Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Pany przez moduły drzwi low czyli w moim przypadku z końcówką B fotochrom nie przechodzi ??

przybliżę ze słupka wychodzi fotochrom w 10 pinową kostkę pod pin 7 i 8 a w lusterku instalacji piny od fotochromu są pod 11 i 12 pinem

i przez moduł mi fotochrom nie przechodzi ??

pewnie dlatego że moduł low ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, sprawdź też czy nie wycieka płyn z lusterka. Czy na powierzchni lusterka u góry nie ma czasem zaznaczonego poziomu płynu.

---------- Post dopisany at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany at 18:12 ----------

Lusterka wewnętrzne popodłączane, a co z zewnętrznymi?

Wiadomo, że z lusterka wewnętrznego idą dwa przewody po jednym na stronę lewą i prawą. We wkładzie lusterka zewnętrznego, fotochrom jest dwa piny do podłączenia.

Jeden na pewno z lusterka wewnętrznego a drugi?

Pewnie masa ale gdzie podłączana?

Obydwa przewody przechodzą przez sterownik drzwi przednich ale w jakie nr pinów?

A jak się popsuje to idzie to jakoś zrobić?? Czy podmianka tylko??

Tylko i wyłącznie wymiana na sprawne, niestety. Nie sądzę, żeby ktoś sprzedawał samo szkło.

---------- Post dopisany at 23:08 ---------- Poprzedni post napisany at 22:43 ----------

Pany przez moduły drzwi low czyli w moim przypadku z końcówką B fotochrom nie przechodzi ??

przybliżę ze słupka wychodzi fotochrom w 10 pinową kostkę pod pin 7 i 8 a w lusterku instalacji piny od fotochromu są pod 11 i 12 pinem

i przez moduł mi fotochrom nie przechodzi ??

pewnie dlatego że moduł low ?

Dokładnie, dobrze kombinujesz. W sterowniku z literką B poprostu nie ma pinów 7 i 8. Do wymiany sterownik drzwi. Potrzebny Ci sterownik HIGH czyli nr 8E1 959 801 lub 8E1 959 801E lub 8E1 959 801F lub 8E1 959 801G strona kierowcy i 8E1 959 802 lub 8E1 959 802E lub 8E1 959 802F lub 8E1 959 802G strona pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby lusterko było do mocowania na "mały pierścień" - foto poniżej - lusterka o dużym otworze montażowym są przeznaczone pod montaż pod czujnik deszczu.

Czyli nieistotne jaką wersję MCE się posiada, jeżeli komuś zależy tylko na automatycznym ściemnianiu się?

Rozumiem, że lusterko dla MCE w wersji HIGH było z wyłącznikiem a dla wersji LOW bez, ale oby dwa na mały uchwyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby lusterko było do mocowania na "mały pierścień" - foto poniżej - lusterka o dużym otworze montażowym są przeznaczone pod montaż pod czujnik deszczu.

Czyli nieistotne jaką wersję MCE się posiada, jeżeli komuś zależy tylko na automatycznym ściemnianiu się?

Wg opisu Barta http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/ to ORI fotochrom był tylko z HIGH ale oczywiście da się go zrobić przy LOW podciągając zasilanie inaczej tylko że nie będzie się fotochrom wyłączał przy włączeniu wstecznego.

Rozumiem, że lusterko dla MCE w wersji HIGH było z wyłącznikiem a dla wersji LOW bez, ale oby dwa na mały uchwyt?

Nie, ja mam MCE HIGH i lusterko było bez wyłącznika. Te z wyłącznikiem były montowane dopiero pod koniec produkcji B6 i generalnie jest ich bardzo mało (używka nie do kupienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki co może być z lustrem nie halo...mam lustro z b6 sam fotochrom.jest podłączone raczej dobrze i okazuje sie że od dłuższego czasu jak nie od załozenia bo to tez mozliwe nie działa.nie sciemnia sie.a wogóle nie widać żeby sie w środku rozlało.poprzednie przestało działać bo pod światłem było widać że w środku cos sie rozlało a w tym nawet plamki nie widać ani na krawędziach.i całe jest jak sie na nie spojrzy lekko brązowe a to raczej norma.nie wiem co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jak padło to też nie było nic po nim widać, żadnych plam itp, natomiast całe szkło zrobiło się trochę zielonawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie nie wiem czy jest zielonawe...chyba bardziej brązowe...cholera jak i te padło to juz drugie lusterko:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chcę jutro montować u siebie lusterko Fotochromatyczne.

Kupiłem lusterko czarne bez włącznika AUTO. Powiedzcie mi takie rzeczy:

1.Które piny muszę podpiąć i gdzie je podpiąć jeśli interesuje mnie tylko ściemniające się lusterko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lusterku pi 1 zasilanie (podłącz z pinu 1 włącznika świateł ) pin2 masa (podłącz z pinu 10 włącznika świateł):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co może być nie tak jak lustro raz mi się ściemnia, raz rozjaśnia i tak cały czas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz coś z czujnikiem nie tak. Spróbuj go przeczyścić np. spirytusem, choć raczej to nic nie da jak czujnik zbzikował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz coś z czujnikiem nie tak. Spróbuj go przeczyścić np. spirytusem, choć raczej to nic nie da jak czujnik zbzikował.

a gdzie dokładnie ten czujnik się znajduje ? muszę odczepić lusterko ?

może głupie pytanie ale nie miałem z tym wcześniej styczności :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz odczepiać. Czujnik masz z przodu lusterka, zależy jakie posiadasz, jak zwykłe od B6 to jest na środku. A jak z wyłącznikiem to czujnik jest obok wyłącznika, z tego co się orientuję to drugie okienko analogiczne jak dioda. Fotochrom działa na zasadzie dostania mocnego światła na czujnik, który to powoduje ściemnienie lustra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie :

img6193ir.jpg

to zacznę od przeczyszczenia tych 2 okienek :decayed: może faktycznie jest zabrudzone bo wcześniej było wszystko ok :whistling: myślałem że on działa na trochę innej zasadzie ale już wyprowadziłeś :wink:mnie z błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jedno okienko przeczyścić to z czujnikiem (nie pamiętam czy po prawej czy lewej, bo ja nie mam tego-ale to w którym nie świeci się dioda), jeszcze w tym jest czujnik światła z przodu-a właściwie z tyłu lusterka(przeważnie pod CLH/DRL), może i jego też przeczyść.

Lecz jeśli czujnik by padł to nic nie da, tylko jakiś elektronik pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeci się dioda po lewej stronie :wink: u mnie jest CLH :wink: tylko z przodu wyczyścić to jak ?

zobaczę jutro co pomoże przeczyszczenie tych diod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przeczyścić oba czujniki - z przodu i z tyłu lusterka. Po prostu wiem że standardowe lustro fotochromowe jak dostaje światłem po czujniku od np. jadącego z tyłu -się ściemnia. W tych z kilkoma czujnikami bardziej rozbudowanych może tu mieć też znaczenie ten drugi czujnik (np. różnica oświetlenia na zewnątrz) i może on służyć do kilku opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej fanatyków :grin: Przeczyść, zobacz -może coś pomoże. A jak nie, to może inni będą mieli jakieś rozwiązanie tego problemu ściemniania i rozjaśniania przez cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...