Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Włącznik auto z B7 podejdzie do B6?

podejdzie spokojnie , trzeba przełożyć kilka przewodów ale wsio działa :good:

więcej na temat przekładki który pin gdzie znajdziesz w wątku o MCE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki takie pytanko - czy lusterko z b7 ma czujnik swiatla tak jak lusterko z b6?? Chciałbym w przyszlosci zamontowac u siebie CLH i auto swiatla a narazie chce miec tylko fotochrom ale chce sie przygotowac i kupic lusterko juz z czujnikiem swiatla. Gdzies czytalem, ze w b7 czujnik swiatla jest zespolony z sensorem deszczu. Czy to prawda?

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie jeśli podłączyłem wszystko zgodnie ze schematem i nie działa czujnik światła?.Wydaje mi się że to jest wina lusterka które pochodzi z b7 natomiast myślałem że jest identyczne jak te z b6 i również ma czujnik światła wbudowany. Ktoś mnie oświeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie jeśli podłączyłem wszystko zgodnie ze schematem i nie działa czujnik światła?.Wydaje mi się że to jest wina lusterka które pochodzi z b7 natomiast myślałem że jest identyczne jak te z b6 i również ma czujnik światła wbudowany. Ktoś mnie oświeci?

..lusterko z B7 nie ma zintegrowanego czujnika światła i nie zadziała z modułem z B6 (no chyba że założysz moduł mce z B7)

pozatym w B7 lusterko i czujnik zmierzchu to dwie różne części ,a w B6 lusterko jest odrazu połączone z czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za podpowiedz.Natomiast czy w moim przypadku jest szansa dokupić czujnik światła/deszczu ten z b7 zasilić i podłączyć sygnał pod pin 19 (32)? Pewnie nie podejdzie :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie podejdzie bo musiałbyś mieć moduł MCE z B7 (pozostaje swap modułu B6-B7) lub

poczkaj chwile na ten czujnik zmierzchu, z tego co wiem to niedługo będzie sklonowany taki czujnik jak w B6 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

Montuje wlasnie lusterka fotochrom do audi s3 2002 wewnetrzne i zewnetrzne

Jestem na etapie szukania do lustra fotochrom do srodka.

Oczywiscie w moim modelu nie ma MCE ale chcialbym uzyc jednego z pinow do aftermarket coming home zeby dzialal tylko wieczorem a nie cala dobe

Jesli kupie juz takie lustro od a4 b6 zdwoma czujnikami z tylu i jednym z przodu to czy bedzie taka mozliwosc????

Podlaczenie pusa i masy to wiadomo

pin 5 i 6 do lusterek zewnetrznych

A pozoztale piny? co fizycznie jest nimi przekazywane? masa lub plus powiadamiajacy o zmieszchu???? czy ten pin do swiatel opcja auto daje sygnl, ze jest ciemno???

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie

Montuje wlasnie lusterka fotochrom do audi s3 2002 wewnetrzne i zewnetrzne

Jestem na etapie szukania do lustra fotochrom do srodka.

Oczywiscie w moim modelu nie ma MCE ale chcialbym uzyc jednego z pinow do aftermarket coming home zeby dzialal tylko wieczorem a nie cala dobe

Jesli kupie juz takie lustro od a4 b6 zdwoma czujnikami z tylu i jednym z przodu to czy bedzie taka mozliwosc????

Podlaczenie pusa i masy to wiadomo

pin 5 i 6 do lusterek zewnetrznych

A pozoztale piny? co fizycznie jest nimi przekazywane? masa lub plus powiadamiajacy o zmieszchu???? czy ten pin do swiatel opcja auto daje sygnl, ze jest ciemno???

z gory dzieki

..a to niby czemu nie masz MCE :mysli: przecież coś musi sterować światłami :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest zwykly przekaznik jak i np do wycieraczek i tyle

http://allegro.pl/sterownik-modul-mocy-ilm-bordnetz-audi-a3-i1573908839.html

http://allegro.pl/sterownik-modul-mocy-ilm-bordnetz-audi-a3-8p0-2008-i1573909173.html

poszukaj takiego modułu u siebie musisz mieć , kwestia aby Bartek skołował jakiś opisik co i jak z podpięciem bo sam miałem lustro fotochrom z czujnikiem światła od A3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie środka na czarny s-line beżowe zwykłe lusterko wsteczne przestało się komponować z resztą środka :naughty:

Kupiłem czarne lusterko fotochrom z podstawową funkcjonalnością: 4B0 857 511 (zdjęcie przykładowe)

p1011324resize.th.jpg

Jeżdzę cały czas na światłach, CLH nie potrzebuję

W aucie jest MCE z końcówką F

Address 09: Cent. Elect. Labels: 8E0-907-279-8E2.LBL

Part No: 8E0 907 279 F

Component: int. Lastmodul RDW 0517

Coding: 00111

Shop #: WSC 06325

Jak podłączyć to lusterko? Łączę je kablami z MCE? Kodowanie VAGiem?

Czy mając to lusterko można dołożyć ściemnianie lusterek zewnętrznych? (po podciągnięciu kabli do lusterek)

OT: Chodzi za mną swap na MCE z B7 by móc wyłączyć tryb autostradowy kierunkowskazów - nie da się teraz nimi mignąć 1 raz :confused4: Ale to nie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wszystkim którzy zamontowali lusterko fotochromatyczne z czujnikiem światła w b6 według tej instrukcji ściemnia się lusterko w nocy podczas zapalenia lampki w podsufitce ? Ja właśnie tak u siebie mam i mnie to straszne denerwuje, również tak się dzieje u wielu osób z forum z którymi rozmawiałem.Musi być błąd w opisie albo w b6 już tak jest może ktoś mądry coś podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wszystkim którzy zamontowali lusterko fotochromatyczne z czujnikiem światła w b6 według tej instrukcji ściemnia się lusterko w nocy podczas zapalenia lampki w podsufitce ? Ja właśnie tak u siebie mam i mnie to straszne denerwuje, również tak się dzieje u wielu osób z forum z którymi rozmawiałem.Musi być błąd w opisie albo w b6 już tak jest może ktoś mądry coś podpowie ?

Ja właśnie założyłem u siebie w B6 lusterko fotochromatyczne z B7 (po przerobieniu uchwytu) i pin 6 lusterka zmostkowałem z lampką oświetlenia. W ten sposób fotochrom nie reaguje/wyłącza się po włączeniu tej lampki.

Więcej nt. podłączenia pinu 6 masz tutaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=157734.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fahur, link nie działa

Ju poprawione :-D

Zobacz post nr 1 w tym wątku, a dokładnie część dotyczącą lusterek - Bart-S rozpisał tam wszystkie piny i pod co powinny być podłączone :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...