Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, to teraz wiem że nie mam fotochromów :)

Czy można po ilości pinów w wtyczce przewodów lusterka poznać jakie to lusterko ? Ile pinów ma moje lusterko a ile pinów fotochrom ?

Czy aby wymienić kompletne lusterko trzeba rozbierać drzwi ?

Niestety, trzeba rozbebeszyć całe drzwi, zdjąć ramkę szyby i zdemontować lusterko. Kupa roboty przy tym. Ja u siebie zmieniałem szkła na fotochrom i dodawałem brakujące przewody. Roboty na pół dnia w pojedynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz wtyczkę z lustra i przekręcasz o 90 st w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. minuta roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz wtyczkę z lustra i przekręcasz o 90 st w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. minuta roboty

Turzol, po raz kolejny dziękuje :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz wtyczkę z lustra i przekręcasz o 90 st w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. minuta roboty

Turzol, po raz kolejny dziękuje :thumbup1:

Mnie przy tym pękła szyba. Lepiej podjedź do "szklarza" niech Ci je zdejmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu, może za mocno przekręciłeś ?

Łukasz bez spiny bierzesz i zdejmujesz , kręć w lewo:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu, może za mocno przekręciłeś ?

Łukasz bez spiny bierzesz i zdejmujesz , kręć w lewo:wink:

ok, ja to sam opanuje :wink: a gdzie jest ta wtyczka do odpięcia ? Bo nigdy tego nie odpinałem ? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu, może za mocno przekręciłeś ?

Łukasz bez spiny bierzesz i zdejmujesz , kręć w lewo:wink:

ok, ja to sam opanuje :wink: a gdzie jest ta wtyczka do odpięcia ? Bo nigdy tego nie odpinałem ? :kwasny:

zdejmnij czarna osłonke i zobaczysz kosteczke:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie działa mi elektryczne składanie lusterka dlatego chciałem je wymienić. Dlatego mam w związku z tym pytania.

W środku luesterko fotochromowe ale na zewnątrz chyba już nie. Jest ono raczej podgrzewane.

Jakiego lusterka szukać (ilo pinowego), ilo pinowy jest zewnętrzny fotochrom oraz czy dużo kosztować mnie będzie przeróbka ?

To moje lusterko:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

PS. Czy jest gdzieś manual jak wymienić całe lusterko ? Chyba trzeba drzwi rozbierać bo tam idzie wiązka przewodów od lusterka ?

Od, czyli moje lusterko na pewno nie jest fotochromowe :) Pytanie, czy można rozróżnić te lusterka po kablu/wtyczne ?

Ile pinów ma moje lusterko a ile ma to z fotochromem ?

Oraz czy muszę rozbierać drzwi aby nowe lusterko podpiąć ?

Czy może mi ktoś powiedzieć ilo pinowe jest moje lusterko ? Chciałbym zakupić i nie wiem o jaką wtyczkę pytać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie działa mi elektryczne składanie lusterka dlatego chciałem je wymienić. Dlatego mam w związku z tym pytania.

W środku luesterko fotochromowe ale na zewnątrz chyba już nie. Jest ono raczej podgrzewane.

Jakiego lusterka szukać (ilo pinowego), ilo pinowy jest zewnętrzny fotochrom oraz czy dużo kosztować mnie będzie przeróbka ?

To moje lusterko:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

PS. Czy jest gdzieś manual jak wymienić całe lusterko ? Chyba trzeba drzwi rozbierać bo tam idzie wiązka przewodów od lusterka ?

Od, czyli moje lusterko na pewno nie jest fotochromowe :) Pytanie, czy można rozróżnić te lusterka po kablu/wtyczne ?

Ile pinów ma moje lusterko a ile ma to z fotochromem ?

Oraz czy muszę rozbierać drzwi aby nowe lusterko podpiąć ?

Czy może mi ktoś powiedzieć ilo pinowe jest moje lusterko ? Chciałbym zakupić i nie wiem o jaką wtyczkę pytać :/

najpewniej będzie jak zdejmiesz tapicerkę i odepniesz od sterownika drzwi wtyczkę lusterka - wtedy policzysz ile kabelków biegnie do wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, to będę musiał dwa razy rozbierać drzwi :/ Myślałem że da się to wskazać biorąc pod uwagę kod na lusterku, i znając jego funkcję (czyli elektryczne, podgrzewane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest lusterka nie są elektrycznie składane , a wklady są podgrzewane to szukasz lusterka z 5 kabelkami we wtyczce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lusterka są elektrycznie składane (właśnie rozkładanie mi padło), elektrycznie regulowane i podgrzewane. Czy to będzie z wtyczką większą niż 5 przewodów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje lusterka są elektrycznie składane (właśnie rozkładanie mi padło), elektrycznie regulowane i podgrzewane. Czy to będzie z wtyczką większą niż 5 przewodów ?

10 kabli szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś wyżej postawiony urzędnik na forum mógłby to podpiąć np do pierwszego postu ? Bo szukałem tego i nie mogłem nigdzie znaleźć :kwasny:

Jest to instrukcja jak zakodować lusterko z kompasem pochodzące z USA na EU.

Do kalibracji potrzebny jest nr pola magnetycznego do wpisania w lusterku, jest to nr 7 na Polskę.

Kalibracja polega na przytrzymaniu przycisku lusterka służącego do wł/wył fotochromu aż pokaże się cyfra. Trzeba klikać do chwili pokazania się nr 7 a jest 15 stref. Po zniknięciu nr znowu trzymamy przycisk środkowy na lusterku aż pokaże się literka C. Robimy dwa, trzy kółka z prędkością ok 15km/h do pokazania się wskazań kompasu np SE. Koniec kalibracji i montażu:) Działanie kompasu jest szybkie po zmianie kierunku jazdy i dokładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez zaje... scie zaluje ze nie pojechalem do szklarza .. poszla mi cala szyba od lusterka ..... ;/ co prawda mam teraz szybe solarna .. ale 700 stow bez powodu poszlo w bloto .. wiec przestrzegam albo masz dobre szczypce i robisz ruch ladnie 90 st. w lewo albo jak cos nie chce isc nie silowac sie nie wyginac tylko do zakladu gdzie wymieniaja szyby tam zajmie im to kilka sekund .. pozdr. aa i zapomnialem dodac ze w artykule mozna by dopiac ze piny sa potrzebne do wtyczki z centralnej elektryki przynajmniej u mnie 4 albo 5 brakowalo ... pozdro .

odłącz wtyczkę z lustra i przekręcasz o 90 st w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. minuta roboty

Turzol, po raz kolejny dziękuje :thumbup1:

Mnie przy tym pękła szyba. Lepiej podjedź do "szklarza" niech Ci je zdejmą.

---------- Post dopisany 07-05-2013 at 13:29 ---------- Poprzedni post napisany 04-05-2013 at 17:52 ----------

DSC00352.jpg

moglby ktos podrzucic skad moge te nowe piny do wtyczki od centralnej elektryki wziasc albo numer tych pinow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...