Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi chorus jak rozpiac kostke


ksitek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie,  chce zmienić radio jednak kostka ktora idzie do radia za nic nie chcę wyjsc, pewnie trzeba użyć jakiegoś sposobu aby to wyjac.

@Edit chodzi o ta czarna(zasilajacą), wydaje sie jakby byla wbudowana w tą większą kostke jendak chyba da sie ja wyjac?

 

20200815_151920.jpg

Edytowane przez ksitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc od tyłu, po lewej stronie kostki masz zatrzaski - takie lekko wystające plastikowe wąsy. Trzeba te elementy przycisnąć do kostki i jednocześnie pociągać kostkę aby wyjąć całość z gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę sie z tym męczę,  szukam szukam i znaleźć nie mogę, bylbys tak uprzejmy i wskazal mi gdzie mniej wiecej szukac?

20200926_125109.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam :facepalm: nieporozumienie. Nie o takiej kostce Ci pisałem. Myślałem że masz zupełnie inną. Patrząc na fotografie, wydaje się być faktycznie zespolona. Widać to szczególnie na pierwszej fotografii. Przyjdzie Ci wyciągać i przekładać same piny. 

Edytowane przez ElectricShock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przejściówkę wpiąć pomiędzy Quadlock (bo tak się ta kostka nazywa) i tą inną kostkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada taka- nie ruszaj nigdy ori wiązki. Kup/zrób przejściówkę  quadlock-iso,ta wyciągnięta kostka z przewodami głośnikowymi pasuje tylko do quadlocka,nie wciśniesz jej w ISO bo blokady odpowiedniej brak.

Zapomniałem o tylnych głośnikach,potrzebujesz taką przejściówkę i dołożyć w tej dokładce białej piny do obsługi fabrycznego wzmaka.

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 11,99 zł - ZŁĄCZE ISO RADIO MERCEDES VITO W639 SPRINTER 07- (7159331857). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pila24 wraz ze zmianą radia wleci skrzynia basowa wiec nie wiem czy jest sens podpinać wzmacniacz.
Aczkolwiek fajnie by było wiedzieć w razie w co miałeś namyśli pisząc ze musze podpiąć biale piny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie białe piny tylko piny z białej iso kostki. Tam siedzą piny i kable odpowiadające za głośniki. Tyle że w Twoim aucie w kostce quadlock siedzą tylko przednie głośniki bo tył idzie po mini iso jako sygnał na wzmacniacz i dopiero ze wzmacniacza idzie zasilanie na tylne głośniki i sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc ogarnąłem. 
Pozostało mi ostatnie, dokupiłem przejściówkę do tylnych głośników, ale powstał problem że w poradnikach kazdy podpina mini-iso do czerwonej kostki, która idzie do adaptera(czarnej skrzyneczki) ale u mnie jest jedna kostka mini-iso.
Na dodatek ma duzo mniejsze wejścia niż są na czerwonym adapterze oraz ogólnie jest za mała jak na to wejście.
Zgaduje że będzie potrzebne lutowanie, albo spinanie czegoś na krótko?
Swoją drogą myśle czy by nie napisać poradnika do wymiany akurat w tym modelu bo jednak poradniki są ale ciężko jest z nich coś wyciągnąc.
Kostka którą kupiłem 

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 39,99 zł - TYLNE GŁOŚNIKI SUBWOOFER MODUŁ AUDI A3 A4 A6 A8 TT (5652244771). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez ksitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini iso to mini iso. Nie ma wiekszych czy mniejszych mini iso to jest jeden standard i tam musi pasować. W rzeczywistości ta czerwoma mini iso składa sie  z 3 kostek mini iso C1 C2 i C3, do przejściówki potrzebna jest tylko kostka C1 bo w niej znajdują sie kable sygnałowe line out. 

20200912_225716.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim bądź razie to mini-iso nie jest mini-iso ;p
U mnie wygląda to zupełnie inaczej, chociaż jak w google wpisuje 'mini-iso' to wyskakuje właśnie to  co mam u siebie.
Daje zdjęcia dla poglądu.

120741206_2715471035334594_7606861954151173183_n.jpg

120756557_2770418446613074_1757383017617867189_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci źle wyskakuje,w b7 w radiach podłączonych poprzez quadlock nie ma mini iso. Te piny w małych kostkach u Ciebie nie mają żadnej żargonowej nazwy ,tylko numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ksitek napisał:

@pila24jakas wskazowka gdzie szukać informacij o tym, do czego sluza, jakis punkt zaczepienia żebym mógł pójść dalej?

A może napisz na jakie radio chcesz wymienić konkretnie,może jest gotowy adapter 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony dsx-a210UI
Generalnie to zostało wpiąć tą kostke jakoś do tej czerwonej i wszystko powinno śmigać.

Edytowane przez ksitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...