Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ubytek płynu w zbiorniczku

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Od jakiegoś czasu ubywa mi płyn chłodniczy, pod autem pojawia się plama po płynie, ale nie widać nigdzie wycieków, auto ma moc, kompresja jest, brak tlenku węgla w płynie, nie wyrzuca  płynu przez korek.

Czekam na sugestie

Pozdrawiam

 

Opublikowano

Przyczyn może być wiele. Sparcialy wąż, lub co gorsza uszczelka pod głowicą. 

Opublikowano

Dolej do płynu chłodniczego dodatek-barwnik UV, lampa UV w łapkę i szukaj gdzie wycieka.

Może być sparciały wąż, może być chłodnica. 

Jeżeli wyciek jest bardzo mały to bez dodatku UV ciężko będzie, niewielkie ilości płynu odparowują i bez dodatku UV nie znajdziesz.

W ten sposób jeżeli jest gdzieś wyciek znajdziesz go w minutę. Uważaj tylko przy wlewaniu żebyś nie naciapał wszędzie bo cała komora będzie świecić.

Jeżeli nie ma wycieków a płynu ubywa to są trzy możliwości. Uszczelka pod głowicą, pęknięta głowica, albo chłodnica spalin egr.

Jeżeli robiłeś testy i wyszły negatywne to raczej albo wyciek albo chłodnica egr. 

Nie dumaj i nie kombinuj, lej dodatek UV i szukaj lampą wycieków. Jak nie masz lampy to może być taka lampą  do paznokci albo latarķa UV  za kilkanaście złoty na allegro.

Do roboty. Pozdrawiam.

Opublikowano
  • Autor
32 minuty temu, Kimas97 napisał:

Przyczyn może być wiele. Sparcialy wąż, lub co gorsza uszczelka pod głowicą. 

upg wykluczone 

11 minut temu, ecobuda napisał:

Dolej do płynu chłodniczego dodatek-barwnik UV, lampa UV w łapkę i szukaj gdzie wycieka.

Może być sparciały wąż, może być chłodnica. 

Jeżeli wyciek jest bardzo mały to bez dodatku UV ciężko będzie, niewielkie ilości płynu odparowują i bez dodatku UV nie znajdziesz.

W ten sposób jeżeli jest gdzieś wyciek znajdziesz go w minutę. Uważaj tylko przy wlewaniu żebyś nie naciapał wszędzie bo cała komora będzie świecić.

Jeżeli nie ma wycieków a płynu ubywa to są trzy możliwości. Uszczelka pod głowicą, pęknięta głowica, albo chłodnica spalin egr.

Jeżeli robiłeś testy i wyszły negatywne to raczej albo wyciek albo chłodnica egr. 

Nie dumaj i nie kombinuj, lej dodatek UV i szukaj lampą wycieków. Jak nie masz lampy to może być taka lampą  do paznokci albo latarķa UV  za kilkanaście złoty na allegro.

Do roboty. Pozdrawiam.

Mam nadzieję, że to wąż, bo egr jest zaslepiony I wyłączony, podobnie dpf

Opublikowano

Zaślepione  masz tylko spaliny a płyn dalej przechodzi przez chłodniczke egr.

 

Opublikowano

Jak ucieka niewiele ale stopniowo wyciek się zwiększa to  podejrzana jest też pompa wody.

W 2016 kupowałem u nas na forum dwa takie same, niby ori zestawy rozrządu , obydwie pompy się skończyły w tym roku , jedna na wiosnę po 45 kkm, druga teraz po przebiegu 20 kkm :decayed::hi:

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
51 minut temu, piotrsob1 napisał:

del

 

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano

Sprawdź pod dywanikem pasażera i kierowcy, u mnie tak było. Dwa litry wyciekły. Wymieniłem chlodniczke i śmigam dalej bez przecieku.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.