Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i podłączenie lusterka fotochrom w A4 B6


mm.max

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos podpowie w ktora kostke wiazki drzwi ciagniemy dalej sygnaly fotochromu

doprowadzilem juz kable do kostki 20 pin w slupku A i teraz pytanie do ktorej kostki dalej i ktore piny obsadzic

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 4 T17/7 (pomarańczowa kostka w słupku A) --> T20/19 (słupek A, łącznik wiązki w drzwiach) --> T10e/7 (sterownik drzwi kierowcy/pasażera)

pin 5 T17/8 (pomarańczowa kostka w słupku A)--> T20/9 (słupek A, łącznik wiązki w drzwiach) --> T10e/8 (sterownik drzwi kierowcy/pasażera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie PIN 6 z wtyczki od lusterka ma byc połączony z PIN 1 wtyczki lampki podsufitki, od tego mostek do PIN 11 lampki pods. i stąd dalej do MCE PIN 19? I to cała "droga" kabelka od lustra PIN 6 aż do PIN 19 w MCE?

Czy może nie łączymy PIN 1 z PIN 11 w lampce?

Albo jeszcze całkiem inaczej :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu pin 6 lusterka dajesz do pin 1 podsufitki, a pin 11 podsufitki do mce C 19

w podsufitce będziesz juz miał gotowe piny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przypomnienia jeszcze raz podłączenia elektryczne

Lampka podsufitowa

1. PIN 1 – podłączyć z PIN 6 lampki oświetlenia

2. PIN 6 – masa można z tego pociągnąć masę dla Lusterka czyli PIN 2 w lusterku

3. PIN 11 – połaczyć z PIN 19 Modułu Centralnej Elektryki

To cytat z pierwszego postu.

Pkt 1 - to błąd? Chodzi o połączenie z PIN 6 lusterka? Tak mi się wydaje.

Czy rzeczywiście trzeba połączyć PINY 1 i 6 podsufitki?

Wysłane z mojego GT-i9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tam błąd, podłącz tak jak pisałem, 6pin lusterka do 1 pinu podsufitki, 11 do mce C 19 pin:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, wszystko jasne.

Wysłane z mojego GT-i9100 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany 09-07-2014 at 20:22 ---------- Poprzedni post napisany 24-06-2014 at 21:30 ----------

Koledzy mam mega problem po dorezaniu CLH w B6, wszystko opisałem w wątku http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/uwalony-mce-f-335012/

Jak ktoś jest kumaty w te klocki to proszę zajrzeć do tematu:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy lusterko fotochromatyczne z czujnikiem światła z B6 będzie w pełni funkcjonowało w B7? Nie chodzi mi tu o fotochrom tylko o czujnik świateł. W B7 czujnik świateł jest zintegrowany z czujnikiem deszczu, a z kodowania wynika, że masz albo dwa czujniki albo nic. A jak to wygląda z jednym czujnikiem świateł z B6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym spytać czy lusterko z A3, dokładnie 8P0 857 511 pozwoli wykonać pełną instalację z pierwszego postu. Tzn. fotochrom zew/wew i DRL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś pomorze Mi nie dział prawe Lewe się ściemnia wewnętrzne również ale pasażera już nie czemu Boje się zdemontować szkło może wtyczka rozłączona Ma ktoś pomysł jak można wyjąc bezpiecznie Lusterko z obudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw przewody pomiędzy karoserią a drzwiami, tam często ze względu na częstotliwość używania drwi następuje uszkodzenie kabli. W razie gdyby to jednak coś innego to wkład lusterka o ile dobrze kojarzę jest na wcisk, gdzieś na forum na pewno znajdziesz info, było coś na temat demontażu całego lusterka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc,
Chce zamontować lusterko z automatem fotochrom z B5 do B6 pod "mały pierścień". Czy wszystkie pozycje z 1 postu będą potrzebne?

a) PIN 1 – długi przewód tak aby starczył do głównego włącznika świateł
B) PIN 2 – podłaczenie przewodu z PINem 6 w lampce podsufitowej (masa)
c) PIN 3 – długi przewód tak aby starczył do podłczenia z modułem centralnej elektryki
d) PIN 6 – podłączenie z PINem 1 w lampce podsufitowej.
e) PIN 4, PIN 5 zostawiamy wolne jako alternatywę dla rozbudowy o lusterka zewnętrzne fotochromowe

czy to wszystko jest konieczne? Znalazłem info w wątku coś takiego: "podłanczasz tylko pin1 +12,pin 2 - masa i pin 3 do światła wstecznego ,mostkujesz do kabelka od światłą wstecznego przy MCE lub MK" Czy mógłbym prosić o łopatologiczne wyjaśnienie jak to wszystko spiąć żeby lusterko zadziałało? Tak abym ja to ogarnął i w razie czego warsztat. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

mam tak, lusterko oryginał do B6 z czujnikiem do CLH, wszystko działa oprócz ściemniania na wstecznym oraz przy włączeniu lampki podsufitem :( ...

Podłączenia mam tak:

Fotochrom:

PIN1 ->do PIN1 lampki podsufitem

PIN2 masa do śruby pod słupkiem kierowcy

PIN3 ->do PIN30/32 MCE

PIN4/5 NC

PIN6 ->do PIN1 lampki podsufitem

Lampka podsufitowa:

PIN1->razem z PIN1 lusterka oraz PIN6 lusterka leci do włącznika świateł PIN1 i dalej zasila CLH z PIN28/32 MCE

PIN6 masa niepodłączałem

PIN11 do PIN19/32 MCE

PIN3 lusterka mam podłączony do PIN30/MCE (ale to nie sygnał ze światłą wstecznego tylko jakieś "zasilanie lusterka wstecznego")...no i nie działa...


Pomoże ktoś? Czy ten PIN6/fotochromu ma iść na pewno też do +zasilania czyli PINU1 lampki w suficie PINU28/32 i PINU1 włącznika AUTO?

Edytowane przez Simon_SLU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


mam tak, lusterko oryginał do B6 z czujnikiem do CLH, wszystko działa oprócz ściemniania na wstecznym oraz przy włączeniu lampki podsufitem :(

Przecież tak ma być, jak włączysz wsteczny lub lampkę podsufitki to lusterko ma się rozjaśnić a nie ściemnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc,
Chce zamontować lusterko z automatem fotochrom z B5 do B6 pod "mały pierścień". Czy wszystkie pozycje z 1 postu będą potrzebne?

a) PIN 1 – długi przewód tak aby starczył do głównego włącznika świateł
B) PIN 2 – podłaczenie przewodu z PINem 6 w lampce podsufitowej (masa)
c) PIN 3 – długi przewód tak aby starczył do podłczenia z modułem centralnej elektryki
d) PIN 6 – podłączenie z PINem 1 w lampce podsufitowej.
e) PIN 4, PIN 5 zostawiamy wolne jako alternatywę dla rozbudowy o lusterka zewnętrzne fotochromowe

czy to wszystko jest konieczne? Znalazłem info w wątku coś takiego: "podłanczasz tylko pin1 +12,pin 2 - masa i pin 3 do światła wstecznego ,mostkujesz do kabelka od światłą wstecznego przy MCE lub MK" Czy mógłbym prosić o łopatologiczne wyjaśnienie jak to wszystko spiąć żeby lusterko zadziałało? Tak abym ja to ogarnął i w razie czego warsztat. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustra z przed roku produkcji 2001-2002 nie mają sterowania dla autoświateł. Jest tylko wewnętrzny fotochrom.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy lusterko fotochromatyczne z czujnikiem światła z B6 będzie w pełni funkcjonowało w B7? Nie chodzi mi tu o fotochrom tylko o czujnik świateł. W B7 czujnik świateł jest zintegrowany z czujnikiem deszczu, a z kodowania wynika, że masz albo dwa czujniki albo nic. A jak to wygląda z jednym czujnikiem świateł z B6 ?

lusterko z B6 nie zadziała w B7 (OCZYWIŚCIE MÓWIMY O CZUJNIKU ŚWIATŁA )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustra z przed roku produkcji 2001-2002 nie mają sterowania dla autoświateł. Jest tylko wewnętrzny fotochrom.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Czyli podłączam tylko napięcie z lampki i ciagne kabel zeby pod wsteczny bieg podpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...