Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHH] Jakie końcówki wtryskiwaczy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam forumowicze.

Zamierzam zwiększyć moc swojej Audicy i mam z tym duży problem, pomimo przesiedzianych paru godzin na forum i przeczytaniu podobnych postów.

Mam Audi 1.9 TDI z 2000r AHH, manual, z pompą 11, przebieg oryginalny 187tys km i nie wiem jakie końcówki wtryskiwaczy wybrać?

Na forum są podobne tamety ale do silników z1, czy AHU, oba mają słabsze pompy.

Doczytałem różnych opini, niekiedy całkowicie sprzecznych, ogolnie to wiem, że wybór jest pomiedzy końcówkami 0.205 i 0.216 ale dalej czy z AFN, AHY, ASV, AXG to już są rozbierzności.

Z tego co wyczytałem to z1, czy AHU osiągają moce po wymianie końcówek i chipie na ok 130KM, podobno w AHH jest jeszcze wiecej, myślę że taka moc w zupełności by mi wystarczyła, ale jeżeli potncjał silnika jest większy to grzechem było by go mulenie.

Nie wiem co wybrać... :confused4:

Póżniej w dalszych planach chip u Rogala i fmic (nie ukrywam, że trochę wzoruję sie na Sokolnh'ie)

Dlatego zwracam sie z wielką prośbą do osób znających sie na temacie o doradzenie jakie końcówki wybrać z jakiego modelu silnika.

Opublikowano

zacznijmy od początku

wtryski 0,205 tak zwane od 110 -tki -> AFN/AHF/AVG i ASV, róznią sie ciśnieniem, te pierwsze mają 190/300, drugie 220/300

0,216 od silnika 2,5 TDi R5 to AHY i AXG mają takie same ciśnienie 220 mbar

0,230 i 0.260 to już wtryski z przeznaczeniem do wiekszych mocy

wszystko zalezy od tego jakie moce chcesz uzyskać:

zakładając 0,205 lub 0,216 moc Ci podskoczy na ok 130 KM bez chipa, z chipem ~ 150 KM dalej seryjne turbo nie puści i wtryskom 0,205 bedą sie już konczyć mozliwosci, po zmianie turba np. od AWXa, na 0.216-tkach mozna jeszcze podciagnac moc pewnie w okolicach 170 KM

wtryski 0,230 + turbo BRD to juz moc rzędu 190 KM

osobiscie radze Ci 0,216 + chip + fmic + ewentualnie turbo AWX

pozdro

Opublikowano

osobiscie radze Ci 0,216 + chip + fmic + ewentualnie turbo AWX

czyli tak zwany zloty srodek :wink4:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

wez 216stki na poczatek i tak juz bedziesz miał z 40 PS wiecej za okolo 900 pln

Opublikowano

Końcówki wtrysków mozesz kupić u Cowboya na ogólnopolskim forum golfa :good: Ja nie dawno zakupiłem :cool1:

Opublikowano

a może ma ktoś namiar na końcówki 0,230mm???

Opublikowano

a może ma ktoś namiar na końcówki 0,230mm???

zajrzyj na forum golfa :good: tez są w ofercie :naughty:

Opublikowano

a może ma ktoś namiar na końcówki 0,230mm???

Aligator ma takie nówki

Opublikowano

Pompa 11 i 230 to bez duzego turba bedzie sie marnowac :)

Bierz 216 wystarcza pod 170KM spokojnie na takim setupie jak oczywiscie suszarka bedzie odp

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.