Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubytek płynu w zbiorniczku


21kyre

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu ubywa mi płyn chłodniczy, pod autem pojawia się plama po płynie, ale nie widać nigdzie wycieków, auto ma moc, kompresja jest, brak tlenku węgla w płynie, nie wyrzuca  płynu przez korek.

Czekam na sugestie

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej do płynu chłodniczego dodatek-barwnik UV, lampa UV w łapkę i szukaj gdzie wycieka.

Może być sparciały wąż, może być chłodnica. 

Jeżeli wyciek jest bardzo mały to bez dodatku UV ciężko będzie, niewielkie ilości płynu odparowują i bez dodatku UV nie znajdziesz.

W ten sposób jeżeli jest gdzieś wyciek znajdziesz go w minutę. Uważaj tylko przy wlewaniu żebyś nie naciapał wszędzie bo cała komora będzie świecić.

Jeżeli nie ma wycieków a płynu ubywa to są trzy możliwości. Uszczelka pod głowicą, pęknięta głowica, albo chłodnica spalin egr.

Jeżeli robiłeś testy i wyszły negatywne to raczej albo wyciek albo chłodnica egr. 

Nie dumaj i nie kombinuj, lej dodatek UV i szukaj lampą wycieków. Jak nie masz lampy to może być taka lampą  do paznokci albo latarķa UV  za kilkanaście złoty na allegro.

Do roboty. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kimas97 napisał:

Przyczyn może być wiele. Sparcialy wąż, lub co gorsza uszczelka pod głowicą. 

upg wykluczone 

11 minut temu, ecobuda napisał:

Dolej do płynu chłodniczego dodatek-barwnik UV, lampa UV w łapkę i szukaj gdzie wycieka.

Może być sparciały wąż, może być chłodnica. 

Jeżeli wyciek jest bardzo mały to bez dodatku UV ciężko będzie, niewielkie ilości płynu odparowują i bez dodatku UV nie znajdziesz.

W ten sposób jeżeli jest gdzieś wyciek znajdziesz go w minutę. Uważaj tylko przy wlewaniu żebyś nie naciapał wszędzie bo cała komora będzie świecić.

Jeżeli nie ma wycieków a płynu ubywa to są trzy możliwości. Uszczelka pod głowicą, pęknięta głowica, albo chłodnica spalin egr.

Jeżeli robiłeś testy i wyszły negatywne to raczej albo wyciek albo chłodnica egr. 

Nie dumaj i nie kombinuj, lej dodatek UV i szukaj lampą wycieków. Jak nie masz lampy to może być taka lampą  do paznokci albo latarķa UV  za kilkanaście złoty na allegro.

Do roboty. Pozdrawiam.

Mam nadzieję, że to wąż, bo egr jest zaslepiony I wyłączony, podobnie dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ucieka niewiele ale stopniowo wyciek się zwiększa to  podejrzana jest też pompa wody.

W 2016 kupowałem u nas na forum dwa takie same, niby ori zestawy rozrządu , obydwie pompy się skończyły w tym roku , jedna na wiosnę po 45 kkm, druga teraz po przebiegu 20 kkm :decayed::hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź pod dywanikem pasażera i kierowcy, u mnie tak było. Dwa litry wyciekły. Wymieniłem chlodniczke i śmigam dalej bez przecieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...