Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kamera cofania w A4 B8 nie reaguje


mlody19881

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Błąd kamery masz zapisany w autoscanie.

Kamera ori Audi czy chińczyk?

Od kolegi z Chin, działała bez problemu przez ponad pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem okazał się przetarty kabel w miejscu łączenia klapy bagażnika z tylną częścią pojazdu.

po zlutowaniu wszystko działa 

1212.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

pytanko mam, myśle nad zakupem kamerki cofania ale nie wiem którą wybrać… ze spryskiem czy bez? Jak wychodziło fabrycznie? Gdzieś wyczytałem ze spryski miały tylko b9 avant allroad, prawda to? ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sir.sokol napisał(a):

Cześć wszystkim!

pytanko mam, myśle nad zakupem kamerki cofania ale nie wiem którą wybrać… ze spryskiem czy bez? Jak wychodziło fabrycznie? Gdzieś wyczytałem ze spryski miały tylko b9 avant allroad, prawda to? ?

 

pozdrawiam

Nie prawda. Spryski miały A4 Avant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, w mokre dni kamerka jest zachlapana i obraz jest rozmazany i niewyraźny. Aktywując spryskiwacz tylnej szyby, pryska także na kamerkę i ją czyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kamera 3v0 827 566 m będzie pasować do audi a4 b9 2016r. Avant stronic z dużym wyświetlaczem mib2, wersja softu MHI2_er ?

Ewentualnie która będzie odpowiednia do mojego auta - kamera ze spryskiwaczem…
Pozdrawiam

Edytowane przez sir.sokol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie założyłem kamerę cofania według instrukcji Bogdana. Facet zrobił świetną robotę z tym manualem. Mam dwa pytania:

 

1. Posiadam przycisk SOS w samochodzie. Sprawdziłem dwie wersje kodowania (dla przycisku i bez) i obie działają. Czy u Was było podobnie? Którą lepiej zastosować? Czy to ma jakieś znaczenie?

 

2. Czy u Was kamera również nie wyłącza się w momencie wrzucenia D a dopiero po 2 sekundach kiedy czujniki przód przestaną działać? Czy można to jakoś przestawić żeby obraz z kamery zniknął w momencie wrzucenia D?

Edytowane przez olekj32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, olekj32 napisał(a):

Posiadam przycisk SOS w samochodzie.

A co to ma do kamery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, olekj32 napisał(a):

Czy można to jakoś przestawić żeby obraz z kamery zniknął w momencie wrzucenia D?

Można zmienieć prędkość przy której pdc będą deaktywowane. Damej dekatywacji po wrzuceniu D nie da się zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Muskel1 napisał(a):

A co to ma do kamery?

Tego nie wiem :) Posiłkowałem się blogiem Bogdana, gdzie zarówno on jak i kilka innych osób mówią o różnych kodowaniach w zależności od przycisku SOS. Nie wiem czy ten związek występuje w rzeczywistości. U mnie działa de facto w obu przypadkach. A które ustawienie jest według ciebie lepsze? Zmiana byte 35 czy 38 (dla przycisku SOS)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Można zmienieć prędkość przy której pdc będą deaktywowane. Damej dekatywacji po wrzuceniu D nie da się zmienić.

Czy mogę prosić o pomoc, gdzie mogę w kórym sterowniku mogę zmienić prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, olekj32 napisał(a):

Tego nie wiem :) Posiłkowałem się blogiem Bogdana, gdzie zarówno on jak i kilka innych osób mówią o różnych kodowaniach w zależności od przycisku SOS. Nie wiem czy ten związek występuje w rzeczywistości. U mnie działa de facto w obu przypadkach. A które ustawienie jest według ciebie lepsze? Zmiana byte 35 czy 38 (dla przycisku SOS)?

W 09 w Byte 35 nie ma nigdzie mowy o przycisku SOS. Zaznaczasz tam tylko w zależności od wyposażenia albo, że masz zwykłe pdc i przycisk pdc (przód i tył 8 czujników- czyli aps), albo że masz asystenta parkowania pla i przycisk pla (12 czujników).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, olekj32 napisał(a):

Czy mogę prosić o pomoc, gdzie mogę w kórym sterowniku mogę zmienić prędkości?

W sterowniku 09, w adaptacjach wyszukujesz adaptacji IDE03782 prędkość deaktywacji pdc i wprowadzasz nową wartość km/h. Fabrycznie jest chyba 5 km/h ale nie pamiętam dokładnie.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

W sterowniku 09, w adaptacjach wyszukujesz adaptacji IDE03782 prędkość deaktywacji pdc i wprowadzasz nową wartość km/h. Fabrycznie jest chyba 5 km/h ale nie pamiętam dokładnie.

 

Dziękuję za pomoc. Z defaultu miałem wpisaną wartość 10 km/h, można ją obniżyć maksymalnie do 5 km/h. 

 

Mam jeszcze prośbę odnośnie kodowania w 09 byte 35. Mam klona VCDSs i nie wiem, którą opcję mam wybrać. Posiadam czujniki przód i tył (8 czujników). Czy mogę prosić o zapis dwójkowy dla tego bytu? Z góry dzieki!

Przechwytywanie.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...