Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spolszczenie Nawigacji


Arnem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam B7 z Niemiec i obecnie ustawiony język na Ang. W zasadzie nie przeszkadza mi to ale fajnie by było mieć wszystko w Pl. Ale to tak tyko przy okazji, bo najbardziej potrzebuje jedynie polskich map do navi z polskim lektorem. Czy orientujecię się jak sprawdzają się te płyty z allegro, spolszczające menu oraz te z polskimi mapami i lektorem. Trochę obawiam się wkładać randomowe płyty kupione w necie. Niektórzy na forach pisali też, że ten lektor jest tragiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz RNS-E? Język polski wgrasz sobie sam bez problemu. Nie musisz wydawać taczki PLN-ów ;). Roboty na kilka minut. Jeśli chodzi o mapy, to powiem tak, wersje z lektorem PL to z reguły niemowy. Działa to tak nieraz, że zrobisz 10 km po mieście a lektor(ka) 2 x się odezwie. Niestety ten temat jest bardzo słabo dopracowany. Nie ma tu takich dokładnych komunikatów jak w Google, Sygic czy Navitel. Jeśli chcesz korzystać z tej nawigacji, musisz przyzwyczaić się do korzystania z podpowiedzi wizualnych, na przykład w postaci strzałek na FIS. Jeśli chodzi o wartość nawigacji ocenianą pod kątem tego jak sobie radzi z wytyczeniem trasy, to jest całkiem ok. Trasa porównywana z Google Maps lub Sygic wielokrotnie pokrywała się. Chodzi jedynie o komunikatywność. 

P.S.

Rocznik A4 a nie Twój w danych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbym prosić o jakiś sprawdzony link skąd pobrać spolszczenie z polskimi znakami. A czy jest jakaś możliwość, żeby tą navi zastąpić na taką od googla albo innej marki? Czy to za dużo roboty i kasy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj masz wszystko, wystarczy wpisać daną frazę w wujka Google i wszystko jest jak na tacy :)

Sam tę procedurę przechodziłem osobiście i działa na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim napisz jaką wersję masz w tej chwili - CAR => Version. To jest ważne. Wtedy coś się poradzi, co z tym fantem zrobić. Polskie znaki dostępne są jedynie w RNS-E LED. W starszej wersji będziesz miał język polski ale bez polskich znaków. 

Na Androida też można wymienić bez problemu. Są w tym momencie dostępne jednostki aftermarket 1:1, które działają na zasadzie Plug & Play.  Wyjmujesz obecne radio, do tych samych konektorów podłączasz nową jednostkę i wszystko hula, ale masz androida, wifi, play market, aplikacje, bajery, itp... Koszt i nakład pracy jest zróżnicowany od tego, gdzie kupisz.

W PL jest okropnie  drogo i sprzedawcy oferują straszny badziew, który w 99,9% jest niekompatybilny z Audi pomimo słowotoku zapewnień sprzedawców. Jest to stek bzdur. Potem musisz kombinować z konwerterami, przejściówkami, adapterami, emulatorami CAN i innym g...m.

Według moich spostrzeżeń, coś dobrego i za dobre pieniądze można kupić na przykład w UK od Xtrons. W tych jednostkach wszystko pasuje i nic nie musisz przerabiać ani nie musisz dokupować, czy stosować emulatorów, konwerterów. Dostawa jest w nieco ponad pół tygodnia, koszt około 1250 PLN. 

 

Edytowane przez ElectricShock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem o co pytasz z tym CAR, mam identyczne radio jak te na filmiku.

Oglądałem to na YT tylko nie byłem przekonany czy to zadziała. Słuchajcie a co by się stało gdyby wgrywanie się nie udało? To trzeba jakoś ustawienia fabryczne przywrócić? Czy po prostu nic się nie stanie? 

Edytowane przez Arnem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskasz na przycisk CAR szukasz pozycji Version, fotografujesz wersje jaką znalazłeś i wstawiasz tutaj zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wrzucone. Czy jeśli ta zmiana języka się nie powiedzie to trzeba jakoś przywrócić system czy nie ma żadnych konsekwencji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...