Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Delikatny rezonans w zakresie obrotów


lukasz14369539

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 B6 1.8T , 2001 r.   LPG   .....   Mam taki dosyć irytujący problem. Jak sobie jadę spokojnie samochodem i wciskam gaz to silnik pomiędzy 2000 tys obrotów do turbiny ( czyli chyba gdzieś 2700 ) wpada w jakiś dziwny rezonans, nie jest on jakiś bardzo wyczuwalny ( pewnie niedzielny kierowca nawet by się nie zorientował ) ale jest to dosyć irytujące i czuję że auto jest wtedy nieco słabsze ... Jeśli jest lekko z górki i silnik ma lekko to tego rezonansu( szarpania ) prawie wgl nie czuć, ale jak jest lekko pod górkę i jadę np na biegu 4 z tymi 2000-2700 obrotów to czuję to lekkie szarpanie , jak się włączy już turbina to silnik idzie płynnie.... Miałem alarmy że mi wypadał zapłon na 2 cylindrze... Wymieniłem fajkę i wymieniłem też wszystkie świece ( NGK platynki ) .... Dzieje mi się to na benzynie i na gazie .... Wgl zauważyłem  że szybciej niż zazwyczaj mi się silnik nagrzewa do 90 stopni.... Kiedyś na gaz mi się przełączał gdzieś dopiero po 3 km ( po nocnym postoju np ) a teraz przejadę 500-800 m i silnik już jest na tyle gorący że włącza się już gaz .... Nie wiem czy to jest powiązane jedno z drugim.... Myślę jeszcze o rozrządzie ale nie chcę iść w niepotrzebne koszty od razu . Może spotkaliście się z takim problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem kompresję, wszystko ok poza drugim cylindrem. Podczas odpalania pokazuje 4 bary a na innych jest ponad 10 bar. Czy to może być przez to, że rozrząd mógł się przestawić ? Czy wtedy raczej spadała by kompresja na wszystkich cylindrach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...