozwiązywania problemów właśnie takich jak Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście rację po podłączeniu zasilania z 1 pinu włącznika świateł wszystko działa prawidłowo.

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś jakie piny idą do włącznika świateł? Są tam dwa rodzaje. Większe np. pin nr. 1, oraz mniejsze o które mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...