Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie działające wycieraczki przednie pomocy!!!!!


Mlodykrol

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem przestały mi działać wycieraczki tylko ostatni bieg i to przez chwile działa wymieniłem mechanizm na nowy drugi silniczek moduł centralnej elektryki plus kodowanie przekaźnik jakiś tam jest niby znalazłem numer 370 tez wymieniłem i kicha na vagu pokazuje  ze manetka działa brak błędów pomocy co jeszcze moze byc nie tak na kablu jakieś prąd się pokazuje ale dalej nic jakieś pomysły ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy nowy bez mechanizmu na samym silniku ta sama sytlacja silniczek przeglądałem do innego auta i działa normalnie paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczek nie jest zasilany przez przekaźnik tylko bezpośrednio z MCE a dokładniej mówiąc kable z MCE idą najpierw do fioletowej 10cio pinowej kostki pod lewym słupkiem A. Sa to 3 kable zielono-fioletowy na pin nr.2, zielono-żółty na pin nr.4 i czarno-biały na pin nr.8. Z tej kostki słupka A idą do MCE tymi samami kolorami, czyli kolejno: zielono-fioletowy na pin nr.11 szarej 32pinowej kostki MCE, zielono-żółty na pin nr.9 czarnej 10cio pinowej kostki MCE i czarno-biały na pin nr.8 tej samej czarnej 10cio pinowej kostki MCE.

Zacznij od sprawdzania czy tych połączeń i kabli "na przejście". Jeżeli kable i kostki sa ok to trzeba czukać dalej. Nie zapomnij sprawdzić czy przy kostce silniczka też kabel masowy jest ok. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielono-żółty i czarno-biały mają przekrój 1,5mm² to pewnie podaje 12V w zależności od tego, na której pozycji jest manetka. Ten zielono-fioletowy ma przekrój 0,5 mm² to pewnie sygnałowy wiec albo modulowany pwm albo jakkeś niższe niż 12V.  Na 100% nie wiem bo na schemacie nie jest podane jakie napięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mlodykrol napisał:

Nowy nowy bez mechanizmu na samym silniku ta sama sytlacja silniczek przeglądałem do innego auta i działa normalnie paranoja

Czytam i próbuję zrozumieć... :decayed:

Wymieniłeś sam silniczek a mechanizm na podszybiu cały czas stary ?

Chodzi mi o cięgna poruszające ramionami wycieraczek ...

Silniczek przekładałeś do innego auta i działa , tak ?

P.S.

Przeczytaj zawsze to co napisałeś i spróbuj zrozumieć samego siebie :decayed::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrsob1 zacytowałeś samego siebie. Też mi się pare razy zdarzyło, zamiast edycji kliknąłem na cytuj i poszło, bez możliwości skasowania:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale ciężko się przyzwyczaić do nowej funkcjonalności forum...:decayed:

Chociaż też nie jestem do końca pewien, czy aby na pewno wszystko na forum działa tak jak powinno :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy mechanizm ale zrobiłem tak ze silniczek podłączyłem bez mechanizmu czy z czy bez  nie działa silnik jest tez drugi działa w innym aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...