Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polepszenie pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam laptopa Lenovo o takich parametrach jak na zdjęciu.Laptop ma z 8 lat i już go muli na cud.Prawie nic na nim nie ma a nie da się pracować.

Czy da się coś z nim zrobic aby tak go nie muliło?

Sprzątałem Ccleaner ale bez rewelacji.

 

IMG_20201022_171154.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to instalacja win10 bo masz 7 i to od nowa żaden Upgrade. Windows nagromadził przez te 8 lat kupę śmieci. Cleanery więcej psują niż naprawiają. Należy ich unikać. 

Dołożenie pamięci RAM na 8GB i wymiana HDD na SSD jeśli jeszcze takiej nie masz. To jest max. co możesz zrobić. Przy okazji rozkręcić odkurzyć, wyczyścić i nałożyć nową pastę na CPU.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie spróbuję windowsa bo dodawanie sprzętu narazie odpada.

A czy mógłbyś podać jakiś link z windowsem aby go ściągnąć i później kupić do niego klucz czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zobaczyć w specyfikacji tego lapka ile max obsługuje. Musisz też sprawdzić ile masz slotów RAM i ile modułów już w nich siedzi. Najczęściej sa 2 sloty i tylko jeden jest zajęty. Ty masz teraz 4 GB, zobacz czy jest to jeden moduł 4GB czy może 2x2 GB. 

W sumie 8 GB powinno wystarczyć, więcej nie ma sensu w lapku dokładać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłbym dysk tylko jaki SSD?bo nie wiem jaki mam a mam 2 kości  ramu więc będę musiał dokupić 4*2GB

Edytowane przez wojtas_7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Laptopach siedzi 2,5 cala HDD więc obojętne jaką SSD (oczywiście oprócz M2 SSD bo to inne sloty) kupisz tam wejdzie. Wszystko zależy od tego ile chcesz na to przeznaczyć. Obojętnie jaką SSD tam wszadzisz, polepszy to znacznie szybkość. Nie kupowałbym tych najdroższych i najszybszych do tego laptopa, bo i tak nie wykorzystasz na tym lapku pełnych możliwości tych SSD. 

4 * 2GB? Masz 4 sloty na RAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym procesorem nie będzie spektakularnych efektów po wsadzeniu ssd,ale ich ceny tak spadły że nawet jak wydajność sprzętu wzrośnie o 30% to też będzie warto.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pila24 napisał:

Z tym procesorem nie będzie spektakularnych efektów po wsadzeniu ssd,ale ich ceny tak spadły że nawet jak wydajność sprzętu wzrośnie o 30% to też będzie warto.

Z butów go na pewno nie wyrwie ale wsadzając tam 500 GB SSD lub mniejszą 250 GB warto zainwestować. Koszta mniejsze niż nowy Laptop. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sam świeży system dużo zrobi. Możesz jeszcze spróbować użyć programu Adw Cleaner, bo przez te kilka ładnych lat pewnie nazbierało się robaczków, które go spowalniają. Nie wiem czy Windows 10 na takim sprzęcie to dobry wybór, więcej graficznie wymaga a może być problem ze sterownikami do procesora na nowy system. Zaczął bym od wymiany dysku na ssd i nowej instalki windows 7, później jak da rade to dołożyć RAM, bo tu cos nie gra jak powinno, jak jest 4 GB to powinno być dostępne całe 4 GB a nie 3,6, cos sobie je zarezerwowało i to też przy takiej ilości ma wpływ na wolniejszą pracę.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Langista napisał:

Ogólnie sam świeży system dużo zrobi. Możesz jeszcze spróbować użyć programu Adw Cleaner, bo przez te kilka ładnych lat pewnie nazbierało się robaczków, które go spowalniają. Nie wiem czy Windows 10 na takim sprzęcie to dobry wybór, więcej graficznie wymaga a może być problem ze sterownikami do procesora na nowy system. Zaczął bym od wymiany dysku na ssd i nowej instalki windows 7, później jak da rade to dołożyć RAM, bo tu cos nie gra jak powinno, jak jest 4 GB to powinno być dostępne całe 4 GB a nie 3,6, cos sobie je zarezerwowało i to też przy takiej ilości ma wpływ na wolniejszą pracę.

Grafika mu zeżarła RAM bo nie wa własnej pamięci wiec to normalne, że nie pokazuje 4GB. Win7 to już relikt bez aktualizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Win7 to już relikt bez aktualizacji. 

Tak, ale może być problem ze sterownikami na windows 10 jeżeli AMD ich nie wypuściło dalej jak windows 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony nowy dysk SSD 250GB i jeszcze dokupie że 4 GB Ram.

Mam 2 sloty na pamięć Ram.

Zainstaluje nowego win 7 home na czysty dysk i moze będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...