Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak kompresji jednego cylindra.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć

Dotarłem do prawdopodobnej przyczyny wypadania zapłonu na zimnym silniku. Na rozgrzanym wszystko jest dobrze ma moc.

Na cieplym silniku kompresja:

1 cyl- 11bar

2 cyl- 9bar

3 cyl- 11bar

4 cyl- 11bar

Mechanik twierdzi że to pierścienie.

Co można jeszcze sprawdzić żeby być pewnym że to nie tylko głowica?

Próba olejowa nie została wykonana.

Czy może być tak że to tylko głowica jest do zrobienia a nie od razu cały silnik.

Remontować czy zmienić silnik? 

Co do auta to wszystko sprawne odma zrobiona łącznie z zaworkiem, eżektor wymieniony rurki z nagaru wyczyszczone.

Z góry dzięki za jakieś sugestie.

Opublikowano
3 minuty temu, OskarXXX napisał:

Próba olejowa nie została wykonana.

Wykonaj to może da odpowiedź.

Opublikowano
  • Autor

Próba olejowa wykonana.

Zrobiłem to manometrem z allegro. Silnik rozgrzany 2 cyl 8 bar po wlaniu oleju 8b - 8,2bara.

Zgaduje że różnica z poprzednim mierzeniem wynika z tego manometru, ale po próbie ledwo wzrosło.

Dodam jeszcze że jeżdze na ravenolu 5W40 wymieniam olej co 12tyś i bierze go może z 200mil. (pomiędzy wymianami nie dolewam)

 

Opublikowano

Problem w glowicy.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Mam podobny problem z tym że na 1 cylindrze ciśnienie to tylko 2 bary , silnik szarpie, mechanik twierdzi że to podpalony zawór , pytanie czy płukanka może pomóc i czy wymiana głowicy na zregenerowaną załatwi sprawę, dodam że auto chce tylko na sprzedaż podrobić a nie dla siebie, olej bierze bardzo dużo około 1 litr na 700 km

Na pozostałych cylindrach około 13 bar

Edytowane przez grzegorz471

Opublikowano

No to pomyśl, czy tak duży pobór oleju i brak kompresji jest spowodowany wypalonym zaworem???

Opublikowano
1 godzinę temu, grzegorz471 napisał:

dodam że auto chce tylko na sprzedaż podrobić a nie dla siebie, olej bierze bardzo dużo około 1 litr na 700 km

To nie lepiej sprzedać auto z informacją o usterce, a nie pakować jakiegoś fascynata na "minę"??

Chyba tak byłoby uczciwie....

Opublikowano
W dniu 23.03.2021 o 13:45, AndrzejK. napisał:

To nie lepiej sprzedać auto z informacją o usterce, a nie pakować jakiegoś fascynata na "minę"??

Chyba tak byłoby uczciwie....

Popieram w 100%, takich ludzi którzy sprzedają auto z ukrytymi wadami powinno się palić na stosie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.