Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz przeczyścić oba czujniki - z przodu i z tyłu lusterka. Po prostu wiem że standardowe lustro fotochromowe jak dostaje światłem po czujniku od np. jadącego z tyłu -się ściemnia. W tych z kilkoma czujnikami bardziej rozbudowanych może tu mieć też znaczenie ten drugi czujnik (np. różnica oświetlenia na zewnątrz) i może on służyć do kilku opcji.

Czujnik światła z przodu daje sygnał czy jest jasno czy ciemno aby np w dzień fotochrom się nie aktywował gdy słońce nam przyświeci od tyłu, albo aktywował w jakimś stopniu w zależności od tego czy na zewnątrz jest całkiem ciemno czy np tylko mrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyłem wszystko i na razie jest dobrze :decayed: co prawda nie jeździłem za dużo wieczorem ale dało się wyczuć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz -to dobrze, może się uda że już nie będzie problemu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialem zamontowac sobie lusterko z automatem fotochrom z B5 do B6 pod "maly pierscien" czy to bedzie dzialac prawidlowo ?

chodzi mi o te cala kabloteke do modulu elektorniki

a) PIN 1 – długi przewód tak aby starczył do głównego włącznika świateł

B) PIN 2 – podłaczenie przewodu z PINem 6 w lampce podsufitowej (masa)

c) PIN 3 – długi przewód tak aby starczył do podłczenia z modułem centralnej elektryki

d) PIN 6 – podłączenie z PINem 1 w lampce podsufitowej.

e) PIN 4, PIN 5 zostawiamy wolne jako alternatywę dla rozbudowy o lusterka zewnętrzne fotochromowe ;)

czy to jest wtedy konieczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłanczasz tylko pin1 +12,pin 2 - masa i pin 3 do światła wstecznego ,mostkujesz do kabelka od światłą wstecznego przy MCE lub MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pin1 nie idzie do wlacznika swiatel ?

a pin 6 do 12v do lampki podsufitem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś miał lustro z czujnikiem światła i robił clh to wtedy tak:wink: teraz też możesz podpiąć pod włącznik świateł pin1 lustra do pinu 1 włacznika , pin2 lustra do pinu 10 włącznika i funkcja fotochromu zacznie działać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w przypadku kiedy wrzuce wsteczny lub wlacze swiatlo w kabinie, fotochrom powinien sie wylaczyc

tak tez bedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 3 z lustra podłanczas do kabelka od wsteka, a pin 6 z lustra do lampki sufitu (na 1stronie masz opisane pod który pin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli sposob podlaczenia jest taki sam jak dla lusterek z b6 i b7 ??

i mam rozumiec ze beda dzialac tak samo jak w b6 i w b7 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie podłączenie czysto teoretycznie powinno wygladać tak

PIN 4 (wew lusterka) do PIN 7 w 10pinowej wtyczce sterownika w drzwiach kierowcy

PIN 5 (wew lusterka) do PIN 8 w 10pinowej wtyczce sterownika w drzwiach kierowcy

Podłaczenie dla drzwi pasażera analogiczne

A dalej to musiałbym widzieć jak wyglada płyta lusterka jakie ma PINy i zobaczymy co dalej może jakaś fotka pogladowa ;)

którędy pod kokpitem jest poprowadzona fabrycznie wiązka do wkładu pasażera??

te podłączenie nadal jest czysto teoretyczne ??

to podłączenie jest na zasadzie podania sygnału z lusterka wew. wprost do sterownika w drzwiach czy poprostu sterownik pełni tylko zwykłą funkcję przejścia 12v??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie cos chyba nie dziala :/

mam takie lusterko 4F0 857 511E 4PK

MCE 8E0 907 279 E

nie wiem jak to polaczyc zeby miec pelna funkcje fotochromu

czy mam kodowac MCE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rozkodowałem wlepke w książce serwisowej u siebie i wyszło mi, że powinienem mieć lusterko fotochrom wsteczne(mam zwykle), włącznik auto (rowniez zwykly) i CLH (mam zaślepkę). Stało się tak, ponieważ przednia szyba była wymieniana i ktoś zastąpił graty tańszymi - nie wiem czemu.

Wiecie może jak ma wyglądać oryginalna instalacja do fotochromu? We wtyczce 12pinowej lampki w podsufitce mam wszystkie przewody oprócz numeru 4 i 7. Powinna być tam jakaś dodatkowa kostka do podłączenia lusterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lusterko wlasnie to foto bedzie pasowac do b5 przedlift na allegro znalazlem za 140 zl ma taki cienki plastik (tunel) ktory zaslania i prowadzi kable do podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy lusterko wlasnie to foto bedzie pasowac do b5 przedlift na allegro znalazlem za 140 zl ma taki cienki plastik (tunel) ktory zaslania i prowadzi kable do podsufitki.

będzie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczesniej posiadalem juz fotochoma u siebie w B6 podstawowego ale byl rozlany - efekt taki, ze lusterko bylo "normalne" ale na srodku byla plama zlota. Dzis zamontowalem takie samo lusterko kupione od kolegi z forum i to z kolei caly czas jest przyciemnione - kolor zloty. Wbijanie wstecznego nic nie zmienia. Lusterko caly czas ma ten sam wyglad. Czy to oznacza, ze lusterko jest uszkodzone czy tak ma byc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłoń od przodu lusterka czujnik albo wjedź do garażu i zaświeć latarką w czujnik pod szybką lusterka, powinno się wtedy ściemnić (wyłączone lampki wewnątrz i wsteczny bo wtedy lusterko się nie ściemni). Moje lusterko jak padło to zrobił się lekko zielony kolor szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak mniej więcej wyglądało padnięte lustro

DSC00087.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...