Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B 5 1.9 TDI AHU] szarpanie przy zimnym silniku


tomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pewien problem, a mianowicie po zapaleniu silnika z rana przy ruszaniu występuje szarpanie samochodem. Dodam, że dzieje się tak tylko przez pierwsze 2-3 km i tylko na jedynce podczas ruszania. Na wyższych biegach i przy wyższych prędkościach (nawet przy tych maksymalnych) nic się nie dzieje. Także potem przez cały dzień też wszystko jest ok. Nawet jak samochód postoi 3-4 h i się rusza to nic się nie dzieje. Macie jakieś sugestie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam pewien problem, a mianowicie po zapaleniu silnika z rana przy ruszaniu występuje szarpanie samochodem. Dodam, że dzieje się tak tylko przez pierwsze 2-3 km i tylko na jedynce podczas ruszania. Na wyższych biegach i przy wyższych prędkościach (nawet przy tych maksymalnych) nic się nie dzieje. Także potem przez cały dzień też wszystko jest ok. Nawet jak samochód postoi 3-4 h i się rusza to nic się nie dzieje. Macie jakieś sugestie co to może być?

Siem

Mam tak samo kiedy jest zimny silnik to czasami tak szarpie ale na razie tym sie nie przejmuje bo nie jest to narazie tak uciazliwe. Moze przy zimnych silnikach tak jest :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyglda jakby dwumas zaczynał zdychac .... ale najlepiej podjedz do jakiegos mechanika niech sprawdzi organoleptycznie .....

p.s nie wsystko da sie zdiagnozowac przez forum internetowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a u mnie szarpie jak diabli ale po rozgrzaniu silnika - a właśniwie sprzegła.

Domyślam sie że to koniec sprzęgła a nie dwumas bo żadnych metalicznych dźwięków przy gaszeniu nie ma.

Miał tak ktoś - zastanawiam się czy tego nie robić bo jeszcze tarcza mi sie skończy i porysuje sobie zamach=dwumasz a to juz niefajnie by było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomi, miałem tak samo... Pojawiło się po założeniu nowego kompletu Sachsa (pisałem już na forum o swoich 'jazdach" z tym). I nie zgadzam się raczej do końca z tym co pisze marcos051, że to nie uciążliwe...a nie posypią się od tego poduszki pod slinikiem/skrzynią i ewentualnie coś z zawiechy nie jest mocniej katowane? U mnie ponowne rozebranie auta wymiana docisku na stary pomogła na jakiś czas, ale teraz problem znów się odzywa. Auto szarpie podczas ruszania nadal, choć nie za każdym razem, coraz bardziej mi się zdaje , że może to mieć związek z wilgotnością powietrzna.. Szarpie na zimno, przy pierwszych kilku ruszaniach,a dziś to nawet kilka razy zauważyłem jak było rozgrzane.... całkiem mocno się zastanawiam czy jednak nie któraś z poduch, choć wg mechanika wszystkie są ok. Już nie mam pomysłu co z tym robić. Aha - no i ja nie mam dwumasa.

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...